erkunt nimet 70 lüx kabinli

Ynt: erkunt nimet 70 lüx kabinli

ceya023 link=topic=32201.msg276578#msg276578 date=1274474679' Alıntı:
bak böle bi yoruma işte diyebilirsin ben inanmıyorum yapama diye :) çünkü ölçüm yaptıgın motorsiklet in kadranı bozuk olabilir.. ben td 65 in 40km /h yapacagını hiç mi hiç sanmıyorum.. bizde td85 te vardı 35 falan yapıyordu sanırım..ama 40km/h imkansız çünkü fabrika bile 30km/h olarak ölçüyor o sürati yapsa onu yazarlar.. hadi ölçümler acılmayan traktörlerle yapıyor acılınca 3-4km/h artabilir.. sen bi yeni model taksi ile ölçüm yap bakalım.. 40km/h senin yapıyorsa zaten erkunt sana yetişemez :) nimet bile acılmamışssa tam 40 yapamaz :) sen benim fabrika verilerine bile inanmıyorsun senin bu ölçümüne inanamıyorum dogrusu :) ama motorsikletin ibresi bozuk olabilir..

ama dedigim şeyi yap bakalım 2200d.d de erkuntla yan yana gidin bakalım 4L ile ...
bugün arkadaşın katoloğunu beraber inceledik :D sen diyorsun 40 km yapar orda yazıyor 50 km :D nsl iş anlamadım.ayrıca motorsiklet daha sıfırdı :D sen getir arabanı bide onla ölçelim madem.saten eskilerden bildimiz gibi hızlı motor kendini çabuk dağıtır die biliriz.erkunt dediğiniz hem 1 dönüm de 1 lt reden az yakıyor diyorsunuz.adam burda 4 lü 12 no pulluk takıyorum diyor 2 lt yakıyor diyor.şimdide erkunt 55 liğinde ise yine aynı mozot yaktığı idda ediyorlar.ne yani erkuntun beygir gücü azalsada çoğalsada aynı mozotumu yakıyor???

firari11 link=topic=32201.msg276778#msg276778 date=1274622330' Alıntı:
bugün arkadaşın katoloğunu beraber inceledik :D sen diyorsun 40 km yapar orda yazıyor 50 km :D nsl iş anlamadım.ayrıca motorsiklet daha sıfırdı :D sen getir arabanı bide onla ölçelim madem.saten eskilerden bildimiz gibi hızlı motor kendini çabuk dağıtır die biliriz.erkunt dediğiniz hem 1 dönüm de 1 lt reden az yakıyor diyorsunuz.adam burda 4 lü 12 no pulluk takıyorum diyor 2 lt yakıyor diyor.şimdide erkunt 55 liğinde ise yine aynı mozot yaktığı idda ediyorlar.ne yani erkuntun beygir gücü azalsada çoğalsada aynı mozotumu yakıyor???

hangi katalogda 50km/h yaptıgı yazıyor ??? merak ettim ben bizdeki kalogu incelemiştim 50km/h falan yazmıyordu.. hatta erkuntun sitesindede kalogu mevcut indirip bakabilirsin.. nimet için 36.5 gibi bişey yazar hatta.. servet için 39.9 ve üstte verdigim tabloyuda görüyosan sorun yok.. süratli traktör neden kendini dagıtsın :)) ona göre tasarlanmıssa yaglama sitemi ve frens sistemi iyiyse.. şimdi mf6460 60km/h surat yapıyor dagılacakmı fendt 50km/h yapıyor cabuk mu dagılıyor bunlar.. mf 240larda seri traktörler daha dagıldıgını görmedim.. dagılması için traktörün pompası ile oynarsın agır devirli şanzumanlı traktörü motor devrini artırarark surat yaptırırsan zararı olabilir.. yoksa koskoca zf firması bunu hesaplayamamış.. siz bi bakışta hemen damgayı vurdunuz ya.. adamlar hesabını yapıp şanzumanı üretiyor testleri var bunların.. bırakın şu fanatikligi kulaktan duyma karalama laflarını.. gercekçi olur daha teknik bilgilerle yorum yapın.. mumkünse 50km/h yazan hangi katalogsa tarat yada resmini çek koy buraya.. benim traktörüm 2009 model katalogunda öle bişey gördugumu hatırlmaıyorum.. köyde katalogu şuan yanımda olsaydı taratır buaraya koyardım ki ona gerek yok erkuntun sitesinde var katalogu bakabilirsin..

