zetor hakkında geçmişten bugüne

arkadaşlar bu konuyu zetoru tanımayan arkadaşlar için açtım aslındabenim yeterli bilgim yok
örn. ne zaman üretildi?
hangi modeli daha çok tutuldu?
bunun gibi sorular zetorun geçmişten günümüze hikayesini anlatırsanız paylaşırsanız bizimle sevinirim

Ynt: zetor hakkında geçmişten bugüne

bir söylenti var.bağzı traktörlerin parası ana firmaya ödememiş.şimdi de ucuz ucuz satıyorlarmış.ana firma mahkemeye verip bağzı traktörlere el koyabilirmiş.sadece bir söylenti gerçek mi bilmiyorum.

kulaktan dolmasöylentiler onlar firma elinde kalan 2009 model traktörleri40 binliraya sattı.ben 2adet 8441 aldım.dahasonra köyden arkadaşımada aldık.zaten daha öncede eskimodelini kullanıyordum.ben gayet memnunum.

Zetor proxima traktör özellikleri
64, 76, 86 beygir gücünde
Euro II Zetor Turbo Motor
4 ton 250 kg kaldırma gücü
12/12 levyeli 6 ana vites
Düşük yakıt tüketimi

Zetor Forterra Özellikleri
106, 117, 130 beygir gücünde
Euro III intercolor turbo motor
Yüksek tork ve tork yedeği
6 ton kaldırma gücü
24/18 levyeli/ powershift

1200.000 traktör satmış bulunmakta.düşük yakıt son teknoloji motora sahip,4250 Kg dan 6000 kg a kadar uzanan güçlü kaldırma kapasitesine sahip ve ek olarak bir hidrolik pompası daha var,Her parçası Zetor pompa dahil,düz yakıt pompası,kara dişli kullanıldığı için maksimum performans sağlar,6 vites teknolojisi
ile kuyruk mili ayarları değiştirilebilir,iki yöne dönebilen kuyruk mili vardır,Çok fonksiyonlu hava kompresörü standart,55 derece dönüş açısı,Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon,sulu gömlekli motor ile ekonomik ve kolay bakım imkanı ve özel aletlere gerek kalmadan traktörden indirmeden tamir imkanı,yüksek tork ve tork yedeği (323 Nm tork ve %32 tork yedeği),76 Hp Zetor Proxima 1400 devir/dk gazla çalışırken 1 saatte 5,76 lt mazot harcar.

arkadaşlar benim bildiğim hiç bir markanın 105 - 110 beygir bi modelinde 6 ton kaldırma kapasitesi yok siz bu konu hakkında ne diyorsunuz

arkadaslar ben yenı kayıt oldum zetor traktorlerı hakkında bılgı almak ıstıyorum yenı modellerı ornegın 8441 nasıl bır traktor çekısı yakıtı nasıl ha bıde fıyatı ınt.fıyatlar dogrumu cvp yazarsanız sevınırım:)

bu zamana kadar hiç kötü bişeyini duymadım açıkcasını çevremde yok ama sitede 3 4 kişide vardı gariba kötü bişey duymadım iyi gariba kaliteli mal üretiyorlar . fakat piyasa yok satarken sorun çıkarablr
herkeznki motor benmki zetor ;D

Zetor marka traktör kullanmış ve hala kullanmakta olan arkadaşların bu traktörler hakkında bilgi paylaşımında bulunmaları almayı düşünen arkadaşlara çok iyi bir referans olacaktır. Forumdaki üye arkadaşlardan bu markanın modellerini kullananlar varsa yardımlarınızı bekliyoruz.

bende 2009 zetor proixma var yakıtı çekişinden çok memnunum 5 li 13 lu pullukub hiç zorlanmadan 3 viteste çekebiliyo fites üstünlüğü çok fazla bayılma nedir bilmez çekemesede yırtar oaryı ama asla bayılma yapmaz zıplama olmaz oturur çekerken bırakmaz tutarsa arkası gerçekten agır bir traktör en çok kulanılan 8441 ve 105 forterra ama ben büyük düşünüyorum diyen varsa 130 forterra vr onun üstüne fenti bile tanımam bazı konularda sağlamlık, çekiş , yakıt ama teknolojik olarqak fentten biraz eksik bir traktör sade ama çok etkilşi varsa çevrenizde çekişte yakıtta herşeyde deneyin görün. pompada ömür boyu garantisi var tek yani hava çok çeker filitreyi hwergün temizlemek gerek ....

Her anlamda memnunum sormak istediğiniz bir konu olursa sorulara açığım
93e016013fac960a2e0ca9319e914869.jpg

Yenilerini bilmem ama eskilerinden çok çekmiş çiftçiler zetor,enter,leyland bunlar parçası bulunmayan traktörler bizde leyland varmış her ay arıza sonra mf135 almış babam 70 model sanırım hala kullanırız rektefe hariçi hiçbir sıkıntısı olmaz eski yarım çamurluk fiatlar da öyle