new holland yedek parça sıkıntısı

herkese merhaba arkadaşlar..

traktör alırken ileride yedek parça sıkıntısı çekmemek amacıyla kurumsal kimliğine güvendiğim koç şirketler grubunun bünyesinde bulunan trakmak ın ithal etdiği new-holland t6020 elite modelini tercih etdim..traktörüm 500 saatte iken tedariği çokda zor olmaması gereken bir dişlisini kullanım hatası olmadan kırdı..sonuçta insan yapımı kırılabilir...sorun kırılan parçanın 2 aydır hala gelmemesi..2 ay önce ingiltereden deveye yükleseler yine gelirdi..aslında daha önemlisi koç gurubuna bağlı traktör ithal eden böyle bir firmanın stoklarında bu parçanın olmaması..çiftçilik gibi bi meslekde ve sezonun ortasında traktörünüzün 2 ay boyunca yattığını düşünün..traktör bayilerinin traktörünüzü satın almadan önce yedek parça ve servis ile ilgili sizlere anlattıklarını hatırlayın...şunu söyleyebilirim new-holland trakmak sınıfta kaldı..servis ve yedek parça ile ilgili sizlere söyleyebileceğim tek bir pozitif nokta yokkkk...dile kolay ....2 ay...ve ne zaman geleceği ile ilgili bilgi bile alamıyorum...yedek parça merkezinin telefonuna bile ulaşamıyorum..genel merkez yedek parça merkezinin telefonunu bile veremiyorum...kısacası traktör almadan önce iki kere düşünün..satıcıların renkli sözlerine diil,kullananların sözlerine inanın...tüm çiftçi arkadaşlara slm

Ynt: new holland yedek parça sıkıntısı

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.. Bence yapabileceğiniz en iyi şey, arızalı traktörünüzü bir kurtarıcı yardımı ile en yakın Türk Traktör bayii nin önüne park etmek..

arkadaşım fatura ile il veya ilcede tüketici hakları koruması vardır oraya başvur boş gecme faydasını görüsün şimdi ab birligine girecegiz diye bu tür konulara cok düşüyolar bilgi icin tşk gecmiş olsun

Bazen böle durumlar beklenmedik firmalardanda gelebiliyor.. Gerekli yerlere şikayet et motoruda eğer götüre biliyorsanız aldıgınız bayiye götürün kullanamadıktan sorna benım işime yaramıyor bari sizin burda dursun da millet nasıl motor sattıgınızı görun fln de ;) parça neden gelmiyor anlamış değilim :)
grçmiş olsun ..

geçmiş olsun, bu konuyu direk olarak müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz, servis belki sallıyordur,
birde tüketici haklarına başvurun 1 ay içerisinde gelmeyen parçaların yerine makinayı tamamen değiştittiriyorlar bildiğim kadarıyla, tamamen müşteri hakları ile ilgili kanun gereğince, yanılmıyorsam böyle araştırmanız gerekir..

Gerçekten kötü bir durum. 3-5 gün hatta 15 gün neysede 2 ay az buz değil. Bu kadar sürede o traktörden faydalanamamak büyük bir kayıp. Mahkemeye filan verseniz. Haklı çıkarsınız diye düşünüyorum. 2 ay gerçekten uzun bir süre oluyor. Birde dediğiniz gibi TürkTraktör bünyesinde bir marka. Sözüm ona Türkiye çapında en büyük servis ve parça olanağına sahip olan firmalardan birisi oluyor. Bir müşteriyi bu kadar bekletmek gerçekten çok ayıplanacak bir durum. Arkadaşların dediği gibi traktörünüzü mümkünse aldığınız bayinin kapısına götürüp bırakın. Ne yaparsanız yapın deyin. Heralde bu kadarda sizi görmezden gelemezler. İlgili kurumlarada şikayetinizi bir an önce bildirmenizde de fayda var. Arkadaşların dediği gibi artık tüketicileride korumaya başladılar. Bunun dışında en etkili çözüm olarakta şunu söyleyebilirim. New Holland ' ın sitesine girip ana merkezine şikayetiniz ile ilgili ingilizce bir e-mail atmanızın çok faydasını görebilirsiniz. Hatta iyi derecede ingilizce bilen bir tanıdığınız varsa yurt dışı ana merkezine bir şikayet telefonu açmanız dahada etkili olacaktır. TürkTraktör kesinlikle size en kısa sürede dönmek zorunda kalacaktır....;)

bizim burda new holland ın her serisinden var böyle bi durumu ilk defa duydum
buranın işi havuç olduğu için haliyle ağır iş ve işçi elinde motorlar
bu durumda arıza yapanlarda oluyor ama bu kadar uzun zaman beklemesi bana abes geliyor

