erkunt nimet 70 lüx kabinli

arkadaşlar merhaba ben edirne enez büyükevren köyünden adım alişah yaş 31, istanbulda oturuyorum. eniştem erkunt 70 nimet lüx kabinli aldı..traktör daha gelmediği için bende internetten biraz araştırma yapayım derken bu siteyi buldum ve çok faydalı bilgiler öğrendim. eniştem baştan new holland td80d intercoll ile pazarlık yaptı aralarında 2000tl gibi bir fiyat kaldı. bayi ile inatlaşınca vazgeçti ve erkunt aldı. 2010 lüx kabinli kullanan arkadaşlar varsa aramızda traktör hakkında bilgi verebilirmi. şimdiden teşekkürler.

Ynt: erkunt nimet 70 lüx kabinli

merhaba alişah 6ay önce ben aldım şimdilik memnunum çok pratik,adı gibi lüx ,ekonomik yakıt ve kullanım kolaylıgı gibi özellikleri var motor gücü 68 hp olmasına ragmen cok yüksek çekiş gücü var vites seçeneklerini iyi kullanırsanız çok randımanlı çalışırsınız hayırlı olsun

s3renty link=topic=32201.msg276229#msg276229 date=1274309235' Alıntı:
arkadaşlar merhaba ben edirne enez büyükevren köyünden adım alişah yaş 31, istanbulda oturuyorum. eniştem erkunt 70 nimet lüx kabinli aldı..traktör daha gelmediği için bende internetten biraz araştırma yapayım derken bu siteyi buldum ve çok faydalı bilgiler öğrendim. eniştem baştan new holland td80d intercoll ile pazarlık yaptı aralarında 2000tl gibi bir fiyat kaldı. bayi ile inatlaşınca vazgeçti ve erkunt aldı. 2010 lüx kabinli kullanan arkadaşlar varsa aramızda traktör hakkında bilgi verebilirmi. şimdiden teşekkürler.
aramaza noş geldin ilk önce.erkunt guzel hoş traktör tarlada gayet iyi çeker ama yolda pek çektiği söylenemez.

68bg bi traktöre göre çekişi gayet iyidir.. arkadasım gule gule kullansın enişteniz.. pişman olmaz.. sağlam bi traktör servet 80t kullanıyorum gayet memnunum ben..
bi tanıdıgımda tek çekeri var çekişte yoldada tarlaldada aynı güçteki fiat 70-56 ve mf 265 -285 ler yetişmiyor.. burda ki yolda gitmiyor yorumu şaşırttı beni :) 4.h vitesi 40km/h yaptıgı için tam devrini bulmayınca yukluyse verampada bogulma yapabilir buda normal 4L ye alırsın o hız da 33km/h yapıyor zaten bi çok traktörün son sürati bu.. 4H vitesi düz yollarda yakıt ekonomisi ve pratiklik için konmuş bi vites.. ve her traktöre gerekli böle bi vites özellikle tarla dışındada traktörü kullananlar için..

erkuntlarda en memnun kalacagınız şeyse hidrolik hassasiyetidir.. hidrolikleri cok güçlü ve hassasiyet gerektiren işlerde harika performans sunuyor.. hidrolik ayarlarını ögrenmek için hüseyin soygüderle görüşün size tarif etsin :) sonra salın tarlaya bakalım vitesleri ve hidroligi düzgün ayarladıgınız taktirde süper performans sunuyor tarlada..

içi özellikle yeni kabinleri cok guzel benim 2009 model.. yenilerinde koltuk v.s cok rahat guzel kabin içi çok geniş ve konforlu hersey dügmeli ve dokunmatik... konfor olarakta hoş.. yolda da çeker usta tarladada.. yeterki uygun viteste uygun devirde kullanmasını bil.. 70bg e kadar çok az traktör aynı performansı gösterebilir.. özellikle tarlada istediginiz kadar vites secenegi sunuyor... bu acıdan içiniz rahat olsun.. sitede erkunt kullanmayan bi çok kişi ön yargılı yorumlar yapıyor bunada dikkat et.. wanted nikli üye ve coyote26 nikli uyenin nimet 70t si var.. onlarda yorum yapacaktır..
özellikle şuna dikkat etin hakkı olan ekipmanı takın çekiyor diye traktöre 5li pulluk takmayın normal yörenizde topragınızda 70bg bi çirfçekere ne takıyorlarsa bi numra buyuk pullugu takın ozaman görüceksiniz hem çok az yakıcak hemde pullukları arkasında bilmicek bile..

