traktöründe sonradan turbo olan arkadaşlarım ve abilerim bi bakabilirmi ???

Ynt: traktöründe sonradan turbo olan arkadaşlarım ve abilerim bi bakabilirmi ???

bendede 265s var 1994 model ara sanzımanlı senin 89 modelde olmaması lazım ara şanzıman sonradanmı taktınız ? ayrıca 2005 model td75 d var 8073 steyr var bu iki traktörede turbo taktırdım fiyata birz uyum sağladı ama hala istediğim gibi değil çekisi td 85d nin orjinal turbosunu koydum td 75d ye halbuki ona bakarsan td 75 ile 85in hatta 95 in motoru aynı ama dağlar kadar fark var hala çekişi td 85 kkadar değil motoru hiç elletmedim herşeyi üzerinde turbo takıldı sübaplar krank aynı yani steyr zaten tomruk kepçesinde ama ondada hareret problemi var radyatör ve termostat değişecek tek avantajı iki traktördede yakıt duştu 265 s de taktırmayı düşünüyordum ama çekimserim bu konuda çunku td in orjinalden motoru euro yani çelik piston krank ve sübapları buna uyumllu 265 s yıl itibari iile bu şekilde uyumlu değil yani kkrankı değişmelisin emme ve egzoz sübapları değişmeli motor ççalışması 20-50 yağa uyumlu turbo montajından sonra bu yağ 10-40 olarak değişiyor turbonun iyi yağlanması için ama bu seferde motoru soğutmuyor ince kalıyor ama 3050phantom-250g-276 ve 286g ler orjınal çelik piston olduğu için bire bir randuman alınıyor bana sorarsan taktırma derim yada sadece yakıt tasarrufu için küçük turbo taktır düşük barlı onun bile faydası var yakıta