Ayçiçekleri Kafa Çıkarmış :)

Ynt: Ayçiçekleri Kafa Çıkarmış :)

emeklerinize sağlık abi çok güzel olmuş ayçiçekleri allah hasatınıda görmeyi kısmet eder işallah
bu sene bizim burada bi sorun var ne ektiysek çıkmadı yada yarım yamalak çıktı 10 dölüm yerde 5 dölümlük mal var ne iştir anlamadım

paylaşım için teşekkürler

enter link=topic=33250.msg285128#msg285128 date=1279140034' Alıntı:
emeklerinize sağlık abi çok güzel olmuş ayçiçekleri allah hasatınıda görmeyi kısmet eder işallah
bu sene bizim burada bi sorun var ne ektiysek çıkmadı yada yarım yamalak çıktı 10 dölüm yerde 5 dölümlük mal var ne iştir anlamadım

paylaşım için teşekkürler
Yorum için teşekkürler Umut...İnşallah fasat fotolarınıda paylaşırım :D
Yeri Hazırlamada sorun olsa gerek...

nh link=topic=33250.msg285134#msg285134 date=1279141325' Alıntı:
aga sizin tarafta nasl sulama oluyor yanı kanalet sistemlimi yoksaa farklım?
tşkler..
Biz burda genelde yağmur yağarsa yağmurlama yapıyoruz :D Bu taraflarda sulama işi yok aga..kuru tarım...ama bu sene yağaşlar güzel olduğu için çiçekler iştahlı oldu...
Yorum için teşekkürler...

ortamm eline sağlık maşallahları var çiçeklerin:D umutların da yeri hazırlamasında sorun olabilir dediğin gibi. eğer yere ağırken girdiyseler mal çıkaramazlar:(

eline sağlık güsel fotolar...
edirne taraflarında bu sene hiç alışık olmadığız ayçiceği ve buğday hasatı yaşadık...
yer hazırlama da herkes napacağını şaşırdı çünkü havalar çok değişken oldu...
ama şuan ayçicekleri toparladı kendini iii gidiyor Allah a şükür... İnşallah buğdaydaki gibi yanılmayız...

tokmakcı link=topic=33250.msg285140#msg285140 date=1279142332' Alıntı:
eline sağlık ismail güzel fotolar..
allah bol kazanç versin :)
Amin...
doganbey1 link=topic=33250.msg285141#msg285141 date=1279144303' Alıntı:
ortamm eline sağlık maşallahları var çiçeklerin:D umutların da yeri hazırlamasında sorun olabilir dediğin gibi. eğer yere ağırken girdiyseler mal çıkaramazlar:(
Sağol ortağım...Evet bu sene havalar karışık gitti için yer hazırlamada çoğu kişi zorluk çekti...örneğin sabahtan çapa yapılan yere akşama kadar ızgara çekmesseniz yer kurudu falan..mahsül çıkarma zor oldu bu sene ama inşallah iyi yağmurlar yağdı...emeklerimiz boşa gitmez...
68cerran68 link=topic=33250.msg285160#msg285160 date=1279185180' Alıntı:
beretekli olsun kardes bızde 2 haftaaaya baslayacaz aycıce sokmeye
Siz hasata başlıyosunuz demek..Bizim daha yeni kafa çıkarıyo...
rgn22 link=topic=33250.msg285175#msg285175 date=1279192469' Alıntı:
eline sağlık güsel fotolar...
edirne taraflarında bu sene hiç alışık olmadığız ayçiceği ve buğday hasatı yaşadık...
yer hazırlama da herkes napacağını şaşırdı çünkü havalar çok değişken oldu...
ama şuan ayçicekleri toparladı kendini iii gidiyor Allah a şükür... İnşallah buğdaydaki gibi yanılmayız...
Buğdayda olan ayçiçeğinde olmazda çiçekler bari verimi iyi olur..
Yorumlar için herkeze teşekkürler...

beketli olsun biz domuzlardan beklemeye başladık bile.3 gün arda arda sürü girdi bnm tarlaya dün akşm 1 kere sürü geldi sabaha karışıda tek domuz geldi.köpekler olsaydı baya yatırırdım ama köpekler şamata yapınca kaçırdım ancak havaya atabildim :)

firari11 link=topic=33250.msg285231#msg285231 date=1279220673' Alıntı:
beketli olsun biz domuzlardan beklemeye başladık bile.3 gün arda arda sürü girdi bnm tarlaya dün akşm 1 kere sürü geldi sabaha karışıda tek domuz geldi.köpekler olsaydı baya yatırırdım ama köpekler şamata yapınca kaçırdım ancak havaya atabildim :)
Bu civarda yok ya domuz gelmiyo Allahtan....Gelse yatırım oldu yere :D :D

bereketli olsun kardeş MAŞALLAH güelmiş çiçek tohum ne rde kaç santime ektiniz bizimkiler sık oluyor kafa biraz küçük kalıyor45 cm sıra arası 21 cm bitki arası

hacimmet link=topic=33250.msg285256#msg285256 date=1279226274' Alıntı:
bereketli olsun kardeş MAŞALLAH güelmiş çiçek tohum ne rde kaç santime ektiniz bizimkiler sık oluyor kafa biraz küçük kalıyor45 cm sıra arası 21 cm bitki arası
Sağolasın....Çiçekleri havalı mibzere ektirdik...sıralar 45cm de bitki arası ne kadar tam bilmiyorum..ama sık olursa seyrekliyoruz...başka türlü kafakar küçük oluyo...

nforcer link=topic=33250.msg285389#msg285389 date=1279316246' Alıntı:
Sağolasın....Çiçekleri havalı mibzere ektirdik...sıralar 45cm de bitki arası ne kadar tam bilmiyorum..ama sık olursa seyrekliyoruz...başka türlü kafakar küçük oluyo...
Havalı mibzerle ektiğinizde istediğiniz aralığa ekme şansınız var... Seyreklemeye gerek duymamanız gerekir... Tohum ciddi bir maliyet unsuru zaten...