İNTERCOOLER TAKILMASI

ARKADAŞLAR BENDEKİ TLA 100 E İNTERCOOLER TAKDIRTTIM MALİYETİ 850-900 ARASI TUTTU.HARARET SAATİ YARIYI HİÇ GEÇMİYOR YAKITTA YAKLAŞIK 1-1,5 LT DÜŞTÜ

Ynt: İNTERCOOLER TAKILMASI

tla100 link=topic=32103.msg275299#msg275299 date=1273841862' Alıntı:
ARKADAŞLAR BENDEKİ TLA 100 E İNTERCOOLER TAKDIRTTIM MALİYETİ 850-900 ARASI TUTTU.HARARET SAATİ YARIYI HİÇ GEÇMİYOR YAKITTA YAKLAŞIK 1-1,5 LT DÜŞTÜ
önceden hararet geçiyormuydu yarıdan yıkarı?

İntercooler ' ın dediğin gibi tla100 lere çok faydası oluyo.Bizde t5060 var orjinal intercoolerlı komşunun tla100le kıyaslıyoduk hep ben daha az yakıyodum. güçç*-*

tla100 link=topic=32103.msg275299#msg275299 date=1273841862' Alıntı:
tla100 nickli arkadaşımız, şu işi tam başından sonuna kadar anlatırmısın, çekişte fark oldumu, yakıtta olmuş, hararet saatinde olmuş, çalışmada problem varmı, pompa ayarı yaptırdınmı, akünün yerini değiştirdinmi, yoksa akünün arkasına sığdımı,,
traktörün beygirini ölçtürdünüzmü kaç beygir kattığıyla ilgili,, hepsini anlatırsan seviniriz ve bilgilenmiş oluruz teşekkürederim...

Birde profilden şehrinizi ve yaşını yazarsanız memnun oluruz,,

Ynt: İNTERCOOLER artıları

arkadaşım 5-9 hp güç artışı oldu akünün yerini değiştirdim merdivenin altına aldık 120 lt relik birdepoda 1-1,5 gibi farkediyor sohutma ve intercooler radyatörünü konyadan temin ettim orjınalı çok pahalı çalışmada t 5060 la aydı sesi rahat ve çın çın ötüyor herhangi bir sorun yok,intercooler takılması ile pompa ayarı hiç alakası yok sadece çıkan havayı iyi soğutmakta faydası var yanmada ona göre,pompa ayarı yapılmaz sadece turbonun önüne intercooler aparatı ve radyatörü takılıyor birde hava filitresini değiştiriyon

120 litrede 1.5 litrelik bir yakıt tasarrufu için, intercooler taktırmaya değeceğini sanmıyorum ama güç artışı için, gerçekten gücü artırıyorsa taktırılabilir.
...