New Holland markasında yedek parça sıkıntısı olduğunu ilk defa duyuyorum. Ayrıca konuşmayı ve sıkıntısını dile getirmeyi bilen hiç kimse traktörünü 2 ay yatırmaz, dükkanını başına yıkar o ilgilenmeyen servisin.
Bu şikayetin de dile getirileceği yer Trakkulüp değil, tamam burada da söylenir, yazılır illaki ama, sonuçta bu sorunun muhatabı Trakmak ' tır, ve Trakmak da numarası yeri belli olan büyük bir şirkettir. Bir telefonla halledilebilecek bir sorun bu, arayın Trakmak ' ı sizinle en iyi şekilde ilgileneceklerdir.
...

Holland link=topic=32199.msg276306#msg276306 date=1274355433' Alıntı:
New Holland markasında yedek parça sıkıntısı olduğunu ilk defa duyuyorum. Ayrıca konuşmayı ve sıkıntısını dile getirmeyi bilen hiç kimse traktörünü 2 ay yatırmaz, dükkanını başına yıkar o ilgilenmeyen servisin.
Bu şikayetin de dile getirileceği yer Trakkulüp değil, tamam burada da söylenir, yazılır illaki ama, sonuçta bu sorunun muhatabı Trakmak ' tır, ve Trakmak da numarası yeri belli olan büyük bir şirkettir. Bir telefonla halledilebilecek bir sorun bu, arayın Trakmak ' ı sizinle en iyi şekilde ilgileneceklerdir.
...
Vallaha çok güzel etmiş neden dersen milşletye traktör satıp ordan sonra ilgilenmeyen firmalar için çok iyi olmuş ben olsam televizyona reklam verirdim adamı 2 ay yatırmak iyimi her yedede söylerim şirketini düşünen kalitesine güvenen adam sattığı malın arkasında durur

geçmiş olsun dilekleriniz ve hak arama hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar..bi arkadaşım yazman gereken yer burası diil şeklinde açıkça komiğime giden bişey söylemiş..muhtemelen kendisi bi new holland kullanıcısı ve kullandığı traktörün yerilmesi hoşuna gitmiyor..trakkulup.net in forum bölümünde newhoolandla ilgili teknik muhabbetler kısmında yaşadığım bu sıkıntıyı çiftçi arkadaşlarımla paylaşmak istedim..beni eleştiren arkadaşa türktraktör yedek parça merkezine bi ulaşmayı denemeyi tavsiye ederim..unutmasın bugün benim başıma gelen yarın tüm newholland kullanıcılarının başına gelebilecek bi durumdur..

geçmiş olsun dilekleriniz ve hak arama hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar..bi arkadaşım yazman gereken yer burası diil şeklinde açıkça komiğime giden bişey söylemiş..muhtemelen kendisi bi new holland kullanıcısı ve kullandığı traktörün yerilmesi hoşuna gitmiyor..trakkulup.net in forum bölümünde newhoolandla ilgili teknik muhabbetler kısmında yaşadığım bu sıkıntıyı çiftçi arkadaşlarımla paylaşmak istedim..beni eleştiren arkadaşa türktraktör yedek parça merkezine bi ulaşmayı denemeyi tavsiye ederim..unutmasın bugün benim başıma gelen yarın tüm newholland kullanıcılarının başına gelebilecek bi durumdur..
arıza ve parca sorunu olabilir ama senin dediğin gibi 2 ay gibi uzun süre olamaz
2003 de bizim motor L 95 dik 2.5 metrelik kopra çekerken kol çıkardı yani motor kısmı komple değişti
çok kısa sürede 3 4 gün gibi zamanda yeni motor takıldı toplama falan olmadı

Burada ifade edilmesi demek gerekli yerlere başvurmadığı anlamına gelmez arkadaşın.Gerekeni yapmıştır,ama insanları bilgilendirmek için buraya da yazmıştır.Bence çok da doğru yapmış.Şu kadar az yakıyo,şöyle çok çekiyo konuları bolca var.Onları açarken nasıl kimse rahatsızlık duymuyorsa,eksiklerini görünce de duymamalı.Kendi adıma teşekkür ediyorum arkadaşa...

ramazanpullu arkadaşımızın arızasının 3-4 gün içinde tamir edilebilmesine çok sevindim..benimde traktörüm keşke 3-4 gün içinde tamir edilseydide ne ben işimden olsaydım nede burda bunları konuşsaydık..2 ay olamaz gibi yalan söylediğimi ima eden cümlelerede üzüldüğümü belirtmek isterim..daha öncede belirtdiğim gibi amacım yaşadığım bi sıkıntıyı sizlerle paylaşmak..yazdığınız cvp lar için hepinize tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