ceya023 link=topic=32201.msg276785#msg276785 date=1274622971' Alıntı:
hangi katalogda 50km/h yaptıgı yazıyor ??? merak ettim ben bizdeki kalogu incelemiştim 50km/h falan yazmıyordu.. hatta erkuntun sitesindede kalogu mevcut indirip bakabilirsin.. nimet için 36.5 gibi bişey yazar hatta.. servet için 39.9 ve üstte verdigim tabloyuda görüyosan sorun yok.. süratli traktör neden kendini dagıtsın :)) ona göre tasarlanmıssa yaglama sitemi ve frens sistemi iyiyse.. şimdi mf6460 60km/h surat yapıyor dagılacakmı fendt 50km/h yapıyor cabuk mu dagılıyor bunlar.. mf 240larda seri traktörler daha dagıldıgını görmedim.. dagılması için traktörün pompası ile oynarsın agır devirli şanzumanlı traktörü motor devrini artırarark surat yaptırırsan zararı olabilir.. yoksa koskoca zf firması bunu hesaplayamamış.. siz bi bakışta hemen damgayı vurdunuz ya.. adamlar hesabını yapıp şanzumanı üretiyor testleri var bunların.. bırakın şu fanatikligi kulaktan duyma karalama laflarını.. gercekçi olur daha teknik bilgilerle yorum yapın.. mumkünse 50km/h yazan hangi katalogsa tarat yada resmini çek koy buraya.. benim traktörüm 2009 model katalogunda öle bişey gördugumu hatırlmaıyorum.. köyde katalogu şuan yanımda olsaydı taratır buaraya koyardım ki ona gerek yok erkuntun sitesinde var katalogu bakabilirsin..
48 km hz yazıyordu.2008 model erkunt 70 .bilemem adam sattı.td80 aldı

mazot konusuna gelince ben 4lü 14' pullukla pullukları tam salarak 1.5lt reyi daha gecmedim servet 80t ile..hatta zaman zaman 1.2 ye kadar düşüyor. topragımızda kara ve kırmızı topraktır .. emasali bi traktörle deneyin bakalım aynı güçteki traktörle hangisi daha cok yakıcak... toprak yapısı önemlidir.. test yaptıkları yerdeki toprakla köyünün topragı bir olmaz zaten.. bizim burada 1litrenin altında yakmaz.. diger markalar 1.5un altında yakan yok 2-3 litre arası yakar hep.. td65 içinde aynı şeyleri diyorlar 2-3 litre yakıyor diyen td65 sahipleride var sitede.. her kesin topragı şartları kullandıgı yakıt farklı.. traktörde kullandıkları pulluklar farklı yakıt heryerde değişik olabilir.. ayarsız eski bi pullukla sürdügün tarlada yakıt artıyor mesela..

firari11 link=topic=32201.msg276788#msg276788 date=1274623323' Alıntı:

ben öle bi katalog görmedim arkadasım... o senin dedigin bayi reklam videolarında 48km/h yaptıgı yazıyor.. yani yapadabilir ama kataloglarda öle bişey yok... ve şuan kendinel çelişiyorsun 50km/h 4H ile yapan traktör 4L ile nasıl 30km/h yapamıyor :)) oda üstte devir aralıklarına göre vermişler dişli oranlarıda orda hesap yapabilirsen ordan 4H ta 50 yapan traktörün dişli oranlarından 4L de kaç yapacagını bulman zor olmaz buda 40km/h üzeri olur sanırım yaklaşık olarak.. burdaki konu 4L ile yapılan hızdı..servetle ben 45km/h yaptıgımı ölçtüm.. kuzenim bakmıştı arkamdan 45-50 arası demişti. nimet servetten birazdaha agırdır.. teker çapı daha küçüktür.. 16çant var nimette servette 18 cant..

bide yanlış hatırlamıyorsan sen baska bi konuda adam sattı servet 80t aldı diye yazmıştın.. hatta bu adamın traktörüyle çekiştirecektiniz.. yanlışmı hatırlıyorum..???

