massey ferguson 266g 4wd 5li tarla sürümü

Ynt: massey ferguson 266g 4wd 5li tarla sürümü

teşekkür ederim arkadaşlar +rep nedir pulluk8inç yanlız derin sürüyorum ölçümlerim 45cm derinliktedir kendi kanatım inç önemlidegil sürdügümüz derinlik adam 14inç pullugu atmıyor kanatlar gözüküyor inçbüyük olursa topragı ters çevirir inç düşük olursa topragı yaslar gider patates ekimi için fazlasıyla yetiyor

inç i önemli.. kardeş.. götürdügü yer pulluk numarasıyla belli olur egerki buyuk şasiye küçük numara kanat ve bıcak tarasan ozamanda arada ham yer kalır.. senin pulluk 8-9numara degil mi ?

8 numra pullugu istersen 50 cm sal kazayagından pek farkı yoktur topragı tam çeviremez ve motoruda tutmaz.. pullugun işlevi topragı çevirmesidir.. buda 12inç ve üzeri numaralı pulluklarda guzel olur.14inç pullugun kanatlarının tam kapanmamış hali bile 8no pulluktan daha derin sürüm gercekleştirir.. bence senin traktörünün hakkı 4lü 12inç pulluktur..

ayrıca 8no pullugun ideal iş derinligi 20cm dir..45cm abartı olmuş biraz bence..
ayrıca pulluk ayarında tam degil pulluk gövdesi yere paralel olmalı sen pullugu dikmişsin böyle sürümde tabiki daha derine bıcak ucları girer fakat bıcagın kullagı havada kalır buda iyi bi sürüm olmaz yani bıcagın ucunun oldugu yerde 30cm derine girer fakat bıcagın sonu 15cm yer götürür..

videoların çok guzel emegine sağlık.. daha çok paylaşımlar yapman dilegiyle..

ağır abi link=topic=31413.msg267984#msg267984 date=1271083070' Alıntı:
paylaşımlarının devamını beklıyoruz güzel paylaşım bu arada ayar oluyorum şöyle kendı giden motorlara kız-*sw
Sabret Ağır Abi..Gün gelecek bizim krallarda kendi sürecek..:D Öğrenecekler Abi ' si.. Zamanla.

tamam işte kardeş burası kumlu topragı ters çevirmek istemiyoruz patates ekimi için sürdüm üzerine 7li dipkazan çekecegiz otların ve anızların kaybolması için kaldıgım yerde 8inç üstü pulluk bulamassın yada 14inç 2li vardır 45cm abartmadım bizzat ölçtüm motoru yeni aldık ve bu pulluk ile dönüme 1lt yakıyor 1000m2 kendi düşüncenede saygı duyarım videolarıma bakarsan derinlik fena degil her yörenin kendi tarla işleyiş tarzı vardır ben memnunum daha önce 3lü 8inç vardı şimdi 6lı 8inç var
ölmezde sagkalırsam o toprakta yetişen patatesin tüm evrelerini size gösterecem en kısazamanda 7li dipkazan videosunu koyacam

bak kardeş pullugun inç i götürdügü yeri belirler.. standart ölçülerdeki pulluklarda.. mesela götürdügü yeri şöyle hesaplıcaksın.. diyelim 14inç 4lü pullugun var..
14 x 2,54 x 4=142cm yer götürür..(tam traktörün izini kapatır)
8inç 5li
8 x 2,54 x 5=102cm yer götürmesi lazım standart ölçülerde yani 3lü 14inç=105cm kadar yer ..

fakat şöyle yapıyorlar 10inç pullugun bıcaklarına dokunmayıp kanatlarını degişip 8inç lik takıyorlar öle olunca cok yer götürüyor ama topragı hiç deviremiyor..

sana katılıyorum senin topragında bu kullanılıyorsa tabiki en iyisi sizin için bu.. bizim burada topragın tam çevrilmesi havalandırlması lazım ve yerlerde serttir..
derin sürüm için zaten 14 inç kullanırız böylece topragın telbisi uzun sürer..
patataes tarımı yapmadıgımız için bilemiyorum tabi .. benim yorumum pulluklaraydı.. topragı tam çevirmek icap etmiyorsa sorun yok..

ceksparow-1986 link=topic=31413.msg268061#msg268061 date=1271094538' Alıntı:
evet kardes topragımız kumlu oldugu için toprak havadar nekadar yagmuryagarsa yagsın çamur olmaz patates.pancar.bugday.kabak.vs 8inç yatiyor verdigin bilgiler için teşekkür ederim
rica ederim.. sende patates yetiştiriciliyle ilgili resim lerini ve bilgilerini tercubelerini bizimle paylaşırsan seviniriz :)

isteyene bende ii tane var 2004 2wd orjinal kabin 2000 saatte
isteyene 2006 4wd orjinal kabin 1300 saatte ikiside ıral balya makinası için biraz büyütmeyi düşünüyom