kahramanmaraş tarım fuarı

xc7wug.jpg

2en40bd.jpg

5n82hi.jpg

igdb2e.jpg

spzlhi.jpg

25tyywj.jpg

dcwxao.jpg

feqnwh.jpg

11kjqza.jpg

kdmixg.jpg

Ynt: kahramanmaraş tarım fuarı

LPG ' li traktörü ilk defa gördüm çok ilginç bişe olmuş.
Köylerde LPG temini açısından sıkıntı olur yoksa güzel bir uygulama olabilirdi.
Bir de LPG çekişi nasıl etkiler o var tabi. Dizel bir makina kadar güçlü ve dayanıklı olacağını sanmıyorum LPG ' li makinanın.
...

Holland link=topic=32068.msg275064#msg275064 date=1273686798' Alıntı:
LPG ' li traktörü ilk defa gördüm çok ilginç bişe olmuş.
Köylerde LPG temini açısından sıkıntı olur yoksa güzel bir uygulama olabilirdi.
Bir de LPG çekişi nasıl etkiler o var tabi. Dizel bir makina kadar güçlü ve dayanıklı olacağını sanmıyorum LPG ' li makinanın.
...
evet koylerde sıkıntı olur aslında bence tutulmaz sıkıntılı olur sonucta tüplü tehlıke arz ediyor artı birde sade lpg li baska bırseyle calısmıyor

ereglili42 link=topic=32068.msg275071#msg275071 date=1273688219' Alıntı:
evet koylerde sıkıntı olur aslında bence tutulmaz sıkıntılı olur sonucta tüplü tehlıke arz ediyor artı birde sade lpg li baska bırseyle calısmıyor

Evet kesinlikle yüksek sıcaklıkta ve zor şartlarda çalışacak makinalar için LPG gibi bir yakıt pek güvenli olmayacaktır.
...

arkadaşlar bunun lpg tankı nerede?
kaç litrelik bi tank var?
dizellerle karşılaştırıldığında aynı şartlarda yakıt olayı nasıldır yine litre olarak aynımı yakıyorlar yoksa farklımı azmı çokmu?
az ise iyi ama aynı yada daha fazla yakıyorsa o zaman sıkıntı.
sebedi traktör tarlada çalışırken didonla yakıt götüre biliyoruz ama lpg de aynı şey geçerli değil.
ama tank seyyar ise traktör alındığında yedek bi tank daha veriliyorsa tarlada bitti hemen dolusuyla değişimi basitse yine iyi ama böyle bişi yoksa biraz sıkıntı çıkara bilir bana göre.
yoksa her defasında petrole gitmek zorunda kalırsak zaman kaybından başka bişi olmaz dizel daha mantıklı
bilgisi olan varsa paylaşa bilirse sevinirim.

ekizalp link=topic=32068.msg275411#msg275411 date=1273880677' Alıntı:
arkadaşlar bunun lpg tankı nerede?
kaç litrelik bi tank var?
dizellerle karşılaştırıldığında aynı şartlarda yakıt olayı nasıldır yine litre olarak aynımı yakıyorlar yoksa farklımı azmı çokmu?
az ise iyi ama aynı yada daha fazla yakıyorsa o zaman sıkıntı.
sebedi traktör tarlada çalışırken didonla yakıt götüre biliyoruz ama lpg de aynı şey geçerli değil.
ama tank seyyar ise traktör alındığında yedek bi tank daha veriliyorsa tarlada bitti hemen dolusuyla değişimi basitse yine iyi ama böyle bişi yoksa biraz sıkıntı çıkara bilir bana göre.
yoksa her defasında petrole gitmek zorunda kalırsak zaman kaybından başka bişi olmaz dizel daha mantıklı
bilgisi olan varsa paylaşa bilirse sevinirim.
lpg tankı sol tarafta basamagın altında yedek deppoda olacakmış ama bence yine tutmaz bu traktor