erkunt alan çogu kişi götürüp 70bg traktöre olmadık eziyetler cektiriyorlar 70bg oldugunu unutuyorlar.. ve daha güçlü traktörlerle karşılaştırıyorlar buda sorunlar doguruyor.. bayilerin şişirmesine gelmeyin yeter.. erkunt bayileri zaten bu işte öncü biraz..
ama keşke servet 80t yi alsaydınız ben nimet için traktörün agırlıgının biraz fazla odugunu düşünüyorum servet modeliyle aynı agırlıkta çünkü ..

hayırlı olsun..

bu arada arkadaşlar acayip satıyor erkunt baya tutuldu üretim şuan yetmiyor en son ersan beyle konustugumuzda bandın üzerindeki traktörler bile satılmış diyor inen direk kamyona bindirilip bayiye kavusturuluıyor.. elazığ bayisinin teshirinde yok traktör gecen iki tane getirdi kamyondan iner inmez sahipleri alıp götürdüler traktörleri bayi sahiplerine kalsın bi iki gun milet görsün diyordu hemen götürmeyin falan :) bizde pulluk almaya gitmiştik sanayide kamyomdan indiriyordu bayi...

teşekkür ederim..bilgiler için...evet traktör gerçekten yok satıyor. benim eniştem tekirdağ üner ticaretten aldı geçen hafta teslim olucaktı ama hala gelmedi ve bayinin daha 8-9 tane traktörü gelicekmiş. tekirdağ ve keşan -enez bölgesine... bizim ordan birisi servet aldı klimanın sigortası atmış adam köyü ayağa kaldırdı klima çalışmıyor diye... sonra servise götürüyo ve tabi 5 dakikada sorunu çözülüyo... ön yargıları yıkmak lazım şu anda köyde eniştemden başka 4-5 kişi daha var erkunt alıcak herkez 70 liğini merak ediyo.. eğer umduğumuz gibi çıkarsa erkunt bizim trakyadada baya yayılacak gibi gözüküyor..ama erkunt traktörün sitesine bakıyorum 2 sene öncede aynıydı..biraz daha tanıtım yapılsa daha iyi olur gibi geliyor...

yeni bi marka oldugu için en ufak hatası veya arızası hemen göze batıyor halbuki aynı hatalar v.s yılların dunyanın dev üreticilerindede cıkıyor ama kimsenin gözüne gelmiyor.. yanlız serveti tavsiye ederim.. çünkü ful olan erkuntta komplösör v.s bunlarda traktörün motor güçünden yiyor bu yüzden daha güçlü olması lazım motorun onun için servet en ideali.. bide dedigin gibi ufak bi sigorta arızası çifçi anlamdıgı için yaygara koparıyor hatalı cıktı bozuk cıktı diye.. ama erkunt garantisindeki traktörün bozulan tum parçalarını komple değişiyor tamiriyle ugrasmıyor.. 2 yıl boyunca.. mesela bizimde basımıza geldi kontak kablolarıından biri çıkmış temassızlık var traktör yolda giderken aniden stop ediyor fqalan biz dedik herhalde pompa gitti falan aradık fabrikayı ve servisi dediler ya sigortalardandır yada kontaktandır.. söktük kontagı baktık fiş cıkmış taktık yerine sorun kalmadı.. fişide elektrikçi bi hafta önce teybin arızasını gidermek için sökmüştü kontagı ozaman tam takmamış fişini..

yanlız erkuntu aldıktan sonra kesinlikle bilen birinin gelip hidroliklerini v.s size anlatmasını bekleyin.. ayar versin size viteslerinini v.s iyi kullandıghınız taktirde maximum performans alırsınız

senin muhabbeti bn erkunt kullanıcısı olarak akrabama sordum,L4 ile 30 km hız yapıyormu die.yok dedi,L3 ile bn gaz ayağı çekiyorum dedi.mumkun deil onun dediği doğru olamaz dedi.ama h4 ile 50 km hız yapabiliyor dedi.gerçektende gaz ayağı çekerken yanına gittimde öle yapıyordu yani L3 yavaş.?30 km yapması mumkun deil bnce.

