Sizce Tümosan larda ne ler eksikk ???

Ynt: Sizce Tümosan larda ne ler eksikk ???

oap*-s Neler deilki kardeş *098*- ama sadece klasik te bende tümosan kullanıcısıyım çekiçte güzel hemde ucuz azda yakıo ama 0 konfor heralde ucuzluğunun nedeni şety*-* ama severim tümo yu aygır gibidir anlarsınız ya *098*- güçç*-*

türkiyenin en sağlamı sanayinin yolunu unutursunuz çekişte üzerine tanımam,şöförünü yormaz ayrıca yakışıklılığı ve o asil duruşu en önemli ayrıcalığı ,motor ömrüde en uzunlardan

hiçte sağlam değil bende 70 70 dtk var yaktı başımı arızadan kurtulmuyor. hareret var şase yapıp tesisat yakma var. şanzıman dağıtma var.ben piyasaya çalışan biriydim. balyacı 7000 tl zarar etim bu yıl11 gün yattık sezon içinde
ucuzluğuna inanmayın

kardeş ben vitesleride degiştirdim yandan vitesliler yaglamalı toz alınca calışmıyordu yeni yagsıs sisteme cevirttim serviste ama yınedememnum deyilim kardeş ben şuna inandım ucuz et yemeyceksinbirde kardeş traktörün dört tekerlegi varsa dörttanede pistonu olacak 3 piston rolentide bile bagırıyor kardeşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

neyı varkı heryerı ofsayt
adamlar yeşil motor dıye kakalıyor eskı 780 lerle aynı euro motorlarda ses bıle cıkmıyor babama okadar ısrar etmeme karsı almısdı 2005 de motor 1200 saate geldı debriyaj balatası bıttı servıs 7480 balatası takılmıs oldugunu soyledı 285s ye 12ınc 4 tumoya 11 ınc 5lı takıyoz aynı gıdıyor yakıtı tumonun cok fazla bırı cıft mf tek ceker tek kabını hosuma gıdıyor oda mf kabınsız olunca farkı yasıyom
pancar sokumunde barıs makınaya mf yı baglarım gunluk 15 16 saat arası calısmada 30 lt yakar zora kaldık tumoya bagladım 100 şt yaktı

anlş-*sarkadaslar sizin gibi dogruyu yazan cok az benim motorum iyi diyorlar hep neden birbirimizi kandiralim .benim 95/66 tek ceker var cok guzel cekiyor memmmunum ama cok asiri yakiyor yaksin .yakan ceker.yahudilerin bir sozu var .ucuz alacak kadar zengin olamadim derler.tumo bizim koye geldi gitmesi 6 ay surmedi 1.balya makinasinda arkayi dagitti yeni motor 2 cok yakiyor tarlada is yapmiyor.3cok hantal surumu 4 cabuk dokuluyor.ama bizim komsuda erkunt var yolda cabuk bayiliyor ama ciftte cok suratli gercekten guzel motor 95/66 yi bastiracak surat var ben denedim komsu 3yildir kullaniyor gercekten guzel motor tesekkurler anlş-*s

bnde 2007 model 90 80 var biz memnunuz ama ötü yanlarıda var tarlada seri yolda mf 285 kadar olamıyo 1. si kılima koyması lazım vitesleri yana alması lazım bide 4 üncü viteste 2700 2900 devirde kayış bağrıyo onada çözüm bulur çaok daha ii olur diye düşünüyom yakıt konusunda bi şikayetimiz yok

bu kadar mı kötü ya tümosanlar . ben iyi biliyodum hayal kırıklığı yaşıyorum şuanda. sıradaki traktörümüz çift çeker 74,80 olabilir diye düşünmüştüm bile :((.

peki ne almak lazım ki arkdaşlar hangisi ideal dir 65 - 75 hp arası çift çeker olarak.

bnde 2007 model 90 80 var biz memnunuz ama ötü yanlarıda var tarlada seri yolda mf 285 kadar olamıyo 1. si kılima koyması lazım vitesleri yana alması lazım bide 4 üncü viteste 2700 2900 devirde kayış bağrıyo onada çözüm bulur çaok daha ii olur diye düşünüyom yakıt konusunda bi şikayetimiz yok
isteğe bağlı klima takıyorlar 2 milyar civarı

