Coca Colada Domuz Parcalari Cikmis

Coca Colada Domuz Parcalari Cikmis

Mısır’da İslam Dünyasının en etkin eğitim kurumlarından biri olan El Ezher, Coca Cola ve Pepsi’nin haram olduğunu açıkladı. El Ezher üniversitesine bağlı Yüksek İslami İşler Meclisi, yaptıkları bir incelemenin ardından Coca Cola ve Pepsi’nin içilmemesi gerektiğini açıkladı. Her iki içeceğin içinde domuz etinden bazı maddelerin konulduğunu tespit ettiklerini açıklayan Meclis, Müslümanları Coca Cola ve Pepsi’yi içmemeye davet etti. Bu tür gazlı içeceklerin insanlar için zorunlu şeyler olmadığını belirten Meclis, zor durumlarda “Zarûretler haramı mübâh kılar” kaidesi gereğince domuz, içki ve ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiğini açıkladı. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadığına göre Müslümanların bu tür ferahlatıcı içeceklerden uzak durmalarını önerdi. Ürdün ' de geçen gün uzun zamandır yapılan araştırma sonucu yapılan açıklamada, Coca Cola ve Pepsi ' nin domuz ' dan yapılmış bazı katkı maddeleri içerdiği açıklanmıştı
[glow=red,2,300](ya hocam gulmek ten kirildim domuz eti kolaya girmis yok daha neler yaw bazen su muslimanlari yaptiklari cok gulunc)[/glow]

Ynt: Coca Colada Domuz Parcalari Cikmis

domuz eti bence yanlış ama caydırıcılığından dolayı yazmışlardır

coca cola da kokoinin bir benzeri olan koko maddesi var bu çok az farkedilmeyecek kadar zaten sürekli içimde bağımlılık yaptığı gerçek 17 yaşında 2 . mide ameliyatını olan bir kardeşim vardı ve halen içmeye devam ediyordu şuan akıbiyetini bilmiyorum

Ynt: Coca Colada Domuz Parcalari Cikmis

insomnia link=topic=4004.msg40976#msg40976 date=1212244927' Alıntı:
domuz eti bence yanlış ama caydırıcılığından dolayı yazmışlardır

coca cola da kokoinin bir benzeri olan koko maddesi var bu çok az farkedilmeyecek kadar zaten sürekli içimde bağımlılık yaptığı gerçek 17 yaşında 2 . mide ameliyatını olan bir kardeşim vardı ve halen içmeye devam ediyordu şuan akıbiyetini bilmiyorum
E yani domuz eti bence sacmalik