bak altta 2200d.d da ki vites hızlarını görebilirsin. traktörün 23500-2500d.d ya kadarda devri açıldıkca cıktıgını düşünürsen ozaman 4l ile nasıl 33km/h yaptıgını anlayabilirsin.. tam acıldıgındada servet için diyorum 45km/h yapıyor biz taksi ile arkasından gittik. nimet 2-3km/h daha az yapar servetten..
burda 4L=29,32km/h hız yaptıgı zaten yazıyor yani 30km/h ın uzerine cok rahat cıkacaktır.. bu vites hız aralıklarını daha önce ersan bey paylaşmıstı..
L3 ile 4L arasında nekadar hız farkı oldugunu biliyordur sizin tanıdıgınız erkunt sahibi.. ben kendim farklı markamı kullanıyroum acaba.. 4L vitesi 3H tan daha hızlıdır.. kazayagını 15-18 gaz arasında cektigi için 3L uygun dur.. sürat olarak ama tam gaz basarsa ozaman çok süratli olur..2H ilede cekebilir oda iyi kazayagı için.. anladıgım kadarıyla sizin tanıdıgınız kişi hala traktörünün vites hızlarını tam bilmiyor :) aşagıdaki hızlar acılmamış 15-20saatteki fabrikanın traktörleri üzerinde ölçülen hızlardır.. fabrikada 50saatten yukarı traktör bulunmamaktadır ersan bey in verdigi bilgiye göre.. yani traktörler bu hızlardan daha yuksek hızlarada cıkabilir 3-5km/h..

muhtemelen söz ettiginiz erkunt sahibi hiç 4L tam gaz gitmemiştir yada 4H a attıktan sonra 4L yavas geliyordur kendisi için.. 4L de bi çok traktörün son süratinden daha hızlı.. deneyebilirsini..eski 640fiatım mesela maximum 27km/h yapıyordu

viteshizlari.jpg

ceya023 link=topic=32201.msg276409#msg276409 date=1274428737' Alıntı:
bak altta 2200d.d da ki vites hızlarını görebilirsin. traktörün 23500-2500d.d ya kadarda devri açıldıkca cıktıgını düşünürsen ozaman 4l ile nasıl 33km/h yaptıgını anlayabilirsin.. tam acıldıgındada servet için diyorum 45km/h yapıyor biz taksi ile arkasından gittik. nimet 2-3km/h daha az yapar servetten..
burda 4L=29,32km/h hız yaptıgı zaten yazıyor yani 30km/h ın uzerine cok rahat cıkacaktır.. bu vites hız aralıklarını daha önce ersan bey paylaşmıstı..
L3 ile 4L arasında nekadar hız farkı oldugunu biliyordur sizin tanıdıgınız erkunt sahibi.. ben kendim farklı markamı kullanıyroum acaba.. 4L vitesi 3H tan daha hızlıdır.. kazayagını 15-18 gaz arasında cektigi için 3L uygun dur.. sürat olarak ama tam gaz basarsa ozaman çok süratli olur..2H ilede cekebilir oda iyi kazayagı için.. anladıgım kadarıyla sizin tanıdıgınız kişi hala traktörünün vites hızlarını tam bilmiyor :) aşagıdaki hızlar acılmamış 15-20saatteki fabrikanın traktörleri üzerinde ölçülen hızlardır.. fabrikada 50saatten yukarı traktör bulunmamaktadır ersan bey in verdigi bilgiye göre.. yani traktörler bu hızlardan daha yuksek hızlarada cıkabilir 3-5km/h..

muhtemelen söz ettiginiz erkunt sahibi hiç 4L tam gaz gitmemiştir yada 4H a attıktan sonra 4L yavas geliyordur kendisi için.. 4L de bi çok traktörün son süratinden daha hızlı.. deneyebilirsini..eski 640fiatım mesela maximum 27km/h yapıyordu

viteshizlari.jpg
adam 3 senedir erkunt kullanıyor.bilmem ama.yinede sanmıyorum 70 liğin bu kadar yapıcanı.

firari11 link=topic=32201.msg276411#msg276411 date=1274429974' Alıntı:
adam 3 senedir erkunt kullanıyor.bilmem ama.yinede sanmıyorum 70 liğin bu kadar yapıcanı.

burda kafamızdan bişey demiyoruz sanıp sanmayacagın bişey yok.. üstteki tablo yu kimse kafasından yazmadı onlar fabrikanın traktörü test aşamassındaki net hız ölçümleri.. zaten traktörün üzerindede buna benzer bi çizelge var.. ve burda 2200d/d de 29.2km/h sürat yaptıgı yazıyor.. traktör 23-25bin d.d yakadarda cıkıyor tam gazda artık sen hesapla 4L deki hızını..

