BUGDAY TARLASINDAN RESİMLER 25.4.2010

Ynt: BUGDAY TARLASINDAN RESİMLER 25.4.2010

Eline emeğine sağlık Seyit abi...buğdayların maşallahı var..bizim burdaki buğdaylar artık başak yarmaya başladı...tabancalarısa ip gibi dizmişsin :) çalışkan adamsın vesselam ;) +rep

nforcer link=topic=31670.msg270991#msg270991 date=1272223126' Alıntı:
Eline emeğine sağlık Seyit abi...buğdayların maşallahı var..bizim burdaki buğdaylar artık başak yarmaya başladı...tabancalarısa ip gibi dizmişsin :) çalışkan adamsın vesselam ;) +rep
saoll ismail bugdayın erken başak cıkarması pek iyi bişey degildir burası ufak biyer gözüm kapalı sularım 11 dk biyer :D eline saglık

Bereketli olsun toprağım (MAŞALLAH) hangi çeşit bu,biz ikinci suları bitirmek üzereyiz biz bu yıl esperya ektik geçmiş yıllarda ceyhan ekiyorduk ve dekarından 800 kgr alıyorduk bu yıl ne olur bilmeme ama ekinlerimiz iyi.
abcd0001auy.jpg

saol topramm bu ceşit makarnalık bugdayı bizdaha 1 inciyi suladık başka biyerde tosun bey var unluk orayı hic sulamadık daha burası gibi var sizin oraya dolu nvurdugunda bizim iyi yagmur vardı aynı günde cok az dolu oldu burda bende toros kızıltan ceşit konya 2002 ispanyol tosun bey muhtelif olarak hepsinden ekeriz 800 1050 kadar verim alıyoruz dk dan mırza bey makarnalık vardı 1050 buldu buralarda espirya cok yaygın degil bizim buralarda fazla bilmiyorum çumra biraz gecit bölgesi kışalrı fazla soguk olmaz eksileri fazla görmeyiz butur bugdaylar ekilir daha cokk ta bunlar hatırladıklarım

eline sağlık, keşke birde sularken çekseydin, şöyle akşam üstü,
tosunbey bizim buradada bu sene ektiler diğerlerinden yeşilinde çok farklı, eğer istenilen verim olursa bende ekeceğim inşallah.

Güzel paylaşım,maşallah inşallah hasatta da yüzünüzü güldürür.Tosunbey bizim burda da eken var ama rus genelde ekiliyo.Tosunbeyi ben de takip diyorum,bakalım verimler nasıl olacak...

gökoğlu link=topic=31670.msg271065#msg271065 date=1272229353' Alıntı:
eline sağlık, keşke birde sularken çekseydin, şöyle akşam üstü,
tosunbey bizim buradada bu sene ektiler diğerlerinden yeşilinde çok farklı, eğer istenilen verim olursa bende ekeceğim inşallah.
inş cekeriz abi bizim tarlalar kobay gibi bişi oldu her ceşit ekin ekliyor konya karapınarda bana 40 km yahudiler bile ekiyor daryel vardı tam cöl bugdayı suluk olunca buralar fazla rabet görmedi sanırsam tosun bey ekenlerden ben hic şikeyet duymadım cok verimli ve güzel akarabalarım ekimişti daha önce ben yeni ektim tosun maduru olabiliriz cokk aşırı ekim var türkiye genelinde kelepir fiyatlarda satılır galiba senin ekmedigin iyi olmuş