John Deere 5m ve 5R serileri hakkında bilgi ?

04.10.2008
4,134
195

merhaba arkadaşlar.. yeni 5m serisi amerikan üretimi ,5R serisi alman ikisi arasında konfor ve baya fiyat farkı var.. fakat bu traktörler hakkında detaylı bilgiye sahip degilim.. sizin bilgilerinizi de paylaşırsanız guzel olur.. motor -şanzuman- teknik bilgileri paylaşaım..
paylaşım yapacaklara tesekkurler şimdiden..

Ynt: John Deere 5m ve 5R serileri hakkında bilgi ?

arkadaşlar bildiğim kadar M serisi 85 ve 95 beygir üretiliyor R serisi ise 80 90 ve 100 beygir olarak üretiliyor. M serisinin şasesi ön aks şansıman arası orta döküm şasi R serisi ise tam çelik şasi. 2 motor türüde 4 silindir 4525 cc .M serisi yakıt enjeksiyon sistemi ANEROİDLİ MEKANİK ENJEKSİYON. R serisi yakıt enjeksiyon sistemi YÜKSEK BASINÇLI COMMONRAİL .

bu seriler galiba daha yayılmadı yorum yapabilmemiz için traktörlerin yaygınlaşmsı gerekiyor sadece fuarlarda net de görmek yeterli degil sonuçDA tarlada belli olur.

İkisi arasındaki farkı söylemek için şöyle bir karşılaştırma yapabiliriz. 5M serisi 5025 serisinin yeni modeli, 5R serisi ise 5020 serisinin yeni modeli oluyor. Bu arasındaki farkı anlatmak için yeterli olur sanırım. Zaten temel özellikleri eski serilerle aynı sayılır. Biraz makyaj biraz motor ve birazda donanımlarında yenilikler var.

alipasalierkan link=topic=33685.msg301518#msg301518 date=1287153860' Alıntı:
İkisi arasındaki farkı söylemek için şöyle bir karşılaştırma yapabiliriz. 5M serisi 5025 serisinin yeni modeli, 5R serisi ise 5020 serisinin yeni modeli oluyor. Bu arasındaki farkı anlatmak için yeterli olur sanırım. Zaten temel özellikleri eski serilerle aynı sayılır. Biraz makyaj biraz motor ve birazda donanımlarında yenilikler var.
usta 5m serisi 5025 serisinden daha kaliteli bi seri amerikan yapımı.. ve özellikleride farklı sanırım.. 5r serisinde ise 5020 ye göre motor da baya gelime var comonrailli motor lar var üzerinde.. buda artık buyuk traktöründe küçügü kadar ara işlerde tasaruflu olabilecegini gösteriyor.. acıkcası ben cok umutluyum 5r serisinden ama fiyatları ucuk.. belki o fiyat ederler ama yinede turk çifçisi için pahalı biraz..

ceya023 link=topic=33685.msg301575#msg301575 date=1287166126' Alıntı:
usta 5m serisi 5025 serisinden daha kaliteli bi seri amerikan yapımı.. ve özellikleride farklı sanırım.. 5r serisinde ise 5020 ye göre motor da baya gelime var comonrailli motor lar var üzerinde.. buda artık buyuk traktöründe küçügü kadar ara işlerde tasaruflu olabilecegini gösteriyor.. acıkcası ben cok umutluyum 5r serisinden ama fiyatları ucuk.. belki o fiyat ederler ama yinede turk çifçisi için pahalı biraz..

5M serisinin etiketine dikkat etmedim. Ama Meksika üretimi olması lâzım. Zaten Amerika malı olsa 5R serisinden de uçuk fiyatları olur...:D 5R serisinde motor yeniliği var dediğin doğru. Şanzıman olarakta yeni diyemeyizde ülkemiz için yeni özelliklerde geldi. Güzel traktörler. Ama dediğin gibi fiyatları biraz yüksek.

