TL100A HERK EDİYOR-2

Ynt: TL100A HERK EDİYOR-2

bizde başka tarlaya girmeyiz ... ayrıca etrafını dönerek değil boydan süreriz tarlayı ve baş yastığı çekeriz... ben bu şekilde daha iyi olduğu kannatindeyim ...

guzel paylasım ugur sanırım tarla yapısına gore dıgısıyor bu olay bızım tarlalar ınce uzun oldugunda sonu yola cıkıyor yoldan donuyoz ama tarla kare yada kısa oldugu zaman mecbur baska tarlaya gırersın ama hıc saglıklı degıl tarla basları motor cıgnedıkce verım azalıyor zate ısın mantıgı topragı havalandırmak oldugundan yastık bası ıslerı surucu ve tarlanın verımını dusuruyor yapana allah sabır versın

okkangal link=topic=3928.msg40525#msg40525 date=1212090248' Alıntı:
bizde başka tarlaya girmeyiz ... ayrıca etrafını dönerek değil boydan süreriz tarlayı ve baş yastığı çekeriz... ben bu şekilde daha iyi olduğu kannatindeyim ...
Biz etrafını dolanıyoruz,yoksa acayip zaman kaybı oluyor.Yeni cızı çek diğerini kapa.Bizim tarlalar öyle daha kolay oluyo.Bir de bayır olduğu için çok bayır yerlerde aşağıya inerek sürülebiliyo,yan sürülemeyecek yerlerde.Ona göre ayarlanıyo gelişi falan.

Birkaç ay önce afyonda adam 35cm içerden sürdü diye 4 tane ölü vardı 10 metre uzunluk 3.5 metrekareye 4 tane mezarları 25- 30 metrekare yer
iş kesin ve garanti siz öyle diyosunuz da ben dayımı yiyodum ilk sürdü birşey demedim sonra baktım bizim ağaçların köküne kadar gelmiş dede yadigarı olunca tarla bi ayrı oluyor zor aldılar elimden
yok okumuş adammışım da yok efendiymişim de bunlar yetmiyor

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=3928.msg40366#msg40366 date=1212069126' Alıntı:
:D Sizin oralarda çok ilginçmiş, tarla boş ise bizde bişey demezler. Bu tarla sürme konusundan en nefret ettiğim şey, bir türlü doymayan insan görünümlü yaratıklar. Adam gelmiş anlığı sürmüş yada yolu sürmüş. Ya kardeşim 2 metrekare yerden zengin mi olacaksın, bu kadar da olmaz. Şimdi bizim tarla yollarını sıfırdan yaptılar, amaç mahsül çekerken çamurdan kurtulmak için. Ne güzel yolu yükselttiler, etrafına suların akması için kanal yaptılar. Gel gör ki bizim doymayan insanımız o su kanallarını sürmüş, ondan sonra suyun gitcek yeri kalmıyor. İki gün sonra römorkla batınca da ilk küfreden o kişi oluyor.
çok doğru söylemişsin mustafa kardeş adam 2 karış toprak için yolları sürüyor yol gidiyor ondan sonra mecbur boş olunca tarlanın içinden gidiyosun sonrada diyolar vay sen niye benimtarlamdan giittin güzel geçenlerde bir bağa gittim ortada yolvardı sürmüşler boş tarla dedim gideyim eve geldim millete o niye tarladan geçiyo diye reklam etmiş boş tarla resimler sağol