ceya023 link=topic=32201.msg276790#msg276790 date=1274623438' Alıntı:
mazot konusuna gelince ben 4lü 14' pullukla pullukları tam salarak 1.5lt reyi daha gecmedim servet 80t ile..hatta zaman zaman 1.2 ye kadar düşüyor. topragımızda kara ve kırmızı topraktır .. emasali bi traktörle deneyin bakalım aynı güçteki traktörle hangisi daha cok yakıcak... toprak yapısı önemlidir.. test yaptıkları yerdeki toprakla köyünün topragı bir olmaz zaten.. bizim burada 1litrenin altında yakmaz.. diger markalar 1.5un altında yakan yok 2-3 litre arası yakar hep.. td65 içinde aynı şeyleri diyorlar 2-3 litre yakıyor diyen td65 sahipleride var sitede.. her kesin topragı şartları kullandıgı yakıt farklı.. traktörde kullandıkları pulluklar farklı yakıt heryerde değişik olabilir.. ayarsız eski bi pullukla sürdügün tarlada yakıt artıyor mesela..
td65 yakmıyor demiyorum inkar etmem doğru olan bişey.ama uzun ömür motoru ile konforuyla yaktığın mozotu unutturuyor.eğer 70 lik erkunt hoşuna gitseydi adam satıp td80 nh almazdı heralde.arasında 10 hp war.ama birazda rekabet war bizim köyde :D nh satıcısı eryiğit traktör bayram ediyor bizim köyden saten :D her gün biri alıyor.bi tek deuts argon 77 war yenilerde bide erkunt wardı oda gitti :D bilecikte 2 tane wardı 1e düştü bitanede çewre köyde warmış ama görmedim.

kusurabakma arkadasım ama iki yorumun çekiliyor ..

bunu yazanda sen dilmisin ??

firari11 link=topic=31204.msg266563#msg266563 date=1270494020' Alıntı:
arkadaşlar kendimizi yormaya gerek yok.adam sattı 70 liği yeni kasa 80 serwet aldı.ffotoları gelior yakında.

firari11 link=topic=32201.msg276788#msg276788 date=1274623323' Alıntı:

şimdi diyorsun td80 aldı diye..şimdi neye inanalım td80 aldıgına mı yoksa senin nh fanatikliginden karalama yaptıgınamı.. daha net olursan seviniriz.. burada nh de erkuntta babamızın balı degil bu kadar fanatikli yapma istersen.. insanları yönlendirirken karalam yapmadan objectif olmadan yanayım ben
.... evet yorumlarında burda.. bunları sen yazdın dimi??

]

ceya023 link=topic=32201.msg276796#msg276796 date=1274624342' Alıntı:
kusurabakma arkadasım ama iki yorumun çekiliyor ..

bunu yazanda sen dilmisin ??

şimdi diyorsun td80 aldı diye..şimdi neye inanalım td80 aldıgına mı yoksa senin nh fanatikliginden karalama yaptıgınamı.. daha net olursan seviniriz.. burada nh de erkuntta babamızın balı degil bu kadar fanatikli yapma istersen.. insanları yönlendirirken karalam yapmadan objectif olmadan yanayım ben
.... evet yorumlarında burda.. bunları sen yazdın dimi??

]
arkadaşım yanlış yazmışım.daha öncede bi konuda belirttim.td80d aldı.fotolarıda mevcut sitede.

yavuz abiii
firari11 link=topic=32201.msg276803#msg276803 date=1274625258' Alıntı:
pardon daha önce paylaştığım dayımın td80d idi onun aldığı td80s idi galiba.
Yavuz abi, Erkunt Çift Tekerli Traktör üretim Projesine başlamiş diyebi haber aldım :) Protatip Felan yapmışlarr bişiler duymuş olmasın Sanırım ? :p

firari11 ne yazık ki hazıfam baya kuvetlidir.. burdaki mailindede yazmıssın köye yeni erkunt servet 80 geldi ve td80 geldi diye..
şimdi ben bunlara bakınca senin nh fanatigi oldugun kanaati getiriyorum.. ama bu yaptıgın dogru degil.. bi markayı öveceksin diye diyer markayı karalıcı yanlış şeyler söylemen.. hem yazmıssın servet 80t aldı hemde diyorsun yok td80 aldı tamam bi yerde yanlış yazmıssın ama bi çok yerde aynı şeyi yazmıssın kusurabakma.. bunları sen yazmıssın.. konuyu uzatmaya gerek yok zaten.. ne alırsa alsın..

firari11 link=topic=32201.msg276801#msg276801 date=1274625137' Alıntı:
arkadaşım yanlış yazmışım.daha öncede bi konuda belirttim.td80d aldı.fotolarıda mevcut sitede.

