patatesi ektik

Ynt: patatesi ektik

alim meraba allah nbol kazanç versin bizde ektik iki gün olsdu sen nerelisin ve patatesle ilgili biraz bana bilghi verirmisin mesala ektikten sonra tapan çekerm,isin bazı bolgelerde cekiliyormuş ve ne kadar ve hangi gübrelerden atarsın

simyam link=topic=31888.msg273615#msg273615 date=1273076569' Alıntı:
dekara ne kadar tohum kullandınız...
arkadaşım 32 dekar yere 13 ton patates ektik çok çok fazla ekildi.farkındayım ama geçen sene makinanın zinciri atmış o ndada böyle sık ekmiş sonradan fark ettik ama o sık olan yerde toprak patatesden nerdeyse gözükmüyecek şekilde olmuştu.bu senede öyle yaptık sonumuz hayralo cümlemizin ürünü bereketli olur inş saygılar....

fatih bey ben kayseride ekiyorum 26.04.tarihinde ekdim dünde tapanladım 60kg dap 30 kg şeker 20 kg üre.ekimde 60 kg dap 15 kg şeker sularkende 2.suda 15kg üre 3.suda15 kgşeker 4.suda 15 üre atıyoruz arkadaşım ektikden bir hafta sonra tapan vuracaksın toprak seviyesini hizalayacaksın tapan vurmanın sebebi yeni çıkan otları öldürmek ve çıkışı hızlandırmak.patates çıkıncada 5 parmak yüksekliğe geince boğaz doldurulur boğaz doldururken toprak üstünü kapatırsa korkma 2 gün sonra çıkar ik suyunıu yağmurlama olarak 5-6 saat vermelisin git gide suyunu düşür mesela 8..suyunu 2saat falan wer

alim1903 link=topic=31888.msg273645#msg273645 date=1273083468' Alıntı:
fatih bey ben kayseride ekiyorum 26.04.tarihinde ekdim dünde tapanladım 60kg dap 30 kg şeker 20 kg üre.ekimde 60 kg dap 15 kg şeker sularkende 2.suda 15kg üre 3.suda15 kgşeker 4.suda 15 üre atıyoruz arkadaşım ektikden bir hafta sonra tapan vuracaksın toprak seviyesini hizalayacaksın tapan vurmanın sebebi yeni çıkan otları öldürmek ve çıkışı hızlandırmak.patates çıkıncada 5 parmak yüksekliğe geince boğaz doldurulur boğaz doldururken toprak üstünü kapatırsa korkma 2 gün sonra çıkar ik suyunıu yağmurlama olarak 5-6 saat vermelisin git gide suyunu düşür mesela 8..suyunu 2saat falan wer
alim kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler saol

demirciler_14 link=topic=31888.msg273773#msg273773 date=1273094446' Alıntı:
32 dekara 13 ton çok fazlaymış Allah bol kazanç verir inşallah...
ewet fazlasının fazlası hatta çok çok fazla makinanın ayarında oynamasak iyi olacakdı ama neyse hem iyi baktımmı 13 ton tohum hakkını werir inş.zaten busene ziraat mühendisi ve gübre ilaç işyeri sahibiyle beraber bakıcaz ilacı gübreleri onlara her türlü bakımını biz yapcaz dediler eğer iyi olmassa mesuluyet bizim dediler bizde iyi dedik inş cümlemizin ürünü bol kazançlı olur aallah herkesin gönlüne göre wersin saygılar.....

alim1903 link=topic=31888.msg273661#msg273661 date=1273085348' Alıntı:
fatih bey siz nerelisiniz ne kadar patates ektiniz başka ektiğiniz ürün warmı saygılar....
ben SİVASLIYIM aşağı yukar 3 ton ektim ama benim tohumun 1 tonu sertifikalı 2 tonu sertifikasız onuda geçen yıl almıştım agriya ekiyoruz aşağı yukarı dönüme 3 ton alıyoruz ama biz gübreyi toplamda dönüme 50 kiloyu geömiyoruz başkada arpa buğday hayvan yemi yonca gorunga ekiyoruz birde iki yıldır tarla domatesi denedik fazla değil 2 dönüm iyi verim alıyoruz ama bizimki yetişince herkeste oluyor oda para etmiyor ve geçen yıldan 4000 kök çilek denedim tarım il müdürlüğü verdi bu yıl çok güzeller hepsi çiçekte aşasği yukarı 15 gün sonra yetişir
gevam edeceğim bu yıl 3000 kök daha ekeceğim geçen yıl verim yaptırmadık kökleşsin diye bu yıl verim alacağız deneme amaçlı baktılar hiç bir yerde böyle güzel olmadığını söylüyor mühendisle hiçte kimyasal gübre kullanmadık patateside aşa yukarı 10 senedir ekiyoruzda fazla ekmiyorum senede 25 30 ton hemen satacak yerim var onun üstüne çıkmıyorum başka işlerlede uğraştığımdan teşekkürler

alim1903 link=topic=31888.msg273791#msg273791 date=1273124607' Alıntı:
ewet fazlasının fazlası hatta çok çok fazla makinanın ayarında oynamasak iyi olacakdı ama neyse hem iyi baktımmı 13 ton tohum hakkını werir inş.zaten busene ziraat mühendisi ve gübre ilaç işyeri sahibiyle beraber bakıcaz ilacı gübreleri onlara her türlü bakımını biz yapcaz dediler eğer iyi olmassa mesuluyet bizim dediler bizde iyi dedik inş cümlemizin ürünü bol kazançlı olur aallah herkesin gönlüne göre wersin saygılar.....
Kazanç paylaşımı nasıl olacak...

demirciler_14 link=topic=31888.msg273909#msg273909 date=1273176119' Alıntı:
Kazanç paylaşımı nasıl olacak...
kazancın hepsi bize sadece ilaç ve gübrelerin masraflarını ödüyecez üründen randıman alırsak her sene onlardan alırız ona görede millete reklamını yaparız bide bazı ilaçları ilk defa gördüm zaten bu sene yeni açtılar işyerini