el yapımı römork :)

arkadaşlar uzun süredir zaman bulamadım ama sonunda yükledim :) römork tamamıyla biteli bir ay oldu nerdeyse zaten fotolarda da tarih var görürsünüz...
römork bizim değil fakat akrabımın... o böle işlere meraklı ve de elinden gelir bu tür şeyler... daha öncede böle bi araba yapmıştı kendine...2. yi beraber yaptık her ne kadar çok yardım edemesem de... ilk başta foto çekemedim işe başlarken sadece şasi vardı o da 1950 li model... işte elimizden geldiğince yaptık...
ama son halini çekemedim fırsat bulduğumda hemen paylaşacağım...
bu arada ilk paylaşımım olduğu için bi hatam olduysa affola ;)

Uploaded with ImageShack.us

Ynt: el yapımı römork :)

gerçekten ya bukadar güzel el emegi olan bşi fotoya bukadar saygı az neyse eline saglık takım olduktan sonra herşeyi yapar insan en önemlisi bide el becerisi mazeme bunlar oldumu insan oglunun yapamacagı şey yok benden +rep

Güzel paylaşım. Elinize sağlık. Yalnız birşey dikkatimi çekti. Kapaklar sanırım sadece yukarı doğru açılıyor. Başka işlerde kullanmada problem yaratabilir. Ayrıca damperide yok. O açıdan bu tarz açılmasının faydası nedir çözemedim.

tümosancı sefa link=topic=31678.msg274295#msg274295 date=1273345307' Alıntı:
gerçekten ya bukadar güzel el emegi olan bşi fotoya bukadar saygı az neyse eline saglık takım olduktan sonra herşeyi yapar insan en önemlisi bide el becerisi mazeme bunlar oldumu insan oglunun yapamacagı şey yok benden +rep
ilgine çok teşekkür ederim... seninde ellerine sağlık :D
alipasalierkan link=topic=31678.msg274297#msg274297 date=1273345852' Alıntı:
Güzel paylaşım. Elinize sağlık. Yalnız birşey dikkatimi çekti. Kapaklar sanırım sadece yukarı doğru açılıyor. Başka işlerde kullanmada problem yaratabilir. Ayrıca damperide yok. O açıdan bu tarz açılmasının faydası nedir çözemedim.
bende teşekkür ederim üşenmeyip yorum yazdığınız için... evet kapaklar sadece yukarı doğru açılıyor fakat bi ilave kadar kolay çıkarılabiliyorda... damper yok çünkü hem o kadar usta değiliz hem de işin içine damper girince masraf bayağı bi artıyor... römork sahibi bu tarz değişik şeyleri sevdiği için böle yaptı :D en azından halmallar artık kapaklar açılsın die pat küt vuramaz die düşünüyorum :D

ilgin ve yorumun teşekkür ederim...
baba olmaz olur mu olmasa kanatlar nasıl iki parça olacak :D
ayrıca ortaya babalar açılma yapmasın diye üstten profil ile ek koyduk takıp çıkarabileceğimiz...

Elinize sağlık... El emeği göz nuru... Birde bunların balya toplama da kullanılanları var belki görmüşsünüzdür. Biri de onlardan yapsa da elle uğraşmaktan kurtulsak. Toz da çalışmaktan bıktım usandım...