firari11 link=topic=31291.msg266570#msg266570 date=1270495697' Alıntı:
arkadaşlar motoru anca gece inceleğe bildim.traktör gelir gelmez hemen gübür çekmişler :D biras inceledim.motor açıkcası çok hoşuma gitti.hele manewrası bundan önce 70-56 wardı ondan iyi manewrası war,tekerleri döndürdükçe aynı greyder tekeri gibi yatıyor.içi döşemeleri olsn hepsi çok hoş.biraz kepçeyi fln takarkene zahmet çekmişler :D.bu aralar 3 tane daha yeni motor geldi.deutz fahr 77 hp.td85dt.erkunt 80.hepsi sıfır inşlh sırayla onlarıda paylaşıcam....

ceya023 link=topic=32201.msg276998#msg276998 date=1274715595' Alıntı:
firari11 ne yazık ki hazıfam baya kuvetlidir.. burdaki mailindede yazmıssın köye yeni erkunt servet 80 geldi ve td80 geldi diye..
şimdi ben bunlara bakınca senin nh fanatigi oldugun kanaati getiriyorum.. ama bu yaptıgın dogru degil.. bi markayı öveceksin diye diyer markayı karalıcı yanlış şeyler söylemen.. hem yazmıssın servet 80t aldı hemde diyorsun yok td80 aldı tamam bi yerde yanlış yazmıssın ama bi çok yerde aynı şeyi yazmıssın kusurabakma.. bunları sen yazmıssın.. konuyu uzatmaya gerek yok zaten.. ne alırsa alsın..
1.si 2 tane köyüm war benim.
2.si bnm köyde olan biteni size söylüyorum.sizde bunu yalandı yanlıştı fanatiksin fln fişman.
3.sü inanıp inanmaman önemli deil.sonuç hiç bişiy burda karalasanda övsende kimseye faydası olmaz.banada çok kötülemişlerdi nh yi ama kararımızdan waz geçmedik piişmanda deiliz.

bende 2006 model nımet 70 4*4 var ben saatte 50km/h hıza arkamda balya makınasıyla ulasıyorum :)
2001 model NH 60-56 ilede 42 km/h hıza ulasıyorum ( aslında motor 30km/h :) )
Fırari hızlara takılma dostum sen markalarada takılma Bak ıkı markadanda motorumuz var Erkunt Nımet 70 68hp emsallerıne gore gayet guclu ve guzel bır traktör Bu motoru emsallerı harıcıyle yada buyuk ekıpmanlarla olcup kıyaslayamazsınız sacma olur bu ztn Eğer merak edıyorsan td65le cıftte aynı pullukla deneyın yada takın motorları uzerınede işten anlayan adamları gecırın Farkı goreceksın...
ceya023 nıcklı arkadasın soyledıklerıne tamemen katılıyorum Sygılar....

valla Yavuz abi nedir bir kargaşa gidiyor.:D erkuntun 70 liği hakkında biraz bilgi verebilir misin abi bi kullanıcı olarak vitesleri falan gerçi sen 80 lik kullanıyorsun ama arada sadece benim bildiğim kadarıyla 7 hp güç farkı var

traktörü 35 gün önce aldık daha dün yeni geldi... erkunt satılmıyo tutulmuyo diyen varsa gitsin bir bayile konuşsun ne kadar süre veriyolar... şu anda benim bildiğim edirne - enez ilçesinde daha 5 kişi var sıra bekleyen....

doganbey1 link=topic=32201.msg278703#msg278703 date=1275612765' Alıntı:
valla Yavuz abi nedir bir kargaşa gidiyor.:D erkuntun 70 liği hakkında biraz bilgi verebilir misin abi bi kullanıcı olarak vitesleri falan gerçi sen 80 lik kullanıyorsun ama arada sadece benim bildiğim kadarıyla 7 hp güç farkı var

dogancan 68bg bi traktörden bekletigin herseyi fazlasıyla sunan bi traktör.. bu yeterli sanırım :) yenilerinin kabinleride süper..

ben hız falan istmeme hızlık işim arazilerde asvat yok bizde ara işlerde lazım hız normal gitsin gelsin yeter sadece erkunt 100 hb veya üzeri motor istiyorum her türlü biraz agır tarım aleti rahatlıkla kullanılcak 75 hb yetersiz kalıyor gaza bastınmı yerlerden toz kaldırcak ford kamyon sesigibi ses cıkcak :D