tt 55 e T demiri yaptırdım:) KANCA Sistemi

grnt017zh.jpg

grnt018n.jpg

grnt019i.jpg

grnt021d.jpg

grnt022ev.jpg

Ynt: tt 55 e T demiri yaptırdım:) KANCA Sistemi

hacimmet link=topic=33809.msg289381#msg289381 date=1281901745' Alıntı:
anladım bu iki tekerli remorklar için değilmi makaslı römorklar için gerezmez

evet ama bu sıtemde olursa 5-6 ton arası sarıyorum ben... ilaveli. . . kum getırmiştim ama ideal olarak 3-4 ton arası yeterli. . . buğday ekerken gene iş görmez 4 teker e geçecen. .

iyi hoş dedemde harman zamanı önceden 640 ın kurt ağzını çıkarıp t yi takardı bende hiç sevmezdim.bizim eski romorkun ağzı dönerli deildi.sakat oluyordu.sonradan 2.romorkumuz 4 tonluk palazoğlunu alınca kurtuldum t den.:D ölüm gelirdi bana romork takması kriko flnda yokdu o zaman.gerçe o romorkda yine yokda :D

T demirindeki maksat; eski tek dingil remorklarda kriko yoktu.. Delikli ayak kullanılırdı ve remorku arışa taktığın zaman ayaktan kurtarmak için hidrolik kollarından zincir yardımıyla kaldırıp ayağı yukarı kaldırabilirdin.. Bu kanca ile ayak yere oturmuş olsada altına girip hidroliği kaldırdığın zaman ayak havaya kalkıyor ve yukarı çekmek çok daha kolay oluyor.. Birde bu T demirlerinin üst kısmındaki kancalar ormanda sürgü yaparken kullanılır.. Genellikle orman köylüleri bu kancayı kullanır.. Remorka arkalı yük sardığın zaman boşanma tehlikeside yok değil hani..:) Bu tip çekilerde 4 tekerli remork kullanmak çok tehlikeli ve hatta imkansız diyebilirim.

akgün kardes sana bısey dıyemmı bız t demırı kullanıyoruz bende tt55dt var 8 9 ton atıyoruz ve t deırı dayanır ama senınıkı cok gerıye dogru olmus yanı traktoru yorar bızım burda 2 tekerlı romorklar kullanılır 4 tekerde 2 bı tarafda 2 de bı tarafda var oyle yanı :) cıf teker dıyoruz ama senını t demırı bızım burda ıs gormez bıraz cılız duruyor kısmet olursa benım traktorunkını ceker koyarım ama kurt agzı yerı yok bende kokoten cıkarttım onu bızım burda romorklarda saglam yapılır erzıncan yapısı denır saglam romork gurcelık o yuzden 8 9 ton atıyoz of demıyor traktorle felan hepsı 13 14 bazı zamanda 15 ton gelırı yuk net olraka 8 9 ton gelır :))