new holland td 80 d mi erkund 80t mi

arkadaslar bugun burada erkunt traktorleri gösteriye geldiler tarla gösterisii td 80 e de 4 lü 14 no servet 80 t yede 4lü 14 numara takıldı ama erkunt hiç bana mısın demedi dt 80 cekemedi bayıldı cektide erkunt kadar indiremedi idroligi gercekten bu nasıl oluyor erkuntlar bukadar cekişlimi yok sa erkunt td 80 den güzlümü ?

Ynt: new holland td 80 d mi erkund 80t mi

anlamadığın şey ikiside aynı motora sahipken neden erkunt mu ? eğer sorun buysa şöyle açıklayım fizikte verim diye bir şey vardır belki bilirsin motor run gücü kadar ondan aldığın verimde önemlidir.bu verimde senin kullandığın döküm demir kalitesi yağa ıvıra zıvıra göre değişir.ikiside aynı motora sahip olmasına rağmen erkuntun üstün gelmesini bir şekilde açıklayabiliriz erkunt bu kombinasyonu demekki daha iyi yakalamış.yani üzerinde taşıdığı şanzuman buna en büyük etken bence.tabi lastik ebatları da önemli.sen motora ne kadar ağırlık koyarsan çekişi tutunması o kadar artar bunu herkes bilir erkuntta ağır motor yani kullanlar iyi bilir kolay kolay patinaj yapmaz.sakın unutma herşey gaza basmak değildir hangi devirde hangi işte hangi aletle en iyi verimi alacağını iyi bilmelisin ki en az yakıtla büyük işler yapabilesin

arkadaşlar td80d 83bg bi traktör erkunt servet 80t 75bg traktör.. yani sonuc olarak nh daha guçlku olmasına ragmen erkunt kadar cekememiş pullluk.. bunun sebebisiyse erkunttaki harika hidrolik hassasiyeti ve denge patinaja kalkmıyor.. düşük devirde iyi performans veriyor ve vites secenekleri.. erkunt pulluk çekme konusunda süper üzzerine yok aynı güçte..

erkunt da şanzuman var bende 70t nimet var bizde 4lu 14 lu koşuyoruz banamısın demiyor hiç tıkanmadan çekiyo sert toprakta bile erkunt la aynı bg olupta yarışacak hiç bi traktor goremiyorum gerçekten daha once de kullandım tt55 çiftçeker td 65 çiftçekerde kullandım ama erkun gibi traktor gormedim

kardesim hiç bisey motorda bitmiyor botor 60 bg 60 bg 80 bg 80 bg önemli olna şanzuman bütün güzü zorlamayı şanzımanda bitiyor erkunt un şanzumanı zt şanzuman alman malı motoru ne kadar dandik olursa olsun şanzumanda bitiyor işş

turk50 link=topic=34046.msg291884#msg291884 date=1282659676' Alıntı:
kardesim hiç bisey motorda bitmiyor botor 60 bg 60 bg 80 bg 80 bg önemli olna şanzuman bütün güzü zorlamayı şanzımanda bitiyor erkunt un şanzumanı zt şanzuman alman malı motoru ne kadar dandik olursa olsun şanzumanda bitiyor işş
kardeşim doğru söylüyosun,şanzıman yani tork ayarının yüksek olması önemli.erkunt beygirine göre çekişi yani torku yüksek bir traktör

AKGÜN43 link=topic=34046.msg291194#msg291194 date=1282422769' Alıntı:
benım anlamadığm nokta su mf de perkıns erkuntta perkıns dusundurucu değilmi???
mf nin arkası hafif dengeli pati yapmiyo hidrolik pekte ii degil sanzuman desen seri kaplumbag witesler phantom ve bazı goldlarda war erkunt tam bi pulluk we sürat traktörü bizim arkadaşta war 80 t yolda gider gibi pulluk cekiyo hızı da güzel saglamlığı da mf kadar war...

tanıtıma getırılen traktörlere pek inanmam ben. belki pompa ayarı açık ? belki mazotunda katkı maddesi benzin vs var ? belki tekerleri su dolu ? o yüzden en iyisi cevrende kullanan varsa denemek. ama ben olsam td 80 alırdım ikinci el, servis, bol yedek parça gibi sebeplerden dolayı. ama bi taraftanda gözüm erkuntta olurdu :)