neden cabuk boguluyor

Ynt: neden cabuk boguluyor

arkadaşım konuyu yanlış yere açmışsın ama olsun yönetici arkadaşlar uygun yere taşıyacaklardır erkuntun rampada çabuk bayılmasının sebebine gelirsek yüksek vitesle rampaya girerse bayılır tabi çünki erkunt gerçekten seri traktör onun için bayılma olur tabi bunda 3 silindirinde etkisi muhakkak vardır ama h-4 ile girerseniz muhakkak vites küçültmek zorunda kalınır ve bunda ağırlığınında etkisi de vardır çekiş olarak beklenenin üstünde performans sergileyen traktör yani bayılması normal bana sorarsan :D

yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana

el maktum link=topic=34314.msg293018#msg293018 date=1283200820' Alıntı:
:Sbizim komsuda 80 li var ufak rampada cabuk boguluyor ama cok cekiyor acaba 3 silindir olmasindanmi
h ile gideceklerine l ile giderlerse bogulması geçer h 4 de 40 yapıyo yani o viteste bogulması normal bence ama 3 silindir olmasının bi farkı olmaz die dusunuyorum ama 4 silindir olsa biraz daha fark edebilirdi belkide

aynı traktr beende aldım h de bayılıyor bende l4 takmak zorunda kalıyorum .unutmdan ilk aldımda daha fazla yapıyordu boğulma çiftde deilde ayakda sürekli yüksek fites ve yüksek gazda gitdim şimdi traktrde boğulma azaldı.