harmana başladık

240.jpg

249.jpg

259.jpg

269.jpg

274.jpg

285.jpg

292.jpg

295.jpg

Ynt: harmana başladık

ramazanpullu link=topic=33200.msg284674#msg284674 date=1278887561' Alıntı:
mustafa bizim tarlalarda taş yok tabla 2 tane lift e bağlı motorun güç çıkışına bağlı yani yağlı yüksekliği derinliği lift kolu ile istediğin şekil oluyor

Güç çıkışına tıktığınızı anladım da asıl demek istediğim tabla ve toprak tabanı biçerdeki gibi net görünmüyor. Bu durumda dalgınlıkla toprak falan almıyor mu acaba yada bu şekilde alçak yada yüksek biçme gibi sorunlar olmuyor mu onu kastettim. Bence Nail abinin dediği gibi biçerden daha zor gibi görünüyor, tabi kullanmadığımız için pek bilgim yok, sadece görünüşe bakarak diyorum. Biçercilerin bir an olsun gözlerini tabladan ayırmamaları ile kıyasladığım zaman bunu da böyle düşünürsek sürekli sağa bakmak lazım bu da epey yorar gibi. :) Birde sizin motor bu makinayla dönümüne ne kadar yakıyor, biçerdövere biçtirmekten daha hesaplı oluyor mu? Daha küçük bir motor bu işi yapabilir mi?

Ramazan Abi tşkler walla her işi kendin yapması bbambaşka bi olay ama bu alet taneyi yere dökme dir yerden yuksekliktir onları nasıl ayarlıyorsunuz yanı mustafa beyin dediği gibi görmek sorun oldugu için tabla ayarları fln ;)
+Rep

Bereketli olsun.. Biçerdöver kullanmaktan daha zor işbana göre..
Paylaşım için teşekkürler.
bu makineye takılan traktörleri kullanmanın bi zorluğu yok sadece yavaş gittiği için sıkıcı
Güç çıkışına tıktığınızı anladım da asıl demek istediğim tabla ve toprak tabanı biçerdeki gibi net görünmüyor. Bu durumda dalgınlıkla toprak falan almıyor mu acaba yada bu şekilde alçak yada yüksek biçme gibi sorunlar olmuyor mu onu kastettim. Bence Nail abinin dediği gibi biçerden daha zor gibi görünüyor, tabi kullanmadığımız için pek bilgim yok, sadece görünüşe bakarak diyorum. Biçercilerin bir an olsun gözlerini tabladan ayırmamaları ile kıyasladığım zaman bunu da böyle düşünürsek sürekli sağa bakmak lazım bu da epey yorar gibi. Birde sizin motor bu makinayla dönümüne ne kadar yakıyor, biçerdövere biçtirmekten daha hesaplı oluyor mu? Daha küçük bir motor bu işi yapabilir mi?
bazen toprağa daldığı oluyor tablanın yerden biçtiğimiz için fazla zorluğu yok bunu kullanmanın sadece yavaş gittiği için sıkıcı ortalama dekarda 4 litre yakıyor
Paylaşım için tşk bereketli olsun
sağol ALLAH herkesin emeğini yağlı etsin
Paylaşım için tşk bereketli olsun
Ramazan Abi tşkler walla her işi kendin yapması bbambaşka bi olay ama bu alet taneyi yere dökme dir yerden yuksekliktir onları nasıl ayarlıyorsunuz yanı mustafa beyin dediği gibi görmek sorun oldugu için tabla ayarları fln
+Rep
taneyi dökme olayı yok fazla gaz verirsen samana atar sorun yok tablayı görebiliyoruz
süper bir ekipman yanlız hep düz yer olması gerek bayıra gelmez bu
evet düz olması gerekiyor
Paylaşım için teşekkürler. bizim burda birisi 3105 in arkasına takıp çalışıyor. çok yavaş gidiyor bu. 30 dekar tarlada sabahtan akşama kadar uğraştı
1 in 2 si ile gidiyorum hızlı gidersek olmuyor makine yiyemiyor sabah 9 dan akşam 9 a kadar 20 dekar anca işliyoruz
ilginç ... hayretle izledik ..... ????!!!!!!!
okay bumakine ile çekmemizin nedeni sadece saman için bura bir türlü balyaya gecemiyor
eline saglık arkadaşım kaliteli paylaşım olmuş herşeyin bi zorlugu oldgu kadarda bunun zorlugu vardır diye tahmin ediyorum
bunuda zorluğu var bu sıcakta saman çekenlerin işi çok zor
traktörün üzerinde çocuk olduğuna göre zor bi iş değil demek ki )
mahsülün bol olsun abi....
çocuk sadece direksiyonu tutuyor başka bir iş yapmıyor sağol herkesin mahsülü bol olsun arkadaşlar

Kullananlar daha iyi bilir ama bence zaman kaybı çok olur böyle makinayla biçerle biçmek her yönden avantajlı.İlgin bir biçim yöntemi olmuşPaylaşıma tşk ramazan abi.

Kullananlar daha iyi bilir ama bence zaman kaybı çok olur böyle makinayla biçerle biçmek her yönden avantajlı.İlgin bir biçim yöntemi olmuşPaylaşıma tşk ramazan abi.
bizim bu makine biçmemizin tek nedeni var saman bu sene 100 dekar ekini biçere verdik biçer biçti saat 11 de başladı akşam saat 7 ye bitirdi tc 56 ama samandan yarı yarıya zararımız oldu saman para etseydi yine kendimiz biçerdik
zaman kaybı illaki olur normalde biçere versen 3 günlük harmanımız var ama saman için katlanıyoruz veya burdaki besicilerin tamamı balyaya dönecek bizde bu makineden kurtulacaz

çok güzel makina icat edenden allah razı olsun en güzeli tek seferde harmandan kalkıyosun ve biçercilerin nazını çekmiyosun bu makinayı çevirecek traktör 4 çeker mi olması gerekiyor arkadaşlar valla çok hosuma gitti