PANCAR PARALARI

Ynt: PANCAR PARALARI

benim pancarım yoktu.ama kahveye bu gün bordrolar gelmiş.şöyle bir baktım.bu yıl ki pancar fiyatı herşey dahil 119,60 tl/ton

bizim burada her üretici için polara göre fiyatlandırma yok.kantardan alınan numune göre kantar tek fiyat.

masseysuper90 link=topic=31489.msg268901#msg268901 date=1271442080' Alıntı:
Onlar özel özel ...............................Biz devletten bahsediyoruz konyalı çiftçilerin pek alacağı kalmıyormuş pancar parasından doğrumu .Salam sucuk kaşar kömür mazot herşeyi alıyormuşsunuz galiba
evet alan alıyor kömüründen peynirine gübreden mazota kadar her şey veriyor recep konuk :D elektirk paralarıda dahil medaşa bankalarda çürümeyeceksinzi diye yüzde 1 faizle kredide veriyor burda bankalarla rekabete girdi konya 4 tane şeker fabrikası var sadece 2 siz özel konya merkez ve çumra şeker recep konuk başkan alan alıyor almıyında almaz ben bişey almadım

bir kış yer içersin pancar parası biter. sonra pancar zamanı geldim de gerçek alacaklılar kapıya dayanır.traktör taksidi vs.hiçbir borcun olmasa bile çiftçi her yıl mutlaka dişinden tırnağından arttırıp kar etmeli.çünkü hiç kar edemiyorsan en ufak bir gider kaleminde zarar yazarsın.ondan sonra da ahıra göz dikersin ya sarı kız gider yada kara kız.