266g de zıplama sorunu yardım

Arkadaşlar benim 266g tekçeker yolda giderken çukurlara gelince zıplıyo ama bu zıplamayı bazen öle abartıyorki motorun lastikleri yerden kesiliyo savurup atıyor. iki üç defa denk geldim. tahmin ettigim kadarıyla motorun ön tarafı agır arka taraf hafif ve ince lastik olmasından dolayı yüksek duruyor bu yüzden savuruyor.

SORUM şu;

motora ek agırlıkmı koymalıyım yoksa lastiklerimi degiştirmeliyim.

Bir akrabamızın tt 55 dt si var onun traktöründe dublex lastikleri var ve bana zıplamayı baya kesiyo dedi. taksi gibi gidiyom diyor.
Bu sorun 265,285, ince lastiklerde de varmı?

buda benim traktör
http://img413.imageshack.us/img413/4629/img0239an.jpg

Ynt: 266g de zıplama sorunu yardım

kardes tavsiyem ya bu sorunu cöz yada yavaş git cunku biz tumo ya celik piston takıodk 1 massey gordm onden tampon kopmus altına girmis motor takla atmıs sıfırdan motor yapıolar
16 milyara çıkmıs adam hapı yuttu motoru gormek isteyen hayrabolu sanayisinde üzeyir güler i görsün orda yarıo mf sakın diim zaten mf lerin genelinde bu tampon düşme olayı war

BİİZM KÖYDE 266 VAR DAĞDAN TASDAN SÜRÜO ADAM TRAKTÖR ARAZİYE UYUYOR.HİÇ ZIPLAMIOR LASTİKLER LASSA SİZİNKİLER NASIL ZIPLIOKİ?BNDE 60-56S VAR HİÇ ZIPLAMIO PİRELLİ VAR

GELİNCİKLİ link=topic=32337.msg288130#msg288130 date=1281338688' Alıntı:
BİİZM KÖYDE 266 VAR DAĞDAN TASDAN SÜRÜO ADAM TRAKTÖR ARAZİYE UYUYOR.HİÇ ZIPLAMIOR LASTİKLER LASSA SİZİNKİLER NASIL ZIPLIOKİ?BNDE 60-56S VAR HİÇ ZIPLAMIO PİRELLİ VAR
bizde dag tepe çıkıyoruz aldıgımızdada dediler lassa hoplatır diye benim hikayeyi bi size anlatıyım 2007 mart ayında aldıgımız gün adamlar lassa hoplatır dedi babm bi aldırış etmedi aradan 1 yıl geçti motor en ufak çukurda bile hopluyordu ama oyle böyle deil neyse babm ustaya lastik havalarını indirdi yolda yine inatla hopluyor önler hele yerden kesildi 1 yıl daha geçti yükte hoplamıyor ama normal giderken hopluyor babam lastikleri degiştirise goodyear aldıracam bide o deneyim :S

massey ferguson 277 gold link=topic=32337.msg288194#msg288194 date=1281360074' Alıntı:
bizde dag tepe çıkıyoruz aldıgımızdada dediler lassa hoplatır diye benim hikayeyi bi size anlatıyım 2007 mart ayında aldıgımız gün adamlar lassa hoplatır dedi babm bi aldırış etmedi aradan 1 yıl geçti motor en ufak çukurda bile hopluyordu ama oyle böyle deil neyse babm ustaya lastik havalarını indirdi yolda yine inatla hopluyor önler hele yerden kesildi 1 yıl daha geçti yükte hoplamıyor ama normal giderken hopluyor babam lastikleri degiştirise goodyear aldıracam bide o deneyim :S
ön ve arka ağırlığı eşit olmazsada hoplar motor.ama sen ilk aldığım günden beli hopluyor diyorsun.bnm önceki traktörüm.fiat 640 idi.onun 4 lastiğide lassaydı.öyle abartıcak şekilde hoplamıyordu.td65 de ise good year var oda normal yani.sonuçta traktör bu.

lastik havasını çok düşürürsende lastiği iki sene sonra yanakları çatlamış vaziyette çöpe atarsın aynı sorun bende de vardı önce 240 ta indirdim lastikleri 2 sene sonra yesyeni daha dişleri yarım olan lastikleri çöpe attım lastik indirme bence

bizim lastigin markası Fırellı hiç değiştirmedik, lastik basıncıda orjinal geldigi gibiydi, ufak bir çukur çıksın başlıyo hoplamaya tangır tungur çok hoplamaya başladıysa vay haliine arkalar kesiliyor ve savruluyor atıyor bir köşeye. hafife alıncak birşey değil bence, çareside yavaş gitcen yada yeni bir asfaltta basıcan, lastiklerinde havasınıda az birşey indirdim ama pek fazla birşey değişmedi. yardım için tşk arkadaşlar

Bizim Traktörde aynı ufak bir cukrda bile zıplayıp duruyo sinir bozucu bşy :D tekerleklerin havasından olsa gerek ama her türlü zıplar. Radial Lastik olsa belki bu durum biraz azalabilir bnce..