soğan ekim makinası ve kırmızı tutku (eski traktörüm)

Ynt: soğan ekim makinası ve kırmızı tutku (eski traktörüm)

nailyetek link=topic=31414.msg267924#msg267924 date=1271064557' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Nail..Kırmızı Tutku oldukça temiz duruyor..
teşekkür ederim abi boya war kaportada ama yinede temiz motor aldığımızda rengi sarıydı biz güneşten solmuş sanıyorduk ama kaportanın altıda sarı

mrram link=topic=31414.msg267943#msg267943 date=1271070774' Alıntı:
güzel resimler, eline sağlık...
teşekkür ederm
cilic link=topic=31414.msg267944#msg267944 date=1271072539' Alıntı:
eline sağlık. çok iyi bakmışsınız.kaportada boya var mı?
saolasın evet boya var
ağır abi link=topic=31414.msg267981#msg267981 date=1271082687' Alıntı:
Güzel paylaşım ağırlık işi dahice :D
teşekkür edrm ağarlık işi buralarda huy olmuş bişey çekiyi kapatmamk için herkes böyle yapar

güzel paylaşım bu soganı derinlik kac cm ve sıra aralaıgı enine boyuna gibi bilgi verebilirmisn sogun iyi para şimdi ama siz cıkartıgınızda nasıl olur bilmem artık kac dk edkiyosunuz

görmedim şeyleri burda görüyorum demek suvan ekmemakinasıda varmış.kesin toplama makinasıda vardır

tura30 link=topic=31414.msg268256#msg268256 date=1271180028' Alıntı:
görmedim şeyleri burda görüyorum demek suvan ekmemakinasıda varmış.kesin toplama makinasıda vardır
biz sönmezler havalı makina ile sogan diski takarak ekliyor veya herhan gibi havalı makina ile ekilir bi ekilen yerden tekrar arasınadan gelerek ekilir 45 cm ekilirya birde ortasından tektar gelerek ekiliyor tohumları cok ufak resimdeki makina ile sanırsam biraz rasgele ekim gibi bişey oluyor nokta ekimi degil

Güzel paylaşım. Bizde de aynı makinadan var. Ama birkaç senedir soğan ekmiyoruz. Eskiden çok ekiyorduk. Makina garajda yatıyor...:D
Arkadaşlar bu makina arpacık olarak soğanı eker. İçinde çay kaşığını andıran kaşıkları vardır. O kaşıklar arpacıkları alır böylece arpacıklar toprağa ekilir. Havalı makina ile ekim farklıdır.

alipasalierkan link=topic=31414.msg268297#msg268297 date=1271185179' Alıntı:
Güzel paylaşım. Bizde de aynı makinadan var. Ama birkaç senedir soğan ekmiyoruz. Eskiden çok ekiyorduk. Makina garajda yatıyor...:D
Arkadaşlar bu makina arpacık olarak soğanı eker. İçinde çay kaşığını andıran kaşıkları vardır. O kaşıklar arpacıkları alır böylece arpacıklar toprağa ekilir. Havalı makina ile ekim farklıdır.
haaa bu başka bişey yaw bilgi icin tşk benim dedigim tohum du tatlı sogan için arpacık bizde göver deriz cok saol erkan bilgi icin

dolcevita link=topic=31414.msg268300#msg268300 date=1271185795' Alıntı:
haaa bu başka bişey yaw bilgi icin tşk benim dedigim tohum du tatlı sogan için arpacık bizde göver deriz cok saol erkan bilgi icin

bizim burdada misket büyüklünde olana kısga deriz tohumada (kara tohum)deriz

yorumlar için teşekkürler arkadaslar
denildiği gibi nokta ekim değil rastgele ekim soğan içinde ideali bu heralde kaşık aralıkları uygun belirli aralarla salıyor soğanı ne cok sık ne seyrek ama makina konusunda fırsatlar var daha iyi olabilir dikkat ederseniz bi piston vasıtasıyla hazneyi yatırıyorsun bu neden. tohum belli kullanımdan sonra azalınca kaşıklar boşa kalıyor.(arpacığın irili ufaklı saplı çöplü oluşu) hazneyi yatırsanda yine boş kalanlar oluyor yani ekim esnasında birisi makinada gözlemci