Sizce en iyi pancar hasat makinesi hangisi?

Ynt: Sizce en iyi pancar hasat makinesi hangisi?

ben tek sıra pancar hasat makinası diyorum tavında gireceksin kuyruguna kadar sökeceksin fireside az oluyor polarıda yüksek oluyor çünkü cok darbe alan pancar suyunu cekiyor kurur gibi oluyor gr farkı ve polar farkı oluyor kanıtlanmış gercektir 6 sıralı var sökerken cok dikkatli izledim pancar cok darbe alıyor ordan oraya aktarma dönder falan tonajı yüksek oldumu aktarmalarda yıgılma oluyor buda kuyruk kısmı kırılıyor gr düşüyor polarıda etkiliyor pancar kelle başı gr işidir her gram tonojı ektiler el sökümüde cok eziyet ve zman kaybına neden oluyor iş yogunlugu şimdiki kamyonlar cok yüksek avuclamalı kepceler yüklemiyor ayrı ekipman istiyor remorklada olmaz dekar cok yüksek tonajda işciler fark istiyor tek sıralı pancar makinası bence

marka olarak ne kullanıyorsun.
dolcevita link=topic=32656.msg280217#msg280217 date=1276370349' Alıntı:
ben tek sıra pancar hasat makinası diyorum tavında gireceksin kuyruguna kadar sökeceksin fireside az oluyor polarıda yüksek oluyor çünkü cok darbe alan pancar suyunu cekiyor kurur gibi oluyor gr farkı ve polar farkı oluyor kanıtlanmış gercektir 6 sıralı var sökerken cok dikkatli izledim pancar cok darbe alıyor ordan oraya aktarma dönder falan tonajı yüksek oldumu aktarmalarda yıgılma oluyor buda kuyruk kısmı kırılıyor gr düşüyor polarıda etkiliyor pancar kelle başı gr işidir her gram tonojı ektiler el sökümüde cok eziyet ve zman kaybına neden oluyor iş yogunlugu şimdiki kamyonlar cok yüksek avuclamalı kepceler yüklemiyor ayrı ekipman istiyor remorklada olmaz dekar cok yüksek tonajda işciler fark istiyor tek sıralı pancar makinası bence

bizim burada iki marka pancar hasat makinası kullanıldı.(sönmezler ve altınörs lerin tamamen mekanik olan ilk modelleri)
sönmezler pek randıman almadı.sağlam olmaya sağlam ama ağır makinalar 55 hp üstü traktör istiyor.birazda pancarın yaprağını tertemiz çıkarmıyor.sönmezler burada hep satıldı.sadece bir çiftçi de tam yağlı beyinli sönmezler makine kaldı.

altınörs ler daha çok beğenildi buralarda.pek ağır değil.mf 240 çok güzel çalıştırıyor.iddalarına göre bir depo mazotla 3 kamyon pancar kazıyorlarmış mf 240 la.ben test etmedim.pancarı temiz çıkarıyor.

ayrıca sönmezler-collins bir makina var sahibi çok memnun. 2008 de bir çiftçi ekerler makina almıştı.beğenmedi ve sattı.60-66 yı çok zorluyor.ve yakıt tüketimi yüzünden.makina konusunda benim bilip gördüklerim bunlar.