abi bence tümosan gibi motor yok bide kullanmak önemli sen onun aylık yıllık bakımını yapmazsan bu böyle çalışsın uğraşamam dersen tabi bozulur debraj balatasına gelince bizim eskide yaptı ama neden yaptı yayı takılı deildi saten sert debreaj bide yay iyice sertleştiriyordu 3-4 sene öncesine kadar bizim köyün karlarını felan hem tümosan 82-80 dt ve bizim eski 74-80 n temizlerdi bide geçen sene veya ondan önceki seneler 7-7,5 tonla ince teker adam çifçekere atmıyor o yükü biz patates dikiminde hep tümosan götürürdük traktör takviyeye düşerdi ama bizi yolda bırakmazdı bide 99 modeldi o sene kriz mi ne varmış ondan dolayı bizim bu traktör ve diğer 82-80 dt ve 60-60n kötü idi adamlar sattı bizde sattık ama hepimiz pişmanız 82-80 dt yi satan adam traktörün üzerinden inmezdi şimdi tl 100 aldı samanlıkda bekçilik yapıyor :) bana göre tümosanlarda bi eksik yok bende önceden sevmiyordum yeni tipleri ama içine bindim bi sürdüm bizimki ile yani klasik tiple çok fark var ben sevdim açıkcası bence ucuz etinde yahnisi yenir :) herkezede öneririm ha yakıtına gelincede 74-80 turbo olmasına rahmen 265 ten az yakıyor + fazla işti 74-80 5 li lenger ile dekarda 1,25 lt yakıyor 82-80 de 1 litre yakıyor o nasıl oluyor derseniz 74-80 zorladığı için fazla yakıyor

MuRaT cAn link=topic=33117.msg294955#msg294955 date=1284063567' Alıntı:
abi bence tümosan gibi motor yok bide kullanmak önemli sen onun aylık yıllık bakımını yapmazsan bu böyle çalışsın uğraşamam dersen tabi bozulur debraj balatasına gelince bizim eskide yaptı ama neden yaptı yayı takılı deildi saten sert debreaj bide yay iyice sertleştiriyordu 3-4 sene öncesine kadar bizim köyün karlarını felan hem tümosan 82-80 dt ve bizim eski 74-80 n temizlerdi bide geçen sene veya ondan önceki seneler 7-7,5 tonla ince teker adam çifçekere atmıyor o yükü biz patates dikiminde hep tümosan götürürdük traktör takviyeye düşerdi ama bizi yolda bırakmazdı bide 99 modeldi o sene kriz mi ne varmış ondan dolayı bizim bu traktör ve diğer 82-80 dt ve 60-60n kötü idi adamlar sattı bizde sattık ama hepimiz pişmanız 82-80 dt yi satan adam traktörün üzerinden inmezdi şimdi tl 100 aldı samanlıkda bekçilik yapıyor :) bana göre tümosanlarda bi eksik yok bende önceden sevmiyordum yeni tipleri ama içine bindim bi sürdüm bizimki ile yani klasik tiple çok fark var ben sevdim açıkcası bence ucuz etinde yahnisi yenir :) herkezede öneririm ha yakıtına gelincede 74-80 turbo olmasın rahmen 265 ten az yakıyor + fazla işti 74-80 5 li lenger ile dekarda 1,25 lt yakıyor 82-80 de 1 litre yakıyor o nasıl oluyor derseniz 74-80 zorladığı için fazla yakıyor
usta belki yerınız kumsal nevşehir galiba 1 lt 1.25 dedınmı gulerım
8280 11 ınc 5 lıyı tam cekemıyorkı 7480 5 lı cekecek yav vallaha motor polımıklerın gırmem kolay kolay ısteyen profılıme mesajlarıma baksın ama ıs tumo olunca degısıyor ısın hakkını vermıyor tekrar edıyorum hem 285 s hemıde 8280 ım var ıkısıde bızım malımız ben kulanıyorum 64 bıne malolmus motor 30 bın atarmı atmazmı 35 etse ne olur ıkıncı el bıle yok

manas link=topic=33117.msg295135#msg295135 date=1284212827' Alıntı:
usta belki yerınız kumsal nevşehir galiba 1 lt 1.25 dedınmı gulerım
8280 11 ınc 5 lıyı tam cekemıyorkı 7480 5 lı cekecek yav vallaha motor polımıklerın gırmem kolay kolay ısteyen profılıme mesajlarıma baksın ama ıs tumo olunca degısıyor ısın hakkını vermıyor tekrar edıyorum hem 285 s hemıde 8280 ım var ıkısıde bızım malımız ben kulanıyorum 64 bıne malolmus motor 30 bın atarmı atmazmı 35 etse ne olur ıkıncı el bıle yok
abi tam okumamışsın galiba pulluk deil lenger yani siz disk pullukmu ne diyorsunuz

senol_84 link=topic=33117.msg294675#msg294675 date=1283940751' Alıntı:
bu kadar mı kötü ya tümosanlar . ben iyi biliyodum hayal kırıklığı yaşıyorum şuanda. sıradaki traktörümüz çift çeker 74,80 olabilir diye düşünmüştüm bile :((.

peki ne almak lazım ki arkdaşlar hangisi ideal dir 65 - 75 hp arası çift çeker olarak.
erkunt lar güzel kardeş birde deutz farh lar benim begendigim çiftte başkasına bakma ama tutulmasını istiyosan newhollanddan şaşma