konyalı ali ve yine çekemez diyenlere inat 3.085 massey ferguson 6lı 12inç

Ynt: konyalı ali ve yine çekemez diyenlere inat 3.085 massey ferguson 6lı 12inç

valla güzel paylaşım. güzel de çekiyor. devire devire gidiyor maşallah. ALlah bize de o kadar büyük arazi böyle güzel traktör nasip eder inşallah :D

safanuroglu link=topic=31419.msg268024#msg268024 date=1271088478' Alıntı:
valla güzel paylaşım. güzel de çekiyor. devire devire gidiyor maşallah. ALlah bize de o kadar büyük arazi böyle güzel traktör nasip eder inşallah :D
inşallah kardeşim allah herkeze bundan iyilerni nasip etsin.

guzel video.. emegine saglık.. ama ali bey hep videolarını takıip ediyorum da cok hafifi toprak sizin oranın topragı sanırım.. sert ve çamurlu bi tarlada bu 6lıyı nasıl çekiyor merak ediyorum.. bizim burada imkansız bu şekilde çekmesi..

ceya023 link=topic=31419.msg268032#msg268032 date=1271091500' Alıntı:
guzel video.. emegine saglık.. ama ali bey hep videolarını takıip ediyorum da cok hafifi toprak sizin oranın topragı sanırım.. sert ve çamurlu bi tarlada bu 6lıyı nasıl çekiyor merak ediyorum.. bizim burada imkansız bu şekilde çekmesi..
kardeş topraktan topraga fark var ama ben 5li ile çok hızlı oluyor tarla bozuluyor diye motoru yavaşlatmak için aldım 6lıyı.gördügün gibi çekmese takmazdım heralde.

KONYALI ALİ link=topic=31419.msg268034#msg268034 date=1271091935' Alıntı:
kardeş topraktan topraga fark var ama ben 5li ile çok hızlı oluyor tarla bozuluyor diye motoru yavaşlatmak için aldım 6lıyı.gördügün gibi çekmese takmazdım heralde.
yok bu toprak için çok uygun pullugun.. rahat gidiyor tarlalar duz ve taşsız toprak hafifi gördügüm kadarıyla en iyisini yapmışssın.. mazottanda kar ediyorsundur zaten..

ceya023 link=topic=31419.msg268039#msg268039 date=1271092351' Alıntı:
yok bu toprak için çok uygun pullugun.. rahat gidiyor tarlalar duz ve taşsız toprak hafifi gördügüm kadarıyla en iyisini yapmışssın.. mazottanda kar ediyorsundur zaten..
tabiki kar etmez olurmu bu şekilde düzgün tarla oldugu zaman deposuyla yani 85 lt ile 75 dönüm yer sürüyor.

güzel video...yalnız bu traktör6lı pulluğun hakkını veremez diye düşünüyorum...doğru konuşmak lazımsa biraz abartılı geldi bana...yapmayın arkadaşlar ,şimdi, bu pulluğu devamlı kullanabiliyormusun ...tşkr :S

samsunbafra link=topic=31419.msg268082#msg268082 date=1271095683' Alıntı:
güzel video...yalnız bu traktör6lı pulluğun hakkını veremez diye düşünüyorum...doğru konuşmak lazımsa biraz abartılı geldi bana...yapmayın arkadaşlar ,şimdi, bu pulluğu devamlı kullanabiliyormusun ...tşkr :S
dogru kardeş sende haklısın ordan bakınca her zaman yumuşak toprak denk gelmez diye düşünüyosun.mısır tarlasına çamurken girdik ve 1 ay sonra 6lı ile sürmeye gittim.sürebileceigmden pek ümidim yoktu belki bıçagını birini kaldırır 5li sürerim dedim ama gerek kalmadı o kadar sıkışkın tarlayı tratörü takviye 3 ile ön tekerler bazen tırmalaya tırmalaya sürdüm.AMA SÜRDÜÜM.zaten öyle tarlada sende ya 1 yada 2 sefer denk gelir.diger yerlerde zaten gayet güzel çekiyor.VİDEODA GÖRÜNDÜGÜ GİBİ.

samsunbafra link=topic=31419.msg268082#msg268082 date=1271095683' Alıntı:
Ayhan Abi..MF bu traktör dikkat edersen.:D Hakkını veriyor hemde fazlası ile. Şaka bi tarafa hakkaten güzel iş çıkarıyor, burda ki tek fark, Nadas-buğday-nadas-.. gibi ekim yapılığından, tarlalar fazla çiğnenmiyor, hatta ekilen ürünün üzerine bi ilaçta ve birde gübrede traktör çıkıyor. Sonra hasat ve Kış geçincede tekrar Nadas.