TM 120 ve L 95 kopra (alabora rotil) çekiyor turp yeri ekin ekildi

Ynt: TM 120 ve L 95 kopra (alabora rotil) çekiyor turp yeri ekin ekildi

en sevdigim iştir abi benim alabora cekmek hele o cektigim motor bide 6420 ise valla tadından yenmiyor neden diyeceksiniz tarla adamgibi adam oluyor sonra toz yalavarıyor ac camı ben de girecem içiri diye ama ne fayda herifte bi kilıma var içerde donuyon valla bayılırım abi şofer lazımsa ben varım karın tokluguna calışırım

en sevdigim iştir abi benim alabora cekmek hele o cektigim motor bide 6420 ise valla tadından yenmiyor neden diyeceksiniz tarla adamgibi adam oluyor sonra toz yalavarıyor ac camı ben de girecem içiri diye ama ne fayda herifte bi kilıma var içerde donuyon valla bayılırım abi şofer lazımsa ben varım karın tokluguna calışırım
okan ben koprayı değilde tarla sürmeyi çok severim ben klimayı fazla açmam fazla serinletince her tarafımı ağrıtıyor

ramazanpullu link=topic=31395.msg267740#msg267740 date=1270998774' Alıntı:
okan ben koprayı değilde tarla sürmeyi çok severim ben klimayı fazla açmam fazla serinletince her tarafımı ağrıtıyor
yani artık siz ihityarladınız da ondan dır abi acın gecligin önünü

Güzel paylaşım. Tarla güzel oluyor. Ama çalışma yavaş biraz. Bu şekilde günde ne kadar yer hazırlanıyor? Birde oralarda dik rotovatör kullanan var mı hiç? Mesela Trakya ' da dik rotovatörler daha çok tercih ediliyor.

ramazan işçilik hoşuma gitti...iyi çalışıyorsun,tabi bunun yanında toprağında buna müsait olduğunu söylemeden geçemem... ne ekeceksiniz buraya..ve bu şekilde fazla mazot yanmazmı...toprak zaten tavında ...başka ekipmanla da , daha çabuk ve az yakıtlada halledebilirdin... :)

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
yani artık siz ihityarladınız da ondan dır abi acın gecligin önünü
okan üşütmenin veya soğuk luğun yiğitliği olmaz ben sıcağı daha çok severim
Güzel paylaşım. Tarla güzel oluyor. Ama çalışma yavaş biraz. Bu şekilde günde ne kadar yer hazırlanıyor? Birde oralarda dik rotovatör kullanan var mı hiç? Mesela Trakya ' da dik rotovatörler daha çok tercih ediliyor.
böyle tek motor saatte 5 dekar anca yer hazırlar dik rötövatörden bizdede var onu havuç ekeceğimiz yere çekiyoruz böyle kesekli tarlalara alabora daha iyi oluyor
ramazan işçilik hoşuma gitti...iyi çalışıyorsun,tabi bunun yanında toprağında buna müsait olduğunu söylemeden geçemem... ne ekeceksiniz buraya..ve bu şekilde fazla mazot yanmazmı...toprak zaten tavında ...başka ekipmanla da , daha çabuk ve az yakıtlada halledebilirdin...
ayhan abi çiftcilikte zorlaştı artık önemsemesen olmuyor doğru yakıt fazla olur ama tohum yatağını güzel hazırlıyor ve tarlayı düzlüyor bu tarlada şu an buğday ekili zaten bu video 2009 ekim ayında çekilmişti