Sizce Tümosan larda ne ler eksikk ???

Ynt: Sizce Tümosan larda ne ler eksikk ???

cazgin0020 link=topic=33117.msg295138#msg295138 date=1284218204' Alıntı:
erkunt lar güzel kardeş birde deutz farh lar benim begendigim çiftte başkasına bakma ama tutulmasını istiyosan newhollanddan şaşma

önerinn için sağol kardeşim. eninde sonunda bizde alıcaz 4x4 yeni bitraktör. başak 2073 sh var şu an da. erkunt 70 ya da td65d dt aklıma geliyo. ikisindende memnun kalırım gibi geliyo

senol_84 link=topic=33117.msg295170#msg295170 date=1284235321' Alıntı:
önerinn için sağol kardeşim. eninde sonunda bizde alıcaz 4x4 yeni bitraktör. başak 2073 sh var şu an da. erkunt 70 ya da td65d dt aklıma geliyo. ikisindende memnun kalırım gibi geliyo
td 65d 4*4 kullandık hemde yenilerden orjinal turboluydu çok yakıyo yaktıgının karşılıgını vermiyo tabi yinede sen bilirsin ama erkunt tavsiye ederim dedigim gibi birde deutz lar güzel geliyo bana gerisi benim için boş şu durumda tumolar ı iyi diyen de var kullanıcılardan kotu diyende var onları nasıl oldugunu anlamış değilim

tumoyu kullanmadan kotulemekde dogru degıl ama elınde olupda kotuluyorsa vardır bıldıgı
ben elımde olmayan motorlar hakkında yorum hıc yapmadım

manas link=topic=33117.msg295271#msg295271 date=1284316740' Alıntı:
tumoyu kullanmadan kotulemekde dogru degıl ama elınde olupda kotuluyorsa vardır bıldıgı
ben elımde olmayan motorlar hakkında yorum hıc yapmadım

dostum köyümüzde bi abi erkunt 70 aldı kabinli klimalı. adama sordum nasıldır diye. beni de çok sewer dedi ki ; şenol dedi al bi gün tarlanda kendin dene gör . tak benim 14 numara 3 lüleri gör dedi. başka bişey demiyorum dedi.

zaten ona tarlada şahit olanlar da dört dörtlük olduğunu söylüyolar. motor gücüne göre çok fazla iş çıkartıyomuş. zaten şanzımanı benim başağın aynısı. 16 ileri 8 geri

senol_84 link=topic=33117.msg297465#msg297465 date=1285414352' Alıntı:
dostum köyümüzde bi abi erkunt 70 aldı kabinli klimalı. adama sordum nasıldır diye. beni de çok sewer dedi ki ; şenol dedi al bi gün tarlanda kendin dene gör . tak benim 14 numara 3 lüleri gör dedi. başka bişey demiyorum dedi.

zaten ona tarlada şahit olanlar da dört dörtlük olduğunu söylüyolar. motor gücüne göre çok fazla iş çıkartıyomuş. zaten şanzımanı benim başağın aynısı. 16 ileri 8 geri
24 ileri olanlar warmış 80 t lerde

tümosanlar bi türlü güzel tipte traktör çıkarmıyor klasik kasaları tipleri içlerinde en iyi ama ondada özellik yok traktör kabini ya orjinal kabin olucak yada hiç kabin olmıycak yazın sıcaklarda durulmaz o kabin içinde sonuçta iş yapıyorsun bütün gün traktör üstünde çalışıyorsun güçten hariç biraz orjinallik konfor olsun...

bizde bundan 3 sene öncesine kadar 82-80n vardı süperin üstünde bir motordu 96 model di 11 sene kullandık motorunun civatası dahi sökülmedi. babam eskidi dedi 2007 de 82-80 dt orjinalinden silindir kapağı çatlak geldi. 3 sene kullandık 3 kere rektefe oldu. 5 li 11 inç pulluk takıyorduk. ve sattık. 2008 de de 70 dt erkunt aldık ve pratiklik desen onda az yakıt onda tarlada süper 5 li 11 liyi onda kullanıyoruz. 3 metrelik alabora takıyoruz. tümosan satılacağında 1400 saateydi erkunt şu anda nazar değmesin 2400 saatte. yani kısacası tümosanın eski modelleri daha güzel di hatta şimdi tekrar 96 model tümosan almayı düşünüyoruz.

cazgin0020 link=topic=33117.msg295193#msg295193 date=1284280006' Alıntı:
td 65d 4*4 kullandık hemde yenilerden orjinal turboluydu çok yakıyo yaktıgının karşılıgını vermiyo tabi yinede sen bilirsin ama erkunt tavsiye ederim dedigim gibi birde deutz lar güzel geliyo bana gerisi benim için boş şu durumda tumolar ı iyi diyen de var kullanıcılardan kotu diyende var onları nasıl oldugunu anlamış değilim

td65d nin yakıtını pullukta ölçtünmü dekara ne yakıyor mesela?

tümosan yeni bi kasa tasarımına gitmeli yeni tiplerini beğenmedim sırf kasası yüzünden vazgecenler cok olmalı tahminim ön kısmını o kadar bayır değil de düz yapsalar daha iyi olurdu bide shuttle lı sanzıman fena olmazdı

evt gorunum konusunda haklısınız bndede var tumo 85-80 DTKK motora lafım yok manyak cekıyor dık bayır konusunda da lafım yok oturaklı motor ls gıbı havada durmuyor...gecen yaz sılaj yaparken ls 90 lık geldı ama tarlada asırı dık yok tümo lar kısa motor dıyo yok gıtmıyo dıyo romorku hep tarlanın ustunde cıkartıyordum ls ole knusunca asagıda bıraktım abı ls taktı romorku 5 metre gıdemedı ya oldugu yerde kaldı onun kaldıgı yerde bn tumo 85-80 le show yapıyodm ıkı teker ustunde gıdıodm sız dusunun artq dıyecegım o kı tumosanın cekısıne gıdısıne nazar degmesın yakıttacok fazla degıl normal 85 yakıtı....bna gore tek sorun
dıjıtal ekran
full ses sıstemı
full aydınlatma sıstemı
+800 ek agırlık
radıal tubeless lastık
toplam agırlık 4.900 kg
...........

ewet tabııkı ovada calıssm tmm gerek yok ama calıstgım arazı cok bozuk yuruyerek zor gıdılen yerlerde traktorle calısıyoruz e tabı drunm bole olunca cok yararı oluo gtmeye basladı mı dık falan dınlemıo yanlız bı esınmeye basladı mı oldr allah cıkartamazsn :D

motor ve sanzuman saglam ama arkası zayıf istavruz mili tek zorlamaya fazla gelmiyo be düz yolda gıderken mili kesti arkasından memnun degilim