5m serisini sorduk bize bayi amerikan üretimi oldugu söyledi.. ve öelliklerine bakarsan 5m seriside baya iddalı ama fiyatlarıda ucuz degil tam aklımda dil ama ucuz dil 5m sersininde fiyatları

şimdi baktım 5085m
Manufacturer:John Deere Commercial Products
Inc., 700 Horizon South Parkway, Grovetown
Ga. USA, 30813
da üretiliyor amerikan yani..

ceya023 link=topic=33685.msg301579#msg301579 date=1287166452' Alıntı:
5m serisini sorduk bize bayi amerikan üretimi oldugu söyledi.. ve öelliklerine bakarsan 5m seriside baya iddalı ama fiyatlarıda ucuz degil tam aklımda dil ama ucuz dil 5m sersininde fiyatları

5M serisine Amerika üretimi diyorlar. Bu bayinin satış stratejisi zaten. 5025 serisi içinde Amerika üretimi diyorlar. Fakat etiketinde lisans ' ın Amerika olduğu yazıyor. Altında ufak harflerle Made in Mexico yazıyor. Buna aldanmamak lâzım. Birde John Deere ' nin Türkiye sitesinde Alman ve Amerikan serilerinin fiyatlarını vermezler. Sadece Hindistan ve Meksika ürünlerinin TL cinsinden fiyatlarını verirler. Aşağıdaki fiyatlar sitesinden alıntı. 5R serisinde ise sadece 5100R ' yi sormuştum. 57.000 Euro demişlerdi. Yani aralarında gene 5R serisinin fiyat farkı fazla oluyor. Zaten 5M seriside alt seri oluyor. O açıdan da fiyatı ucuz oluyor. Donanımlarıda zaten 5025 serisini yenilemek için arttırdılar. Kötü traktör demiyorum 5M serisi için. Ama 5R serisi daha kaliteli ve bir üst seri oluyor.

5025 SuperPlus Serisi
5625 SuperPlus 2WD 52.685 TL 56.900 TL
5625 SuperPlus 4WD 61.944 TL 66.900 TL
5725 SuperPlus 4WD 71.204 TL 76.900 TL
5625 SuperPlus 2WD Kabinli 59.167 TL 63.900 TL
5625 SuperPlus 4WD Kabinli 68.426 TL 73.900 TL
5725 SuperPlus 4WD Kabinli 77.685 TL 83.900 TL
5M Serisi
5085M 4WD 71.481 TL 77.200 TL
5095M 4WD 79.444 TL 85.800 TL
5085M 4WD Kabinli 81.852 TL 88.400 TL
5095M 4WD Kabinli 89.815 TL 97.000 TL

ceya023 link=topic=33685.msg301581#msg301581 date=1287166587' Alıntı:
şimdi baktım 5085m
Manufacturer:John Deere Commercial Products
Inc., 700 Horizon South Parkway, Grovetown
Ga. USA, 30813
da üretiliyor amerikan yani..

Bu lisans bilgileri oluyor. Bu bilgilerin altında asıl üretildiği yer etiketinde yazar. Örnek için şu resmide yükledim. Bu etiket 6330' a ait. Ben genede 5M serisini yakından incelemediğim için kesin böyledir demiyorum. Ama büyük ihtimal öyle olması gerekiyor. 5M serisinden bir model üzerinde etiketi incelerseniz daha iyi olur.

Uploaded with ImageShack.us

yok fabrika adersi ordaki.. amerikan bu m serisi ama konfor olarak ta motor teknolojisi olarakta 5r ile alakası yok 5R harika.. fiyatları az daha uygun olsa alıp en az 10yıl değiştirme ihiyacı duymayacagın sıkılmayacagın bi traktör bence.. konfor ve kalite olarak umarım bi gun yerlilerde bu seviyeye ulaşabilir.. örnek olacak bi model 5r..
5m serisi belkide meksikada parcalar üretilip amerikada birleştiriliyordur :)) dedigin gibi bi bakmak lazım.. üzerinde ne yazıyor..

