AYÇİÇEKLERİNE YABANCI OT İLACI ATTIM ANCAK BİR PROBLEMLE KARŞI KARŞIYAYIM

Geçtiğimiz 2 gün önce Pıoneer Pr63f73 türünden ektiğim ayçiçeği tarlalarına ; ıspatan , ıştır ,ayrık ve darıcan otlarını öldürmek için Bayer Challenge 600 ve Platin Kimyanın Middfield yabancı ot ilaçlarından herbirini dekara 100 ml gelecek şekilde ot ilacı attım. Ancak bugün ayçiçeği tarlalarını dolaşmaya gittiğimde ayçiçeklerinin yapraklarında sararma olduğunu gördüm : bu durumun ıspatan ve ıştır otlarını öldüren challenge ilacının etkisinden olabileceğini ve 2-3 gün içersinde tekrar gözlemleyerek bu sararmanın geçiceğini düşünüyorum. Arkadaşlar bu konuda bilgili arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olabilirlermi lütfen. Umarım yanlış bilmiyorumdur. Saygılar

Ynt: AYÇİÇEKLERİNE YABANCI OT İLACI ATTIM ANCAK BİR PROBLEMLE KARŞI KARŞIYAYIM

Bazı ilaçlar sadece bi tohuma özeldir.Başka çeşide atarsan haşlar ayçiçeklerini.Sende de öyle olmuş olabilir.Bizim burda adamın biri 30 dekarı bu şekilde sararttı.Bozup yeniden ekti

abicim hiç korkma bizde bu sene olivia marka tohum ektik. bi tarlada gündendide verem otu çıktı. bizi de aldı bi telaş. sonra tohumu aldığımız yere gittik. adama dedik veem çıkartırmı diye. adamda çıkartır dedi. sonra bunu nasıl önleriz dedik. adam da senin attığın ilacı bize verdi. şisesi 60-70 lira mıydı ne bayağı pahalı. neyse biz ilacı tarlalara attık. ama gündendi 1.5 metre vardı. kırılma falan da olmadı. tarlamıza attık. daha sonra kellelerde sararma meydana geldi. fakat attıktan 2 gün sonra yağmur yağdı. bu yağmur kendini tekrar ettirdi. kellelerdeki sarılık şu an hiç yok gibi. zaten çiçek açmaya başladı. sadece ilacın çok olduğu yerde ki kellerin yapraklarında yanma var. eğer yağmur yağdıysa bir şey olmaz. pıtırağı öldürüyor. veremi öldürüyor. semiz otunu öldürüyor. ayrıca tarlada tek tük mısır vardı. onu da kurutmuş

Arkadaşlar challange ilacının etkisinden kaynaklanıyormuş birde darıcan ilacı karıştırarak atmıştım sararma olmuştu . Ancak daha sonra ayçiçeği üzerinden attı şimdide çiçek döktü artık sorun yok yardımlarınız için teşekkürler . B. Özyurt arkadaşım bende Muratlı lıyım sen İbrahim Özyurt ' un oğlusun herhalde

trmilitary link=topic=32721.msg287089#msg287089 date=1280580751' Alıntı:
Arkadaşlar challange ilacının etkisinden kaynaklanıyormuş birde darıcan ilacı karıştırarak atmıştım sararma olmuştu . Ancak daha sonra ayçiçeği üzerinden attı şimdide çiçek döktü artık sorun yok yardımlarınız için teşekkürler . B. Özyurt arkadaşım bende Muratlı lıyım sen İbrahim Özyurt ' un oğlusun herhalde
Evet oğluyum.Nerden bildin ya? :D