ALTINOVA Tigem'den ford görüntüleri

arkadaşlar bugün altınova tarım işletmesinde hayvancılıkla ilgili teknik gezi yapmıştık,arada gördüğüm motorları da çektim,pek fırsat olmadığı için ayrıntılı resim çekemedim kusura bakmayın,iyi seyirler,

Ynt: ALTINOVA Tigem'den ford görüntüleri

tesekkurler paylaşım için.. ford gercekten zamanında cok kalite traktörler üretmiş.. adanada her çifçinin bi fordu vardır enaz :)

yorumlar için teşekkürler.ranger burası tigemin sığır yetiştiriciliği bölümüydü burda ford tw15 ve 6600 vardı, koyun bölümünde ise önden kepçeli ve normal 185 mf ler vardı ama eskiydi baya...bildiğim kadarı ile bu fordlar avrupada yaygın,

Güzel paylaşım. Karacabey TİGEM ' de de bu Ford ' lardan baya var. Ama bildiğim kadarıyla arada faaliyet dışı kalanlarda var. Artık değişmesi ve yenilenmesi gerekli traktörler ve ekipmanlar diye düşünüyorum. Ama biz devlet çiftliklerine sahip çıkacağımıza onları özelleştirip başkalarının eline veriyoruz. Acaba zamanında Atatürk bu devlet çiftliklerinin kurulmasını isterken bunları düşünmüşmüydü...

yorumlar için herkese teşekkür ederim, mf galiba 185di. nail abi tankerde ilginç gelen tekerin ortada olması mı ?