erkunt 80t 4wd-same exp.2wd sürümde 24/4/2010

04.10.2008
4,134
195

[size=14pt]erkunt ta aydın pulluk takılı 14inç 4lü
same ye 14'4lü alpler pulluk takılı..
erkuntun pullugu a75 valtranındı.. kendi pullugu ayardan düştügü için bunu taktık fakat buda ayardan düşmüş bi pulluk ama erkunt bilmiyordu hiç arkasında.. yeni pulluk alpler 4lü siparisi verdik daha gelmedi..
bu sadece başlangın daha elimde baya video var...gecen hafta sonu çektigim.. hepsini sırayla paylaşacagım..
kimse tartışmadan söylim bu tarla ilk sürdügümüz tarla ve topragı yapışkan degil fazla.. sonraki gönderec egim videolardaki tarlaların topragı asırı yapışkjan ve işlenmesi zor bi kaç hatta bir pullugun kulaklarını temizlemek zorunda kalıyoruz çekiçle toprak yapışıyor sakız gibi.. o tarlada same baya zorlandı tek çeker oldugu için..
hafta sonu 150 dekar yer sürdü iki traktör ve same yaklaşık olarak 15- 20 litre erkunttan fazla yaktı.. tam ölçüm yapmadık fakat erkunt dönümde 1,5ltre nin altında yaktı videoda belli olmuyor kısa sonrakilerde göreceksiniz çok dik ve rampa tarlaları sürdük ve bazı yerleri parcalı geri geri aldıgımız çok yer oldu.. ve sürüm derinligi hep kanatların üzerinden atacak şekilde oldu hatta erkuntun sağ hidrolik kolu yere degiyordu zaman zaman..
[/size]

http://www.izlesene.com/video/arabalar-erkunt-80t-4x4_-same-exp85t-2wd-palu/2048853

ERKUNT İŞLENMESİ ZOR Bİ TARLADA BU TARLANIN TOPRAGI YAPIŞIYOR PULLUGA TRAKTÖRÜ COK TUTUYOR.. DİBİ ÇAMURLU Bİ TOPRAK.

http://www.izlesene.com/video/arabalar-erkunt-servet-80t-4lu-14-pulluk/2050265

Ynt: erkunt 80t 4wd-same exp.2wd sürümde 24/4/2010

bu arada 14 gazla çiftmi sürülür diyenler için ara ara göstergeleride çektim.. zaman zaman 13 gaza kadar düşürüyorduk.. same de aynı şekilde 14-15 gazla sürüm yaptı..

• Beğen
Tepkiler: bbionik

wooww , Servett süper gidiyorr 4 wd, Sameye turr bindiriyor mu Yavuz abi biraz, ayrıntılardan bahseder misin ltfn
benım pulluğun aynisii biz de bu hafta sürücez Video çekebilirim inş... çekmesi benden koyması senden:p :))))

wan7ed link=topic=31748.msg271699#msg271699 date=1272449595' Alıntı:
wooww , Servett süper gidiyorr 4 wd, Sameye turr bindiriyor mu Yavuz abi biraz, ayrıntılardan bahseder misin ltfn
benım pulluğun aynisii biz de bu hafta sürücez Video çekebilirim inş... çekmesi benden koyması senden:p :))))
sen çek koyarız tabi.. sameden daha seri tabi 4wd olmanın avantajıda baya var.. bu tarlada agır 2 vitese kadar her vitesle çekti.. tam sürüm derinliginde ama traktörleri zorlayarakta sürüm yapmak dogru degil biz 14 gazla seri 1,vitesle sürüm yaptık zor tarlalardada burdada.. zaman zaman duz 1 ve 4takviye ve agır 2. vitesi de kullandım.. same 1vitesle çekiyor.. oda yerine göre 5 takviye ilede sürüm yaptı..
fakat same erkunt kadar derin sürüm yapmadı zor tarlalarda boguluyor yapışkan topraklı çamurlu tarlalarda 2wd oldugu için..
diger videolarda peş peşede var ama bi yarış falan yok yani sadece tarlada arka arkaya düşünce cektim ikiside normal gazda gidiyor 14-15 gazda ideal sürüm derinliginde ve ideal gazda yani.. önemli olanda bu koşullardır..

