arazi hala çok yaş... sizin oralarda nasıl çiftçi arkadaşlar...

Ynt: arazi hala çok yaş... sizin oralarda nasıl çiftçi arkadaşlar...

vala kardes ben aksaraylıyım ben aycıce ektım martın 19 da ve nısan 13 dede kurt ılacı attım yani bizim il aksaray baya ekildi aycicek ama nadasa gıremıyoruz daha yas tarlalar

mart ayçiçeği ekimi için erken değil mi ki?* ama sızın ora aksaray ıklım daha farklı olabılır tabıkıde usta... ya tiller yapıyoruz topragın ustu bı karış kuru altı kaymak gibi ya her gun bır ıkı traktor batıyor belde de :D

johndeere17 link=topic=31515.msg269145#msg269145 date=1271506426' Alıntı:
mart ayçiçeği ekimi için erken değil mi ki?* ama sızın ora aksaray ıklım daha farklı olabılır tabıkıde usta... ya tiller yapıyoruz topragın ustu bı karış kuru altı kaymak gibi ya her gun bır ıkı traktor batıyor belde de :D
yok valla kardes erkende deil topra tam tavında denk ketırdık ekdık bakalım cıkdı fotolarını atacam ama daha ufak 1 aylık bıle olmadı ama hep dizdi ama tarlalar yas koye surüme gıdecez gittik bakdıkda daha cok yas gırmez traktor anlıyacan

bak ya kot pantulla gitmiş tarlaya ayanda lastik çizme bile yok:) nasıl çifçisin sen al küreği eline gir çamurun içine :D :D

Paylaşım için teşekkürler. Bizim buralarda da kimi tarlaların yarısı sürülmeden kaldı. Kimi yerlerde su duruyor yada kimiside çok çamur. Ama bugünlerde biraz daha yellendi. Millet sürüyor hep...

doganbey1 link=topic=31515.msg269191#msg269191 date=1271517971' Alıntı:
bak ya kot pantulla gitmiş tarlaya ayanda lastik çizme bile yok:) nasıl çifçisin sen al küreği eline gir çamurun içine :D :D

üle gezmeye gittim dogancan gordum bı açayım dedım su yolu. :D .. denız gıbıydı orası kurudu yavas yavas ... bugunde gıttım ot ılacı attım bakalım olcak olcak tavını almaya başladı

johndeere17 link=topic=31515.msg270188#msg270188 date=1271944120' Alıntı:
üle gezmeye gittim dogancan gordum bı açayım dedım su yolu. :D .. denız gıbıydı orası kurudu yavas yavas ... bugunde gıttım ot ılacı attım bakalım olcak olcak tavını almaya başladı
hadi inşallah:D

wala kardaş bizim burlarda da böle... hergün yarıyorus tarlaları... kalan kalana motorlar. ama yapıcak bişiey yok hıdırleze kadar ekmemiz lazım ayçiceklerini yoksa dönmüyor çabuk,ve haliyle yağmurlar başlıyor...yağlık aydın problem deil.. ama beyaz öle deil.

yanlız adam link=topic=31515.msg273516#msg273516 date=1273046433' Alıntı:
bizim buradada yerler ağır uzeri beton gibi altı çamur bu sene işler çok ağır oluyor hep işçilik hep işçilik mazota çalışıyoruz vallahi.
çamur surulup eklilen tarlada yarı yarıya verim duşuyor.