Buda benim ford 3610'um

Ynt: Buda benim ford 3610'um

3559.jpg

grnt001d.jpg

grnt002h.jpg

grnt004ac.jpg

grnt005p.jpg

grnt006r.jpg

grnt003ea.jpg

Paylaşım için teşekkürler :) +rep.

ford 3610 .

21 yıl kullandık. çok ekmeğini yedik. son zamanlarında düz yolda giderken üçüncü vites dişlisini kırdı, rektefe yapmak gerekiyodu, ön takımı toplamak gerekiyodu, hdrolkleri hassasiyet falan kalmamıştı değiştirdik. ama çok güzel traktör.

ne olursa olsun fordun tadı bambaşkaydı. 3610 dan önce 17 yıl 2000 lik ford kullanmışlar babamlar. sıfırı çıksa bugün yine ford alırdık . ama aynı kalitede olcak

senol_84 link=topic=32934.msg300019#msg300019 date=1286570433' Alıntı:
ford 3610 .

21 yıl kullandık. çok ekmeğini yedik. son zamanlarında düz yolda giderken üçüncü vites dişlisini kırdı, rektefe yapmak gerekiyodu, ön takımı toplamak gerekiyodu, hdrolkleri hassasiyet falan kalmamıştı değiştirdik. ama çok güzel traktör.

ne olursa olsun fordun tadı bambaşkaydı. 3610 dan önce 17 yıl 2000 lik ford kullanmışlar babamlar. sıfırı çıksa bugün yine ford alırdık . ama aynı kalitede olcak
bunun öyle bi derdi yok allaha sükür ilk günkü gibi daha (dedem öyle diyor) ama bi kere usta yüzünden sanzuman dagıttı vites gecişleri sorun oluyodu (ses) kücük bi parca degişti sanzuman emniyetini takmayı unutmus patozda tam gaz yüklenince catr cutur dagıldı jcb ile götrdk tarladan o günden sonra bizi yarı yolda brakmadı 26 yıl orjn motor üstündeydi bu sene rektefe yedi pompa yaptrdık simdi canawar gibi rampada bayılmaz 3600 den bile az yakar 55 beygr olmasna ragmen :) cidd*-*-*

1006 link=topic=32934.msg305788#msg305788 date=1288803067' Alıntı:
ford un şanzıman dağıtcanı hiç dşünmezdim..
dagıtmadı ki abicim zaten vites gecişlerinde ses yapıyordu ufak bi parcayı degiştrdk usta emniyeti takmayı unutmus o da dagıldı öyle yani motorun ve bizim bi sucumuz yok ustaya mal oldu zaten parcalara para verdk gerisini usta halletti simdi canavar gibi tekerleri de yenilettk smdi tarlada ucuyor 3 12 lerle:) Uploaded with YukleResim.com

bizim ford la 12 numara 2 li kullanıyoduk. onu anca çekiyodu. kaldı ki 3 lü yü hayatta çekemez bizim orda. hidrolikleri tarla sürerken sürekli aşağı çekerdi. çok patinaj çekerdi. biz satarken hiç unutmuyorum 5600 saatteydi, rektefe gerekiyodu. rektefe süresi kullanmaya bağlı biz çok zorlardık. hele de ben, artık dili olsa belki yeter diycekti :) acımazdım herşeyi onda denerdim :) . traktör kullanmayı ford ta öğrendim :) . ama güzeldi.

bugün sıfırı çıkıcak aynı kalitede 5000 liğinin 4x4 ünü hiç düşünmeden alırım :)

fordun sesi yeter :) özledimi şimdi valla ;)

senol_84 link=topic=32934.msg332532#msg332532 date=1296346076' Alıntı:
bizim ford la 12 numara 2 li kullanıyoduk. onu anca çekiyodu. kaldı ki 3 lü yü hayatta çekemez bizim orda. hidrolikleri tarla sürerken sürekli aşağı çekerdi. çok patinaj çekerdi. biz satarken hiç unutmuyorum 5600 saatteydi, rektefe gerekiyodu. rektefe süresi kullanmaya bağlı biz çok zorlardık. hele de ben, artık dili olsa belki yeter diycekti :) acımazdım herşeyi onda denerdim :) . traktör kullanmayı ford ta öğrendim :) . ama güzeldi.

bugün sıfırı çıkıcak aynı kalitede 5000 liğinin 4x4 ünü hiç düşünmeden alırım :)

fordun sesi yeter :) özledimi şimdi valla ;)
bizimki 55 hp senol abi büyük piston baya hızlıdır yolda ama hidrolikleri sanzumanda yag olmayınca ceker asagı ama hassadır ..