hmmm anladım, yıne ideal sürümden ideal kullanımdan ödün vermedin ; 4 wd elbette bu daha rahat gitcekk peki yolla zıplatıyorrrr demeee sen sımdı bu videoda hızlı 1 ' ile sürüyon deme ?

wan7ed link=topic=31748.msg271703#msg271703 date=1272451145' Alıntı:
hmmm anladım, yıne ideal sürümden ideal kullanımdan ödün vermedin ; 4 wd elbette bu daha rahat gitcekk peki yolla zıplatıyorrrr demeee sen sımdı bu videoda hızlı 1 ' ile sürüyon deme ?
ekledigim diger videoyu izlersen yolda da kullanıyorum köyümü görebilirsin.. yolda zıplama oluyor ara sıra ama öle cok degil..

doganbey1 link=topic=31748.msg271739#msg271739 date=1272464505' Alıntı:
maşallahaı var abi bizim burada da 4lü16 numara alpler takıolar helal olsun + rep

Acıkcası önceki traktörümüz tek çekeriydi 2006 model di o zorlanıyordu.. fakat bu hiç dinlemiyor .. bu pulluk ayardan düşmüş bi pulluk ayrıca belli olmuyor videoda ama öle.. yeni pulluk gelicek ozaman görün bide.. normalde same harika çekiyor fakat erkunt un önunde gitmiyordu.. bu soın gönderdigim videodaki tarla 50dekar yarısını yan yarısını dik sürüyoruz.. dik sürdügümüz kısımları görecektin ben bile bu performansı beklemiyordum.. yani 75bg bi traktör den beklenenin çok üstünü veriyor gönül rahatlıgıyla herkese tavsiye ederim.. normalde erkunt bogulur diyorlar ya 3silindirli diye bu bidefa yalan same 4silindirli 83bg güçünde same boguluyordu erkunt bogulmuyordu.. yeterki erkuntu kullanmasını bil.. bende kursu bizat erkuntun ünlü kaptanından husey soyguder ' den aldım. dedigi gibi yaptım ayarları o ara telefonla konsuyordum çekemedim demek amaçlı neredeyse tum viteslerde erkunt bu pullugu çekti.. sonra sonuna kadar saldım pulluugu abartmıyorum üst şasisi pullugun yere degecek şekilde saldım pulluugu yani ben kıpırtadacagına inanmıyordum bana rölantide ayagını cek dedi debriajdan cektim hareket etti traktör.. 1.viteste hemde.. normalde daha derin sürümde yapabilirdim fakat tarla bozulmasın diye sameyle yaklaşık aynı derinlikte sürüm yaptık yoksa dalgalı oluyor tarla.. same yide çifçeker yapmayı düşünüyoruz ilerde..

doganbey1 link=topic=31748.msg271744#msg271744 date=1272465280' Alıntı:
inşallah abi kubatolarla aslında deneme fırsatın olacaktı bunları acaba nasıl olurdu:D
valla kubotalardan ben baya ustun performan bekliyorum.. dogrusu 95bg sonucta..

zaten biz sürüm yapaeken gecede surum yaptık asıl guzel yerleri gece cekemedim bitane ts110 geldi bi tanıdıgımızın yoldan gecerken tarlaya girdi oda arkamızdan çok uzun bi tarlayı sürüyoduk. ts110 dada 4lü 16 no pulluk vardı.. adam bi pullukları koydu dehsetbi sesi vardı ts110 nun cok hızlıydı iki hat attı yanımızda oda.. same önumdeydi onun için ben vites artıramadım.. yani ts110 a ile deneyemedik :) ama ts 110 a çok guçlu ve seri makina.. same olmasaydı önumde belki zorlardım biraz.. ama onda zaten güçüne göre ufak pulluk vardı 4lü 16inç i bilmiyordu arkasında oda.. baya seri ve guzel traktördü fakat sahibine hattın sonunda sorduk yakıtı nasıl dedik :) cevabı aynen şöyle 'güzel içiyor' :)

