traktörün istop etmesi! fazla gaz verince(depo yarının altına inince )!

04.10.2008
4,134
195

arkadaşlar bu hafta bi şansızlık üzerimizde..
same explorer 85t debriaj baskı balatası gitti aniden tarlada kalmış kuzenim şimdi traktör serviste bu akşam götürdük..(garantiside doldu bu yıl)
yine bu akşam servet te depo yarıyı geçince 15 gazı geçince turbo lambası yanıt sönup istop ediyor.. 18 dekar yer sürmek için gitmiş kardeşim 10 dekarı surerken depo yarıdaymış tam sonra aniden traktör istop etmeye başlamış.. istop ettikten sonra hemen yine çalışıyormuş hiç bi sorun yok motorda.. fakat tam çözemedik neden olabilir.. euro dizel mazot kullanıyoruz pompada bi problem oldugunu sanmıyorum.. depo yarıya indikten sonra bu olay başlamış ve yoldada 15 gazı geçince istop etmiş eve dönüşte.. istop etmeden sarı turbo ısıtma lambası yanıyor hemen sonra istop ediyormuş aniden.. bu neden olabilir ? traktörün çekişinde falan hiç bi problem yok canavar gibi ..

yanlız en son garantiden depo müşürünü değiştirmiştik bi alakası olabilir mi?

Ynt: traktörün istop etmesi! fazla gaz verince(depo yarının altına inince )!

kendi konuma kendim cevap verim bari kimsenin bi fikri yok sanırım.. biz elektrik tesisatından süpheleniyoruz.. muhtemelen kaçak var.. akşam traktörün lamnbları v.s yanıncada başlamış zaten belki tesadüf ama böyle istop etmesinin sebebi traktörde kaçak olması buyuk ihtimal.. hafta içi servise gitcez traktörün garantisi devam ettigi için cokta sorun degil :) ama same baya masraf acıcak oda pazartesi belli olacak..

kardes bendede ayni sorun oluyordu massey ferguson 285s de arada bir stop ediyordu marsa basinca calisiyordu nadasda bir iki kere oldu calisti cekisinde sorun olmadi..
filtrelerini falan degistirdik mazot filtreleri..
bir gun yine aniden stop etti tarlada calismadi
bompanin elemani kesmis
ustaya gore eleman yemeye baslamis..
mazot tarim kredi koop mazotu idi ama icine pislik alinca yada traktor calisip aksam bos depo ile sabaha kadar kaldiginda o buhar su olusturup soruna yol acabiliyor
zamanla cikabiliyor bu sorun biz 96 aldik 2009da oyle sorunu yasadik
elemani degistirdik problem kesildi...
dikkatli ol derim.
eleman kesilirse 600 tl mal olur bide tavsiye
elamanin ithalini taktir.. yerlisi iki yilda hapi yutuyor

mazot deposunda pislik vardır benimtümosanda oldu mazot azalınca bir buğday tanesi depo musluğunun deliğini kapatırormuş mazot dolunca yukarı kalkıyormuş kendim musluğu söktüm mazotu leğene boşalttım tekrar tülbentle süzerek koydum buğday taneleri çıktı bir yıldır rahatım

sami ÖZKAN link=topic=31534.msg269349#msg269349 date=1271584270' Alıntı:
mazot deposunda pislik vardır benimtümosanda oldu mazot azalınca bir buğday tanesi depo musluğunun deliğini kapatırormuş mazot dolunca yukarı kalkıyormuş kendim musluğu söktüm mazotu leğene boşalttım tekrar tülbentle süzerek koydum buğday taneleri çıktı bir yıldır rahatım
depoya pislik gitmesi imkansız gibi bişey hem temiz mazot kullanıyoruz hemde deponun kendi süzgeci var erkuntta.. sorun elektrik tesisatında sanırım çünkü stop edince hemen çalşıyor marşa dokununca.. teybi bozulmuştu elektrikçi baya oynadı o kablolarla akşam üstü lambalar kabin lambaları falan yandıktan sonra bu sorun olmuş ondan süpheleniyoruz.. bi kısa devre var sanırım.. yada depo müşürünü degişrken bi yerde kısa devre yaptırdı usta.. artık hafta içi servise göstericez..

same yide söktürdük şanzumandaki bi mili kesmiş.. baskı balatadan dilmiş.. parca bekliyoruz 200-300tl lik bişey sanırım bakalım gelince fiyatını ögrenecegiz..