massey ferguson 4x4 şanzuman ses zorunu

arkadaşlar 4x4 massey kullananlara sesleniyorum gold serilerinde tek çekerlere nazaran defransiyel veyahut şanzumanından çok azda olsa ugultu geliyormu yüksek hızda fabrikadan olan çözülemeyen bir ses var diyorlar dogrumudur bilgisi olanlar yanıtlasın bu bahsetdigim ses motoru yokuştan salınca daha cok belli oluyor

Ynt: massey ferguson 4x4 şanzuman ses zorunu

merhaba ben new holland td65d kullanırken baya farkedilir seviyede geliyordu tl90a kullanıyorum şu anda ondada yine duyulacak miktarda geliyor ama rahatsızlık vericek seviyede değil nedenini bilmiyorum ama tahminim çift tekerde defransiyel varken işin içine 4 teker girince yüksek hızda bir dişli yığma sesi geliyo olması

ben servise götürdüm ara şanzuman ile öne hareket verdigi için çift ayna mahrudi dişlisi var dedi ondan ses yapıyormuş rahatsızlık vermiyor ama kafama takıldı üretimden gelen bir sorunmuş düzeltememişler emin olmak için sordum teşekkür ederim ilginizden dolayı newholland dada varsa demekki 4x4 lerde olan bir sorun kardeş senin 266g benimki farklı yeni modellerde ön dingil geriye aldılar tamtur u dönüşlernde faydası oluyormu

mf266g link=topic=31458.msg269164#msg269164 date=1271515598' Alıntı:
benin 266g 2006 model yenilerden değil tek çeker ama aynen senin dediğin gibi yokuş aşagı sallarken ses geliyor.
ahmetilhan link=topic=31458.msg269219#msg269219 date=1271523426' Alıntı:
bende 4x4 3060 var ikitane birinde az var diğerinde çok sebebi aradaki şavtın balansının bozuk olması
bendede 3060 var tek ceker alalı 2 ay falan oldu şanzuman dan çok ses geliyor bende ki öyle ugultu falan degil takır takır ötüyor beni çok rahatsız ediyor kafama takılıyor sanki dagıldı dagılacak... 3060 kullananlar varsa böyle bir sorun varmı yorumlarınızı bekliyorum

valla arkadaşlar herkesin bir sorunu varmış dekki bende 3060 4x4 minimax var 2006 model buçuklu vites 3çü vitesde düşük devirde 600 700 devirde giderken baya takırtı geliyordu 1 ay kadar oldu baskı balata volant 12inçti 13inç komble değiştirdim göbegi yaylı 6yaprak balata taktım ses mes kesildi çok iyi oldu maliyet biraz fazla oldu ama değdi valla 2bin lira gitti balata göbegi yaylı olunca sarsıntıyı önlüyor tabikide ses kesiliyor böyle sorunu olan varsa bu şekilde tecrübe edinebilir