john deere 5403 kullanan arkadaşlar...

Ynt: john deere 5403 kullanan arkadaşlar...

BENDE VAR 2005 yılında aldım 2wd çiftte 4lü 12' pulluk en idali pulluk çekiş hızı b2 7 km/h toprağınız hafif ise b3 le çekersin o viteste de kimse seni geçemez. çekili ızgara çekebilirsin kısaca nh td75d traktöre ne takılıyorsa buna da aynısını takarsın ve en sert yerde ortala pullukta 1,5lt yakar normalde 1lt civarı tabi tapa gaz yapmamak şartı ile. özellikle 7 li patlatma performansı çok iyi çift yada tek çeker alman senin kararın.

ben ben vArım jd 5403 tek çeker kullanan.motor 2005 model geçen sene 2. el aldım.köyde hiç yoktu aklımda jd almakta yoktu bana konyada şakiroglu zorla verdi götür 15 gün kullan begenmezsen getir diye.motoru getirdim ilk başta tümosan 8280 in gördügü işleri göremez diye düşünüyodum.ama motoru kullanmaya başladım yakın en az düzeyde artı o kadar kuvettliki görünüşüne göre tümosan 8280 den dah kuvetli motoru var saman makinasında su pompasında ara işlerinde tümosandan çok iyi.ben bi pulluk taktım toprak sertti 4lü 12 inç olunca süremedim çünkü agırlık yok arka tekerlerde motor kaçırıyor.ama alacaksan kesinlikle tavsiye ederim.4lü 11 inç takıcan işine bakıcan.ben bi tek çiftte kullanmıyorum.çift çeker olsa çitlerinde onunla sürücem.3.085 ve tümosan 8280 var büyük traktör ama her işi jd ile görüyoruz.su pompasında ikisindende az yakıyor.

turmaztur_33 link=topic=31277.msg268283#msg268283 date=1271183344' Alıntı:
abi birde traktörün vitesiin yetersiz oldugun felan söylüyorlar... Bir kişi onun hakkında konu bile açmış
şimdi görünüş olarak 3 vites gözümüze az gibi geliyor ama bence kullansan vites aralıkları öyle uygunki bence ihtiyaç duymazsın viteslerinden memnun kalırsın.ama tabi bi 4 vites ve 4 viteside yolda yarıya bölmesi olsa şahane olurdu.

abi sen nasıl memnunmusun massey den kalıbının adamımı genelde massey ler çok tutuluyor ama ben neden bu kadar tutuldugunu anlamıuş degilim

massey güven veriyor insana.ben pancar zamanı yolda peşine 4 tane römork takıp gidiyordum.hiçde sürürmü yolda kalırmı diye korkmadan.eski masseylein tek sıkıntısı arka hafif geliyordu o yüzden patinajlıyordu.şimdiki serilerde arka daha geniş ve ağır.evet pahalı ama aldıktan sonra 10 sene kullan sanayiye hiç yolun düşmez.mesale erkuntları beğeniyorum ama güven vermiyor,traktör sanki ikiye bölünecek gibi geliyor bana.sanırım biraz alışkanlık meselesi

bizdede 5403 ün şimdiki adı ile 5065 çift çeker var memnunuz 7 ay falan oldu alalı çift sürmek keyifli oldu sayesinde ama ben vites i az diyenlerdenim b2 yavaş b3 hızlı geliyor çiftte

arkadaşlar selamun aleyküm ben john deere 5403 2008 model almayı düşünüyorum bunun çekiş ve yakıt hakkında bilgi verirmisiniz bende 240 2001 model var çekişindende yakıtındanda memnun değilim trakkulüp yeni üyesiyim 240 ın beygir gücü yetersiz geliyor 5403 leringüçleri parça durumları birde rampalar da tutmaları hakkında bilgi verirseniz memnun olurum saygılar.

Süper bi motor altibin saatte tik yok motorda eger kullanacaksan arka tekerlekleri ufalt o zaman ucle her yerde gider o zaman da kimse gidemez onunde

zeko arkadaş verdiğin bilgi için teşekkür ederim ama benim bildiğim 2008 modelden önceki modeller 28 jant 2008 den sonrası 30jant lastikler geniş küçültmek için jantlarımı değişmek lazım bu konuda bilgi verirsen memnun olurum