İlaçlama'da Kesin Çözüm KESİN BAK

30.04.2009
169
39
Ankara

[size=14pt]Bir çok arkadaşımız ilçalama yaparken mahsüle zarar vermemek için çeşitli ve masraflı yolları deniyorlar benim amacımda kullandığım ürünü sizlere tanıtmak ve sizinde daha az maliyet yaratmak...Kimi arkadaşlar ince teker alıyor kimisi ise daha geniş holder makinası alıyor bunlara hiç gerek yok, benim çözümüm daha farklı..resimdede gördüğünüz gibi Pülverizeli holder ilaçlama makinası.cihaz küçük tarlalar için çok avantajlı mahsule girmeden ilaçı havadan püskürtmesiyle çok daha uzağa atabiliyor ve ayrıca rüzgarı arkanıza alıp denerseniz çok daha uzağa fırlatabiliyor.amacım reklam değil yardımdır.sorularınız varsa cevaplarım.[/size].

08052010466.jpg

08052010467.jpg

08052010468.jpg

08052010470.jpg

08052010469.jpg

08052010471.jpg

Video bana ait değildir firmanın web sitesinden aldım...

http://vimeo.com/9836336

Ynt: İlaçlama'da Kesin Çözüm KESİN BAK

Ürünü 2007 yılında 4 bin liraya aldık şuanda yetiştiremediklerini söylüyorlar....Küçük tarlalar için mükemmel hiç tarlaya girmenize gerek yok..

Bu makinanın sağlıklı ve homojen bir ilaçlama yapacağını düşünmüyorum. Bununla beraber rüzgarlı havalarda pek verimli, olmayacaktır.
Özellikle de Uzunyayla çiftçisi için kullanışlı olmaz diye düşünüyorum.
...

bizdede var aynı makina 2007de 4000liraya aldık süne sıfır çıkıyo hava rüzgarsız olursaaynı izden gelmek şartıyla 35+35 70 metre yer götürüyor,tarla küçükse yani eni 70 metre ise içine girmeye hiç gerek yok kenarından dolanmanız yeterli oluyor rüzgarlı havadada en köyü 50 metre yer götürür tek taraflı çalışırsın devemlı arkana alırsın rüzgarı.güzel semih tşkkrler

doz aşımında bitkiye zarar veren ilaçların atımı sakıncalı olur.daha çok haşere ve mantar ilaçları iyi olur bence.bu makineyle ekin zehirini savuruyorsun.yan tarlada adamın yoncası pancarı var.zarar verebilir.

sami ÖZKAN link=topic=32018.msg274774#msg274774 date=1273524411' Alıntı:
kim ne derse desin ilk görüyorum helal olsun mükemmel bir makina fakat fiyatı çok fazla

Teşekkürler fiyatı o kadar fazla değil aslında..

gökoğlu link=topic=32018.msg274788#msg274788 date=1273526391' Alıntı:
eline sağlık, süneye %100 etkili olabilir ama ot ilaçlamaya gelince ben bu sisteme güvenmem,,

bende güvenmiyordum deneyene kadar..

ali_kockaya link=topic=32018.msg274819#msg274819 date=1273564879' Alıntı:
doz aşımında bitkiye zarar veren ilaçların atımı sakıncalı olur.daha çok haşere ve mantar ilaçları iyi olur bence.bu makineyle ekin zehirini savuruyorsun.yan tarlada adamın yoncası pancarı var.zarar verebilir.

yan tarlaya zarar vermesi tamamen imkansız nedeni ise dıştan içe doğru başladığından yan tarlaya gitmesi için rüzgarı karşınıza almanız gerekiyor.

Arkadaşlar yorumlarınıza saygı duyuyorum ama denedim yüzde yüz başarılı sonuç aldım.Ankara eşrafında olan varsa Ayaş gökler köyündeyiz uygulamalı gösterimini yaparız

gökoğlu link=topic=32018.msg274788#msg274788 date=1273526391' Alıntı:
eline sağlık, süneye %100 etkili olabilir ama ot ilaçlamaya gelince ben bu sisteme güvenmem,,
hüseyin abi biz bu makinayı 8ortak aldık :D ot ilacı için kullanmıyoruz zaten bende güvenmem çünkü süne ilacı çok etkili bi ilaç kokusu bile öldürüyomuş süneyi ama esteri otun gözüne damlatmayınca ölmez bazen başımıza geliyoda dönüm başlarında holderin değmediği yerlerden ekilmiş gibi ot çıkıyo haşere ilaçlamada çok etkili

la benim makina la :D çok güzel makina valla ekini ezmeden çok güzel ilaçlıyo süne volkanın dediği gibi sıfır çıkıyo ama ot ilacı yapmadığımız için bilemem geçen sene pancarada bunla ilaç yaptık 60 dönüm yere bi kere içinden geçtik

Arkadaşlar ekinler büyümeden ot ilaçlamasını yapıyoruz biz (ester.mustang) ve tekerin bastığı yerler kalkıyor sonra kırılma olmuyor mahsulde süne mücadelesinide yağmurlama kazanlarıyla yapıyoruz hat sulandıktan sonra 15 dk . ilaç basıyorz bunu son iki suda yapıyoruz ve hiç süne olmuyor şu an birinci ilaçları attık zaten diğer bitkilerede pancar,mısır,ayçiçeği araları açık olduğu için kolayca ilaçlama yapılıyor ence bu alet ağaç ilçlamada uygun olur.

hacimmet link=topic=32018.msg275406#msg275406 date=1273872691' Alıntı:
Arkadaşlar ekinler büyümeden ot ilaçlamasını yapıyoruz biz (ester.mustang) ve tekerin bastığı yerler kalkıyor sonra kırılma olmuyor mahsulde süne mücadelesinide yağmurlama kazanlarıyla yapıyoruz hat sulandıktan sonra 15 dk . ilaç basıyorz bunu son iki suda yapıyoruz ve hiç süne olmuyor şu an birinci ilaçları attık zaten diğer bitkilerede pancar,mısır,ayçiçeği araları açık olduğu için kolayca ilaçlama yapılıyor ence bu alet ağaç ilçlamada uygun olur.

ağaç ilaçlamaya turbo makinalar var.

bir çiftçi olarak ben bu makinayı tarlaya sokmam.beğenmedin.benim işim bilimsel olmalı.dekara kaç gram attığımı bir seferde kaç metre kare yer ilaçladığımı bilecem.böyle zihni sinir projelerin de Türk tarımına birşey kazandıracağını sanmıyorum.

rüzgar karşıdan esecek arkayı ilaçlayacan.10 metre sonra rüzgar yön değiştirecek ters tarafı ilaçlayacan.sonra eve gelip yatacan.ben tarlayı ilaçladım diye.bağzı yerlere ilaç değmemiş olacak.