özel traktör

Amasya ' nın Suluova ilçesinde 15 yıldır traktör tamirciliği yapan bir usta, hurda parçaları kullanarak kendine özel araç yaptı. Ortaokul mezunu olan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Gedik (28) Sanayi Sitesi ' nde dolaşmak için yaptığı, projesi ve imalatı kendisine ait araca 'Memosan' adını verdi. 15 yıldır sanayide traktör tamircisi olarak çalışan Mehmet Gedik, aracını, eski motosiklet motoru, başka bir araca ait şanzıman ve kasa ile hurdaya çıkmış araçların parçalardan faydalanarak imal ettiğini belirtti.

Küçük yaştan beri arabalara olan ilgisi nedeniyle tamircilik mesleğini seçtiğini kaydeden Gedik, 'Bu aracımın yapımını iki ayda tamamladım. Adını da 'Memosan' koydum. Böyle bir projem olduğunu arkadaşlara söylediğimde bana inanmadılar, beni alaya aldılar. Ben de iki ayda 300 TL ' lik bir maliyetle saatte 40 kilometre hız yapabilen, benzinle çalışan 4 ileri 1 geri vitesi, kabin ve römorkü bulunan bu aracı imal edip hayalimi gerçekleştirdim. İmkan verilmesi halinde, trafiğe çıkabilecek çık daha kaliteli araç yapabilirim.' dedi.

Aracıyla trafiğe çıkamayan genç mucit, şimdilik sanayi içerinde aracını kullandığını, çevresindeki arkadaşlarından da 'helal olsun sana' diye övgüler aldığını sözlerine ekledi.
:)keşke resmi olsa

Ynt: özel traktör

alk-*s alk-*s
*098*-evet işte mesleğini severek ve içtenlıkle yapan kişidir bu ok-*-s...işinde hile yoktur...emeğini böyle bir gerçeklikle süslemişse ne mutlu ona....keşke böyle beyinlerin daha çok şansı ve imkanları daha geniş olabilse...TEBRİKLER...bu aracın fotolarını koysak ne güzel olur... ??*-s

Ynt: özel traktör

chivas16 link=topic=31798.msg300952#msg300952 date=1286915379' Alıntı:
alk-*s alk-*s
*098*-evet işte mesleğini severek ve içtenlıkle yapan kişidir bu ok-*-s...işinde hile yoktur...emeğini böyle bir gerçeklikle süslemişse ne mutlu ona....keşke böyle beyinlerin daha çok şansı ve imkanları daha geniş olabilse...TEBRİKLER...bu aracın fotolarını koysak ne güzel olur... ??*-s
olsa koycam ztn