7 YILLIK FAİZSİZ HAYVANCILIK KREDİLERİ HAKKINDA BİLGİ

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Slm arkadaşlar bir söylenti var ve tam net bir bilgiye raslamadım bu 7 yıllık hayvancılık kredilerinin faizlerinin kaldırıldığını söylüyorlar bu konuda fikir sahibi olan yada bununla ilgilenen (kredi alan yada uğraşan) arkadaşlarımız varsa birşeyler yazarlarsa memnun oluruz.

Ynt: 7 YILLIK FAİZSİZ HAYVANCILIK KREDİLERİ HAKKINDA BİLGİ

ben bu gün araştırdım arkadaşlar tarım kredi koparatifine gittim onlara böyle bir yazı gelmemiş ziraat bankasına gittim aynen dediklerine göre sıfır faizsiz kredi veriyorlar tabi ki bildiğiniz gibi 3 katını ipotekliyor arazi (tarla) ve modelli traktöre ipotek koya biliyorlar taksitlendirmede bankacıların dediğine göre şubelerin insiyatifine kalmış yani kısacası malvarlığınızda ipotek kullanımış borcu olan kredi yoksa almanız mümkün

kayınbirederim bugun zıraat bankasına gıtmıs hayvan kredısı almak ıcın ondan ogrendıgım kadarıyla 2 yıl gerı odemesız 5 yıl odemelı toplamda 7 yıl yapar sıfır faız ıle verılıyormus hem yenı işletme kurmak ısteyenlere hemde mevcut ısletmelerını gelıstırmak ısteyenler ıcınde gecerlıymıs ama alt lımıt ust lımıt hakkında bılgım yok ama bu kredıyı vermek ıcın ahırın yapılması ve yapı ruhsatının olması koy muhtarına ımza attırıyormussun ve sonrasında tarım il ilçe mudurlugune ımza attırıp zıraat bankasına gıdıyormussun soyledıgıne gore ıpotek olarakta alınan ıneklerı gosterebılıyormussun o zaman kredı borcu bıtınceye kadar satısını yapamıyorsun ve hayvanlara kasko yaptırman gerekıyormus umarım faydalı olmustur verdıgım bılgıler

bende başvurdum ama hayvanı ipoteğe almıyoruz dediler olan mevcut hayvanımızıda ipoteğe almıyoruz dediler 5 yaş altı traktör ve tarlayı ipotek alıyorlar genar76 arkadaşın dediklerini tekrar sorayım bakalım ne diyecekler bu iş birazda ziraat bankası şubelerinin insiyatifinde bence

bizim arkadaşlar ziraat bankasına uğradı hiç faiz yok ama 50.000 TL lik hayvan alsan 5 yılda öder isen
5 yıllık hayvanların sigorta bedeli 25.000 TL yi buluyor.

yok ya bende başvurdum yıllık %2 komisyon kesiyorlar 0 faizsiz hayvan sigortasıda okadara varmıyor işin kötü yanı kredi güzel amapiyasa karışık düve fiyatları çok pahalı

hacimmet link=topic=33670.msg296248#msg296248 date=1284844113' Alıntı:
yok ya bende başvurdum yıllık %2 komisyon kesiyorlar 0 faizsiz hayvan sigortasıda okadara varmıyor işin kötü yanı kredi güzel amapiyasa karışık düve fiyatları çok pahalı
bizde bu kiredi olayı gebe düve ve sağılır hayvan fiyatını çok tetikledi geçen hafta bir arkadaş
4 er aylık gebe 2 düvesini 6.000 den 12.000 TLye verdi.

bune arkadaşlar çok yüksek fiyatlar 6000 tl ye düvemi olur öyle istediğin gibi güzel hayvanda bulamıyorsun şu koşullarda krediyi sallamak ondan iyi

Biz dün bankayla imzayi attik ama simdide siraya soktuk diyorlar. Sivasa 5000 düve kontenjan ayrilmis. Krediyi astik simdide tarim ilden onay bekliycez. Bu konuda tecrübesi olan varsa bana özelden ulasabilirmi.

arkadaşlar 7 yıl değil bizde başta öyle aldık ama öyle değil 5 yıl ödemeli 7 yıl olan çok büyük miktarda çekersen öyle

banka 5.500 lira veriyor hayvan başına biz de genel ortalama olarak 6 000 liradan aldık artık üstüne kalanı kendimiz tamamlıyacağız hee unutmadan bu sabit değil yani 0 faiz diye bir şey yok seneye banka hayvan fiyatlarını 6000 liradan karar kılarsa gelecek sene ki ödeme onun üzerinden oluyormuş birde çok yüksek ipotek istiyorlar ben 600000 liralık ipotek yaptım bu iş aldığım da 10 düve yani