egzost daki susturucunun bi önemi varmıdır

bu soru nezmandan beri kafama takılıyor susturucu deyip geçilmelimi yoksa durup bi düşünmelimi
(BEN SÖKTÜM BUNU NEDEN DİYECEK OLURSANIZ ABART EGZOSTLARA ÖZENDİM ARABALRDAKİ VE CIKARTTIM AMA NE SES ÇIKIO ANLATAMAMM EGZOSTUMUN İÇİ BOŞ KARSI TARF GÖZÜKÜYOR YAKITTAN FALAN ÇOK YAKARMI

Ynt: egzost daki susturucunun bi önemi varmıdır

egzozdaki susturucunun 2 tane faydası war
1.ses daha az çıkar (kafa ütülemez)
2.susturucu demek egzozun daraltılması demek oluyor bu sayede motor daha rahat hareket edemiyor motoru biraz zorluyor egzozda 2 veya 3 adet susturucu bulunmaktadır abart egzoz taktırmak için orta susturucuyu söküyorlar
bence yakıtta düşme olur bi nevi turbo görevi görmüş olur susturucunun sökülmesi
benden bu kadar yanlış noktalar warsa söyleyin

POYRAZLI SALİH link=topic=3710.msg37842#msg37842 date=1211468787' Alıntı:
egzozdaki susturucunun 2 tane faydası war
1.ses daha az çıkar (kafa ütülemez)
2.susturucu demek egzozun daraltılması demek oluyor bu sayede motor daha rahat hareket edemiyor motoru biraz zorluyor egzozda 2 veya 3 adet susturucu bulunmaktadır abart egzoz taktırmak için orta susturucuyu söküyorlar
bence yakıtta düşme olur bi nevi turbo görevi görmüş olur susturucunun sökülmesi
benden bu kadar yanlış noktalar warsa söyleyin
tşk salih yorum için atılla abı erkan abı nedersınız bu konuda siz

Ana mantık şudur motorun her çevrim sonrası oluşturduğu artık ısıl gaz dışkının boşaltılabilması için kullanılan boru düzeneğidir buna yapılacak ilave yada değişikliklerde yakıtta ses db linde az da olsa oynamalara yol açabilir en güzeli fabrika çıkışına sadık kalmaktır diye düşünüyorum

insomnia link=topic=3710.msg37928#msg37928 date=1211471835' Alıntı:
Ana mantık şudur motorun her çevrim sonrası oluşturduğu artık ısıl gaz dışkının boşaltılabilması için kullanılan boru düzeneğidir buna yapılacak ilave yada değişikliklerde yakıtta ses db linde az da olsa oynamalara yol açabilir en güzeli fabrika çıkışına sadık kalmaktır diye düşünüyorum
SES PROBLEM DEIL ZATEN İSTEDIGIM SESI ELDE ETTIM HARIKA BI SES VAR HELE ILK KALKISTA BIRAZ YUKLEN GAZA YOK BOLE BI MOTOR DIYORUM Y AKITTA ISE NO PROBLEM

ağır abi link=topic=3710.msg37977#msg37977 date=1211477856' Alıntı:
SES PROBLEM DEIL ZATEN İSTEDIGIM SESI ELDE ETTIM HARIKA BI SES VAR HELE ILK KALKISTA BIRAZ YUKLEN GAZA YOK BOLE BI MOTOR DIYORUM Y AKITTA ISE NO PROBLEM

elbette yakıt için problem olacağını düşünmüyorum ses içinse zamanla değişebilir yırtılma yaparsa ki eğer