HERGLERE DEVAM

Ynt: HERGLERE DEVAM

güzel paylaşım eline sağlık ama yakmak pek olmamış...
anız yakmanız ne kadar zararlı olduğunu bilseniz yakmazdınız bence... Çünkü sadece sapları değil toprağı da yakmış oluyorsun. bu da 100 yıla tekabül eden bir oluşumu kaybetmektir bence...
bu yanlış yıllarca trakya da da yapıldı az da olsa hala yapılıyor... ama artı anız yakmanın cezası olması milleti bu yanlıştan döndürdü... siz orada ne ekiyorsunuz ya da tarla ne kadar boş duruyor bilmiyorum ama bizim burda artık yakmak yerine buğday yerleri hasattan sonra sürülecek tavda olduğunda sürülüyor... o şekilde bi sonraki sene nisan mayıs ayına kadar kaldığında zaten içinde ne sap kalıyor ne de çöp... dolayısıyla tarlada kendi kendini gübrelemiş olur...

bnde mecburen yüksek biçimli tarlaları yakıyorum.hiçbir çewre yangını gibi tehlike oluşturmuyor.etrrafınını 4 kere dönüyorum.wer ondan sonra ateşi :D bn küççükken dedemle anız sürmeye gitmiştik hiç unutmam.dedem yakıyordu bnde sürüyordum.neyse o ara ormancılar geldi.onlar söndürmeye çalışıyorlardı dedem hayla yakmaya çalışıyordu görseniz komediydi ama o zamanlar fazla sıkmıyorlardı.şimdi çiftteyken egzos dumanını görsünler damlıyorlar tarlaya :D

eline saglık abi yakmışsın ortalıgı ama anız yakmak zararlıdır bizim burda hem yasak hemde yakmazlar neyse tekrar eline kolun bilegine saglık bu arada tümocan onda maşşalahı var