CLAAS Park 2008 Yeni Biçerdöverler Geldi...!!!

Arkadaşlar geçen gün sap kıyıcıyı takmaya gittiğimizde parkada uğradım. Sizler için yeni gelen biçerdöverlerin resimlerini çektim. Park çok dehşet olmuş valla. Her yer biçerdöver. Birkaç gün içinde de yeni traktörler gelecekmiş. Her yer dolacak....oksa-*

İlk resimde Medion 340 sap kıyıcılı hazır durumda bizim bu yakınlardan bi köye almışlar... oksa-*
image.aspx

Medion 310 ve Lexionlar
image.aspx

Medion 310..
image.aspx

Medion 310..
image.aspx

Medion 310..
image.aspx

Medion 340 hazır ve sahibini bekliyor
image.aspx

Bunlarda parkta son kalan traktörler birkaç tane Celtis ve bir tanede Ares 96 hp' lik. Denem motoru vardı. Onu bizim bu yakınlardan bir yere satmışlar. Bir tanede 96 lık vermişler aynı yere
image.aspx

image.aspx

Paletli Lexion çeltik hasatına hazır
image.aspx

image.aspx

Yeni tablalar da sırayla dizililer. Bir tanede 7740 gelmiş parka heralde birisi Ares almış. İkinci el olarak vermiş
image.aspx

Son resim kardeşler bir arada...
image.aspx

[move][size=18pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS Park 2008 Yeni Biçerdöverler Geldi...!!!

Süper resimler Erkan Abi...Park ' ımız çoştu bu aralar bi Arıon ' lar gelsin beraber bi tur atarız..

@Özgür:Bu sene Tucano ' lar gelmicek galiba.
@Akgül:Sabret azcık yaw gelcek sırayla biçerdöverlerden sonra traktörler başlayacak... :D Fiyat farkını bilmiyom ama Lexion tabikide büyük ve daha özellikli biçerdöver arasında vardır fark...

konyaligencciftci link=topic=3774.msg38413#msg38413 date=1211616435' Alıntı:
Güzel resimler Erkan abi 577 ATX satıldımı aga ne oldu bi haber varmı ondan.....

Ahmet görünürlerde yok her gün Park ' ın önünden geçiyom göremedim deneme motorunu satılmıştır herhalde kaçırdın o motoru karış-*-s duva*-*0 slk-*-s

-silivrilimeriç- link=topic=3774.msg38520#msg38520 date=1211649398' Alıntı:
Ahmet görünürlerde yok her gün Park ' ın önünden geçiyom göremedim deneme motorunu satılmıştır herhalde kaçırdın o motoru karış-*-s duva*-*0 slk-*-s
Deme yaa Meriç tüüh gitti motor bende bizimkileri kandırdımdıydı yaza alcaktık..... :( :(

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...
@Özgür: Talep yetişmiyormuş. Almanya Tucanoları yollamıyormuş. Bursa Fuarına yetişçekmiş dediler. Ama Türkiye ' ye ne zaman gelir tam belli değil.
@Akgül: Şimdi ilk olarak CELTIS ve ARES serileri geliyor. ARION serisinin demo tanıtımları ve talep fazlalığı olduğu için biraz daha sonra yollucaklarmış. LEXION ve MEDION arasındaki farka gelince en büyük fark LEXION serisinde CEBIS(Bilgisayarlı Yönetim Sistemi) ' dir. Bu sistem bir ekran ve ayar tuşlarında oluşur. Biçerdöver hakkındaki tüm özellikleri bu ekrandan görüp ayarlayabilirsin(LEXION, TUCANO, XERION, AXION ve ARION serilerinde mevcuttur). LEXION serisinde hiç bir ayarı manuel yapmıyorsun. Komutu veriyorsun biçerdöver kendi otomatik ayarlıyor. Biçtiği ekinin ne olduğunu kendi anlıyor. Ona göre ayarlarını kendi düzenliyor. Onun dışında motor farkı var. MEDION serisi Mercedes-Benz LEXION serisi ise CAT motorludur. LEXION ' un tabla, kabin gibi birçok özelliği MEDION serisinden farklıdır. Bu özelliklerinin hepsini burada anlatsam roman olur. İlerde yeni konularda her model için ayrıntılı tanıtım açacağım. Orada uzun uzun görüşlerinize sunarım.
@Ahmet: Şansına küs kardeşim. O motor satıldı. Benim okulumun bulunduğu beldeye satılmış. Bir tanede 547 ATX satılmış. Heralde büyük ihtimal 547 yi alan kişi 577 yi görünce almıştır.
@Salih: CELTIS 426 -75 Hp, 436 - 85 Hp, 446 - 92 Hp ve 456 - 102 Hp....

MrTeneKe link=topic=3774.msg272856#msg272856 date=1272822499' Alıntı:
Paylasım için teşekürler Erkan abi.. Ben gittiğimde 4 5 traktör 1 de biçer vardı yav şansıma.. Son fotoda biçerlerin arka tekerler düz takılmış ndn ?

Distribütör değiştiği için o zaman pek ürün yoktu. Artık yeni üründe parkta yok. Artık yeni ürünleri bayilerde göreceğiz. Gümrükten çıkarken filan o tarz takmış olabilirler. Arada öyle yanlışlıklar oluyor. Normalde öyle takılmıyor. Çekiş kabiliyeti olmadığı için lastik yıpranmasın diye ters takıyorlar...