ÇağRı link=topic=32199.msg276584#msg276584 date=1274477230' Alıntı:
Burada ifade edilmesi demek gerekli yerlere başvurmadığı anlamına gelmez arkadaşın.Gerekeni yapmıştır,ama insanları bilgilendirmek için buraya da yazmıştır.Bence çok da doğru yapmış.Şu kadar az yakıyo,şöyle çok çekiyo konuları bolca var.Onları açarken nasıl kimse rahatsızlık duymuyorsa,eksiklerini görünce de duymamalı.Kendi adıma teşekkür ediyorum arkadaşa...

çagrı ya katılıyorum tesekkurler paylaştıgın için..

BlueL link=topic=32199.msg276440#msg276440 date=1274449778' Alıntı:

Bana cevaben bir şeyler yazan bazı arkadaşlar; ben sorunun burada yazılması yanlıştır demedim.
Lütfen yazdığım şeyi tam olarak okuyun ve anlayın.
Bu sorunun burada da yazılmasının normal olduğunu ama gerçek muhatabın, Türk Traktör A.Ş olduğunu söyledim.

Tekrar ediyorum ortada bir sorun varsa, bunun çözümü burada değildir, kim ne derse desin bu konuda söylediğim şeyin arkasındayım.
...

Ben size garanti veriyorum, bir marka, sezon ortasında benim traktörümü 2 ay gibi bir süre yatırsın, telefonla falan yetinmem atlarım otobüse, uçağa her neyse, bir şekilde giderim o markanın en büyük yetkilisine ve sorunumu dile getiririm. Yani oturup foruma yazmakla yetinmem. Dağ başı değil bu ülke arkadaşlar, mahkemesi var kanunu nizamı var. Yani hiç bir şey yapamıyorsam gider davacı olurum.

...
Yok efendim aradım çıkmadı, telefon meşgul çaldı, ilgilenen olmadı vs vs vs...

Bırakın bu palavraları. Asılsız iddialarla karalama yapmayın. Başıma gelmemiş olsa kullanmasam tamam diycem ama, kırılan kapı kilidini 3 saat içinde elime ulaştıran, kullanıcı hatası ile yırtılan kapı fitilini ikinci gün gelip takan bir firma hakkında bu söyleneni kabul edemem.
Üstelik sizin ihtiyacınız olan parça hayati önem taşıyan bir dişliyken, Türk Traktör sezon ortasında sizin traktörünüzü bu kadar uzun bir süre yatırmaz...

Ayrıca 2008 yılında traktörle alakalı bir sorunda servisin bizimle ilgilenmediği şikayeti ile 0312 211 01 90 numaralı telefonu aradığımızda, bizimle gayet iyi ilgilenen ve şikayetin tekrarlanması üzerine derhal Ankara ' ya 500 km. mesafesi olan küçük bir ilçeye servisi kontrol ettirmek için bir ekip gönderen de yine Türk Traktör ' dür. Yani kullanıcısıyla bu kadar ilgili ve özenli bir markanın haksız yere karalanması çok yanlış.
Bu konuyu ortaya atan arkadaşımıza hodri meydan diyorum, çıksın kanıtlasın bu iddiasını ben söylediğim şeyler için özür dilemeye hazırım...

Diyceğim o ki bu arkadaşımızın yazdığı şeyler bana pek inandırıcı gelmedi...
...

Yazımdaki bir hatayı düzeltmek isterken yanlışlıkla alıntı yapmıştım arkadaşlar, mesajı silme şansım olmadığından bu şekilde düzelttim, özür dilerim.
...

arkadaşlar türktraktör ün yedek parça deposu izmirden ankaraya taşındı.taşınma işlemi sırasında gerçektende yedek parça sıkıntısı olduğu söyleniyor.sıkıntısını dile getiren arkadaşın bizlerden bir yardım beklediğini sanmıyorum.ben olsam atlarım giderim,şöyle yaparım böyle yaparım,hodri meydan gibi konuşmalarda komik geliyo doğrusu.arkadaşın biri çok doğru söylemiş ,şöyle çekiyo böyle çekiyo dicemize birazda kötü yanlarından bahsedelim.uzun yaylalı arkadaşım,tanıdığın bi yedek parça temincisine bahsetdiğim taşınma olayını sor,arkadaşın haklı olduğunu görüceksin.