TRAKTÖRÜ YORAN EN ZOR İŞ NEDİR?

TRAKTÖRÜ YORAN ÇİFTÇİLİK İŞİ

• Kullanılan toplam oy
    61

Ynt: TRAKTÖRÜ YORAN EN ZOR İŞ NEDİR?

saman yapmak ta çok yoruyor traktör ü devir 1900 toz ve sıcak motorun ciğerini söküyor hele bide toz ters ten esip traktör e gelince önde ki gözenekleri kapatıyor motor hava alamayınca da hemen hararet ibresi yerinden oynuyor :D

Bence çekili biçerdöverle daha çok yorulur. Çünkü hem biçiyor hem saman yapıyor hem de biçerdöverle birlikte saman konteynırını içlerindeki yükle birlikte çekmesi açısından çok yorar traktörü.

traktörü ne yorar bilmemde üstündekini çaresizlik yorar mazot gübre toğum fiyatları yorar ektiği ürün para etmedimi o yorar para etse yorgunluk kalmaz siz hiç zorlaya zorlaya aldığı mazot süreceği yere yetsin diye traktörden fazla kendini kasan çiftçi gördünüzmü inanın şahsen ben yeri geldimi dönümüne yarım litre yaktırıyorum olmadı mı olmaz arkadaşlar onun için eldekinin değerini bilmemiz lazım saygılar

ben yük taşıma dedim ben golda yeri geliyo 7-8 ton yük atıyorum ilk geldigindede kurt agzını biraz dışarıya çıkarmıştık o yükü yiyince lastikler yapışıyor 4. senesinde önler bitti 5. senesinde arkalar bitti rampada yoruyo saman yaptık onda yordu ama saman makinası arızalıydı bilyaları dagıtmış kayışları yaktıydık ama rahat çevirdi
patoz attık yeri geldi yüklü tır çekti

tRAKTORU EN COK YORAN İŞ YOKTUR VARDIR AMA ŞÖYLE VARDIR KUYRUK MILIYLE YAPILAN VE AYNI ZAMAN DA ARKADA YUK CEKME İŞİ YANI IKI İŞİ AYNI YAPMA TRAKTORU GERCEKTEN YORAR

zac link=topic=32086.msg915271#msg915271 date=1409404666' Alıntı:
tRAKTORU EN COK YORAN İŞ YOKTUR VARDIR AMA ŞÖYLE VARDIR KUYRUK MILIYLE YAPILAN VE AYNI ZAMAN DA ARKADA YUK CEKME İŞİ YANI IKI İŞİ AYNI YAPMA TRAKTORU GERCEKTEN YORAR
slaj saman yapmak çekili tip biçerdöver yani bunlar

kadir 36 link=topic=32086.msg915277#msg915277 date=1409410174' Alıntı:
slaj saman yapmak çekili tip biçerdöver yani bunlar
2 tonluk atomizeri bagla vur bayır yukarı aç muslukları motorun canını alıyor o zaman gör motor resmen aglıyor bırak benı dıye