My Hobby. Calf's..Yetek Farms..

Ynt: My Hobby. Calf's..Yetek Farms..

nforcer link=topic=31596.msg270074#msg270074 date=1271874129' Alıntı:
eline sağlık Nail abi...maşaallah sürüyü düzmüşsün..Allah bol kazançlar nasip etsin..bütün buzağıların sağ salim büyüsün ;) +rep
Teşekkürler İsmail.. Daha iyileri sizlerin olsun..
ağır abi link=topic=31596.msg270077#msg270077 date=1271874689' Alıntı:
hayvan alacaklar artık pazar pazar gezmiyecek seç beğen al :D maşallh hepsi birbirinden güzel mustafa amca talip olmazsa ben alırım bunları
Teşekkürler Hasan.. Şimdilik satılık değiller, olunca haber salarız..:D

MAŞALLAH Nail abi güzelmiş buzağılar ama zor işbe abi vallahi kaç gündür buzağılarla boğuşuyorum tertmiz buzağı bölmelerindeler yinede hastalıyorlar

hacimmet link=topic=31596.msg270111#msg270111 date=1271878501' Alıntı:
MAŞALLAH Nail abi güzelmiş buzağılar ama zor işbe abi vallahi kaç gündür buzağılarla boğuşuyorum tertmiz buzağı bölmelerindeler yinede hastalıyorlar
Teşekkürler Himmet. Zor olduğunda hemfikirim..Hastalık konusunda bir kaç öneri sunayım; bilmiyorum sen nasıl yapıyorsun.. Biz buzağı doğunca mutlaka annesine yalatırırz, göbek kordonuna tendürdiyot döker ve iple bağladıktan sonra fazla kısmını kesiyoruz, en önemlisi ağız sütünü ilk 3 kg ' ın üzerinde veriyoruz ki bu çok önemli ne kadar ağız sütü okadar direnç..Bu gördüklerinin 3 tanesi özgür takıldılar 20 gün kadar, yani ahırda başı boş bıraktık canları ne kadar ve ne zaman süt istediyse o zaman emdiler, daha sonra bağladık diğer 6 tanesini hiç annesine emzirmedik biberona devam, 1 tanesi hala annesini emiyor; çünkü inek sağım yaptırmıyo..:) Birde 40 gün kadar her buzağı mutlaka kendi annesinin sütünü içiyor; her ne kadar zahmetlide olsa sonuç gayet güzel..
AKGÜN43 link=topic=31596.msg270114#msg270114 date=1271879967' Alıntı:
nail abİ bOl KAZANçlar versıN :D ;))) güzel resimler:) pazar yeri gibi naİl abi mal varlığını orataya koy artık bılelım gızlı gızlı olmuyo böle:):)
Teşekkürler..:) Zamanla herşey ortaya çıkar..

Paylaşım için çok teşekkürler nail abi..
Valla kendim bakmakla yetinmiyor kimi tanıyorsam gösteriyorum bak benim kanka bunlar diye abi :)

Allah artırsın abi. Sen de olmasan çekilmez bu dünya :D

Şimdilik son buzağıda bu gün doğdu.. Islak ıslak paylaşayım dedim.. 3 ay kadar buzağı resmi paylaşmıyacağım, sonra Yaa Nasip..:)

safanuroglu link=topic=31596.msg270238#msg270238 date=1271959943' Alıntı:
Paylaşım için çok teşekkürler nail abi..
Valla kendim bakmakla yetinmiyor kimi tanıyorsam gösteriyorum bak benim kanka bunlar diye abi :)

Allah artırsın abi. Sen de olmasan çekilmez bu dünya :D
Teşekkürler Safa..Daha iyileri sizlerin olsun..

Teşekkürler nail abi bende çok dikkat ediyorum buzğılara doğumdan sonra septiserum vuruyorum mutlaka tendirdiyot la pansuman yapıyorum 3 gün annesine yalatıyorum ve bezlerle iyice kuruluyorum hemen tertemiz buzağı bölümlerim var oraya alıyorum tabiki yalnız ilk başta gerekirse soğuk havalarda kurutma makinesiylede iyice kurutuyorum ben annelerini emdirmiyorum hiç ama ağız sütü veriyorum kesinlikle derin dondurucuda sürekli ağız sütü bulunduruyorum olurya ineğin ağız sütü olmassa diye ama ağız sütünü doğumdan sonra 1,5 lt veriyorum ilk etapta günde 3 öğün veriyorum -1,5 lt -1lt -1,5lt sabah,öğle,akşam buzağılara 5-7 günden sonra hergün 1 yumurta veriyorum 3 ay emdiyorum buzağıları şükür bu yıl pek hastalık görmedim ufak tefek tedavi ettim sıkıntı buzağılara bireysel kulube yapacağım ilk fırsatta ineklerin havasını bile solumayacağı bir yere