nimet in sadece servetten teker capı az daha küçük bundan dolayıda 2-3Km/h sürati daha düşük olabilir servet 33km/h civarı yapıyor buda en az 30 yapar 23500 d.d

bigün deneyin td65 ile td 65 4.vitesli ile 2200devirde gitsin nimette 4L ile 2200d.d gitsin peş peşe bakalım sürat farkı olacak mı..

ceya023 link=topic=32201.msg276456#msg276456 date=1274452895' Alıntı:
burda kafamızdan bişey demiyoruz sanıp sanmayacagın bişey yok.. üstteki tablo yu kimse kafasından yazmadı onlar fabrikanın traktörü test aşamassındaki net hız ölçümleri.. zaten traktörün üzerindede buna benzer bi çizelge var.. ve burda 2200d/d de 29.2km/h sürat yaptıgı yazıyor.. traktör 23-25bin d.d yakadarda cıkıyor tam gazda artık sen hesapla 4L deki hızını..

nimet in sadece servetten teker capı az daha küçük bundan dolayıda 2-3Km/h sürati daha düşük olabilir servet 33km/h civarı yapıyor buda en az 30 yapar 23500 d.d

bigün deneyin td65 ile td 65 4.vitesli ile 2200devirde gitsin nimette 4L ile 2200d.d gitsin peş peşe bakalım sürat farkı olacak mı..
motorsiklet ile örçtük td65s yi 40 km son gaz ile yapıyor.bnm td65s ile tam gaz bastığında 25 gaz yapıyor.el gazınıda ittirdiğin zaman 28 e dayanıyor.aslında motor 30 km lik.

s3renty link=topic=32201.msg276229#msg276229 date=1274309235' Alıntı:

hoş geldin, 2010 nimet kaç paraya Aldınız Peki ? Bide td80 nekdar dı pazarlığınız bozuldu :)

firari11 link=topic=32201.msg276565#msg276565 date=1274470340' Alıntı:
motorsiklet ile örçtük td65s yi 40 km son gaz ile yapıyor.bnm td65s ile tam gaz bastığında 25 gaz yapıyor.el gazınıda ittirdiğin zaman 28 e dayanıyor.aslında motor 30 km lik.

bak böle bi yoruma işte diyebilirsin ben inanmıyorum yapama diye :) çünkü ölçüm yaptıgın motorsiklet in kadranı bozuk olabilir.. ben td 65 in 40km /h yapacagını hiç mi hiç sanmıyorum.. bizde td85 te vardı 35 falan yapıyordu sanırım..ama 40km/h imkansız çünkü fabrika bile 30km/h olarak ölçüyor o sürati yapsa onu yazarlar.. hadi ölçümler acılmayan traktörlerle yapıyor acılınca 3-4km/h artabilir.. sen bi yeni model taksi ile ölçüm yap bakalım.. 40km/h senin yapıyorsa zaten erkunt sana yetişemez :) nimet bile acılmamışssa tam 40 yapamaz :) sen benim fabrika verilerine bile inanmıyorsun senin bu ölçümüne inanamıyorum dogrusu :) ama motorsikletin ibresi bozuk olabilir..

ama dedigim şeyi yap bakalım 2200d.d de erkuntla yan yana gidin bakalım 4L ile ...

çorlu fuarında çekilen resimlere baktım vitesin arkasında hidrolik kollarının önünde 2 tane daha küçük kol var onlar ne işe yarıyor... birde vitesleri H - L ve R var ozaman 8 ileri 8 geri olmuyomu..kafam karıştı..

s3renty link=topic=32201.msg276603#msg276603 date=1274515176' Alıntı:
çorlu fuarında çekilen resimlere baktım vitesin arkasında hidrolik kollarının önünde 2 tane daha küçük kol var onlar ne işe yarıyor... birde vitesleri H - L ve R var ozaman 8 ileri 8 geri olmuyomu..kafam karıştı..

o iki küçük kol hidrolik damper cıkışlarının yönetim kolları 4lü valf oldugu için her kol 2 çıkışı çalıştırıyor..
4 tane ana vites var.. her vitesin hızlızı (H) ve yavaşı (L) var ayrıca her vitesin gerisi (R) var.. ve ayrıca takviye vitesi var aynı özellikte.. yani 8tane ileri vites 8tane takviye 8 tane geri vites mevcut.. toplam 16 ileri 8 geri vites var.. h ve L yi bucuk vites olarakta düşüne bilirsin.. her vitesin bucugu var yani..
yukarıdaki çizelgede zaten vitesler ve hızları yazıyor..