TÜMOSAN ERKUNT ÇEKİŞMESİ YENİ

Ynt: TÜMOSAN ERKUNT ÇEKİŞMESİ YENİ

erkunt basta cekiyor ama zıplayınca sahibi hemen debriaja basıyor.. artı bu tumosanın kaçlık ve erkunttan kaç bg büyük oldugunuda yazın bi zahmet.. :) erkuntun üzerindeki sürücü biraz iyi olsaydı basta zıplata zıplata suruklerdi tumoyu ama ondan sonra uygun vitesi bulamadı o aradada cekiyor.. tumosan agır ve çekişli ama.. aynı güçte erkuntu zor ceker.. daha 74-80 le bi çekişmesini göremedim.. ya 90-80 le yada 82-80 le çekiştirir tumocular :)

90-80 miş :) bence bu ezikliktir 90-100 bg traktörü 75 bg traktöre bağlamak :) şimdi buna bakıpta tumosan cekiyor demek nekadar dogru.. cok denk bi çekişme olmuş....sadece 25bg fak var agırlık farkınıda bilmiyorum artık..:)
erkuntcuya helala olsun demek okadar guveniyormuş traktörüne 100bg traktöre baglamış :) erkunt bu kadar guven veriyormuş demek ki...hatta başta cekiyorda zıplamasa :)
koyun bi 75-80 le servetin videosunu da görelim hangisi iyi cekiyor ...!! böle saçma çekişmeler olmaz götürün 90-80 i tm120 ye baglayın cekeçek mi ? aynı şey bu.. biraz mantıklı düşünmek lazım..

ceya023 link=topic=32562.msg279259#msg279259 date=1275986736' Alıntı:
90-80 miş :) bence bu ezikliktir 90-100 bg traktörü 75 bg traktöre bağlamak :) şimdi buna bakıpta tumosan cekiyor demek nekadar dogru.. cok denk bi çekişme olmuş....sadece 25bg fak var agırlık farkınıda bilmiyorum artık..:)
erkuntcuya helala olsun demek okadar guveniyormuş traktörüne 100bg traktöre baglamış :) erkunt bu kadar guven veriyormuş demek ki...hatta başta cekiyorda zıplamasa :)
koyun bi 75-80 le servetin videosunu da görelim hangisi iyi cekiyor ...!! böle saçma çekişmeler olmaz götürün 90-80 i tm120 ye baglayın cekeçek mi ? aynı şey bu.. biraz mantıklı düşünmek lazım..
dediğin gibi tümosan 90-80 se haklızlık tabi videoda belli olmuyo galiba kaçlık olduğu

ya tumosanı ovmeyin boşuna erkunt un takviye serileri değişik her kez kullanamıyo vakviyesini erkuıntun hoplaması uzerindeki şöförden kaynaklanan bişey burda çok idda eddiler denizli karabedirlerde erkuntcular ile tumosancılar taktı 80 lik erkunta 85 lik tumosanı taktılar erkuntcular tumosancıları aglattı bu videolara inanmayın boşuna birde burdaki tumo zaten çok buyuk erkunt 80 lik ama 75 bg gucunde erkuntta birde erkuntun 100 luk kudret i ile bu tumoyu takın o zaman farkı gorun yani kucuk motora buyuk motor takılmaz ama erkunt herkezi korkutmuş eşit traktor takamıyolar erkunta kopar falan die :D:D

Katılıyorum +rep

sonuna kadar katılıyorum + reep
birazcık mantık

anayurtlu link=topic=32562.msg279297#msg279297 date=1275995144' Alıntı:
dediğin gibi tümosan 90-80 se haklızlık tabi videoda belli olmuyo galiba kaçlık olduğu

valla helal olsun dogruya dogru diyen tumosancılarda var :) videonun basında cocuk zaten 90 tla diyor şaırarak ama tümosan göründügü kadarıyla 90-80 tekerlekleri geniş bayagı.. facebooktada 90-80 demişler... burda 90-80 sahibi cok.. ayrıca tumosan zannedersem sıfır cantlara falan bakacak olursak sıfır gibi duruyor.. bu bi bayi videosuda oılabilir.. 90-80 ınde 100bg e kadar motor güçünün cıktıgını biliyoruz hepimiz... arada 25bg fark var... insaf yani... haksızlık bu..agırlık farkıda var..
bu video sadece erkuntun prestijini artırır :) yok eger 100bg traktörun 75bg i cekmsi size göre bi başarıysa ona bişey diyemem..

kim nederse desin yerli traktörler arasında erkunt derim başka bişey demem biz traktörü çekiştirmekiçin almıyoruz taksınlar ikisinede aynı pulluğu denesinler hangisi rahat, seriii, yakıt tasarrufu yapıyor ona göre neticeye varsınlar (benimde boynum ağrıdı izlemekten :D )