same ve erkunt 80 lık evet ama 4wd olusu cok fazla farkeder .. cok guzel paylaşım gayet guzel toprak bızım buralara bakıs.. bugun 2 tane aysan ayagı kırdım... artı çamur gorsun abı gozun ne altı ne ustu komple heryer camur :D

johndeere17 link=topic=31748.msg271841#msg271841 date=1272493024' Alıntı:
same ve erkunt 80 lık evet ama 4wd olusu cok fazla farkeder .. cok guzel paylaşım gayet guzel toprak bızım buralara bakıs.. bugun 2 tane aysan ayagı kırdım... artı çamur gorsun abı gozun ne altı ne ustu komple heryer camur :D

evet 4wd olması cok fark ediyor.. same 82bg güçünde 328nm tork ku olmasına ragmen 2wd oldugu için 75bg eservet kadar performan gösteremiyor..

ceya023 link=topic=31748.msg271737#msg271737 date=1272464325' Alıntı:
valla yavuz burda benim gordum bisey var kardesim pulluga verilmis olan ayar pullun ayarini kim verdiyse o ayari bizde burda veriyoruz ama traktor cekemdi zaman normalda pullu dikmissiniz kardesim yani traktor rahat ceksin diye ayar verilir ve bunu herkezde deneye bilir idda edebilirim normalde pulluk derin veya yuka surme ayar kolu normalde sen 5 santim kadar yukarda yani traktor onu gercek pullu dikmeden surseniz erkunt icin soyluyorum bu kadar rahat gidemez ha yavuz yanlis anlama benim amacim burda erkuntu kotulemek deil hangi traktor olursa olsun gene aynisini derdim tskler genede paylasimin icin

68cerran68 link=topic=31748.msg271857#msg271857 date=1272531979' Alıntı:
valla yavuz burda benim gordum bisey var kardesim pulluga verilmis olan ayar pullun ayarini kim verdiyse o ayari bizde burda veriyoruz ama traktor cekemdi zaman normalda pullu dikmissiniz kardesim yani traktor rahat ceksin diye ayar verilir ve bunu herkezde deneye bilir idda edebilirim normalde pulluk derin veya yuka surme ayar kolu normalde sen 5 santim kadar yukarda yani traktor onu gercek pullu dikmeden surseniz erkunt icin soyluyorum bu kadar rahat gidemez ha yavuz yanlis anlama benim amacim burda erkuntu kotulemek deil hangi traktor olursa olsun gene aynisini derdim tskler genede paylasimin icin

murat pullugu diktigimiz falan yok iki kolda eşit pulluga ayar vermesişnide iyi biliriz.. pullugun gövdesi tarlaya paralel normalde ama sen videonun sonunda yan göruyosun dimi.. onun nedeni trakttör çizi bittigi için çiziden sol tekerlek çıkınca pulluk dik görünüyor.. yoksa pullugu dikip sürmeyiz biz.. bu pullugu istedigin derinlikte çekebiliyor ben denedim.. üst şasi yere degene kadar indirdim yine çekti.. bide pullugu dedigin gibi dik etsek sol kolyere degmez çogu zaman sol kol yere degiyordu.. gercekten çekişinin bu kadar iyi olabilecegini tahmin etmiyordum bende..

murat pullugun ayarınıda ben verdim iki kolda eşit yan kollar.. ve ilk videoda pulluugun dikmi paralel mi oldugunu görürüsün pulluklar tamamen yere paralel.. dikkatli izlersen görebilirsin bunu.. ve bu son videodaki toprak çok zor işlenen bi toprak bi hafta daha süremessek taş gibi oluyor.. ve kapışkan toprak ke4ske pullugu kaldırdıgında ceksekdim ozaman görürüdünüz pulşluga yapışıyor kurekle temizliyoruz iki üç hatta bir kanatlarını.. sen murat bi erkuntun kullan ondan sonra çekişini anlıcaksın 4x4 lerini özellikle...