arkadaşlar m serisini aldım sıfır 5095 bugün geri iade ettim hidrolik zayıf tek benimkinde değil genelinde aynı haberiniz olsun 1000 ,1500 kilo ağırlı takın kaldıramıyo bugün bizim avluda kayseriden servisler geldi yozgattan servisler geldi mal sahipleri geldi dedilerki fabrika çıkışı m serileri pompa zayıf üretilmiş bişi yapamadılar 5li pulluğu zor kaldırıyo cız cız ötüyo bilginize

yaw sen bu traktörü nerden aldın ne makinayı kötülüyon yaw sen jhon deere flan kulanmayı bilmiyon 5li pulugu hiç cız mız etmeden kaldırıyor senin makinanın ayarını 100 saat dolduktan sonra bakımı yapılınca görecen farkı su makinayı da kötüleyip durma yam o pulugu küçük bi traktör bile havaya kaldırır sende ama yaptın vala koskoca motor naıl kaldırmaz hele john deere bi türlü anlam veremiyorum

kardeşim bilip bilmeden konuşuyon senin john dere kaldıra bilir hangi serisi aceba onu bilemem ben kullanmak için aldım bunu 2tane aldık aynı anda sana yalan borcum da yok kapasite zaten az 2450 fabrika müdürü kabul ediyo bunlar sorunlu evet diyo pompa zayıf olmuş jd düzeltir ama diyo sen diyosun dediğim dedik dün benim evde servisinden tut mal sahibine kadar belki 20kişi vardı olmadı ayar yaptılar biraz daha iyi kaldırdı ama sonuç yok allahım yok kabullendi gittiler bende iade ettim motoru

5025 serisi hepimizinde bildigi gibi meksika, 5M amerikada üretiliyor 5R Almanya.5025 üretimden kalkmadı JD tüketiciye seçenekleri çoğaltmıs oldu.5095 alan arkadasın dedigi gibi kaldırma kapasitesi düsük pullugu kaldırmamıs nedenini bilmiyoruz tabii servis ve fabrikası zaman icinde duruma çare getirecektir.Yeni bir seri mutlaka bu ve buna benzer şeyler yaşanacak.

eski jd 5000 serisini hidroliklerinin biraz zayıf olduğun gerçek ama arkadaşın dediği gibi iyice pulluğu kaldırmıycak kadar değil ben 2 seneden beri sürekli jd kullanıyorum daha öncede arada dükyana gelen jd 5725 filan bazı modellerle işleri yapmaya kullanıydm her modeli ile ne olursa olsun jd kalitesi sürüş keyfi bi başka

djzeus link=topic=33685.msg318451#msg318451 date=1293295594' Alıntı:
eski jd 5000 serisini hidroliklerinin biraz zayıf olduğun gerçek ama arkadaşın dediği gibi iyice pulluğu kaldırmıycak kadar değil ben 2 seneden beri sürekli jd kullanıyorum daha öncede arada dükyana gelen jd 5725 filan bazı modellerle işleri yapmaya kullanıydm her modeli ile ne olursa olsun jd kalitesi sürüş keyfi bi başka
katılıyorum arkadfasa bu arada şu 5625 meksika malı diyip miletin kafasını karıstırmayın sadece ordaki fabrikada sadece bu seriler montajlanıyor parcalar gine john deerenin kendisinin hem kaldıki meksikada amerikanın bir bölümü 5625 öyle hafife almayın segmentindekilere her türlü liderlik yapar kendi segmenti olan 288 gold td85 vs kıyaslayın

5025 serisi 5M serisine göre daha randımanlı kullanan biliyor köyün muhtarında 5095 vardı değiştirdi 5725 aldı şu an çok memnun 5095 lerde bir sorun var anlamış değilim seside bi acaip zaten oysa 5025 serisi çok daha güzel özellikleri 5M ye göre düşük olsada daha randımanlı