Ceylanpınar TİGEM Valtralar..

Ynt: Ceylanpınar TİGEM Valtralar..

ertac sahın link=topic=34390.msg305148#msg305148 date=1288511764' Alıntı:
bu ısletmelerden turkıye de bırkac tane daha olsun ısterım dıger tıgem ler bıraz kucuk kalıyorlar ... traktorlerın arkasına neden donerlı pulluk almıyorlar kı artık donersız pulluk mu kaldı ... fendt lerın arkasınada ofset dısk alacaklardı ıhale nasıl olduu bılen var mı ??
bir kerede 20 traktör sürmeye giriyor...sence hangisi mantıklı...?

Başar Anıl Tiraki link=topic=34390.msg308089#msg308089 date=1289855508' Alıntı:
bir kerede 20 traktör sürmeye giriyor...sence hangisi mantıklı...?
1 milyon dekar tarla arazısınden bahsedılıyor ..dunyada 3. buyuk ısletme ..bence daha guzel yonetılıp daha buyuk makıneler alınmalı...ayrıca o traktorlerı kullananların nasıl iişe alındıgını merak edıyorum 400 bin tl lik traktore herhangı bırı bınmemelı bence ....

arkadaşlar söför alacaklarında kpss den 60 puan ve üstü alman lazım sonra iş kura başvuruyon ben gidecektim ama kpss ye girmediğim için olmadı gitseydik fentlerle nhlerle

Slm arkadaşlar ceylanpınarlı biri olarak sizlere şunları paylaşmak istiyorum
1-Google dan tigem yazarsanız tigem hakında daha da ayrıntılı bilgiye sahip olursunuz
2-Tigem gerçekten çok büyük bir kurum arazi büyüklüğü bakımından dünyada 3.sırada
3-Tigemin büyük bir miktarı özelleştirildi(ana sayfasında bu konu hakkında bilgi veriliyor zaten)
4-Zamanında israilli yetkilliler geldi buraya tigemin arazisini kiralamak için ama devlet 49 yıl diyordu onlar ise 51 yıl kiralama istiyordu.Devlet ise bu anlaşmaya yaklaşmadı çünkü yaklaşsaydı 51 yıllığına kıraya verilseydi 51 yıl sonra o arazilerin tamamı israillin oluyordu(Uluslar arası antlaşmalar gereği).
5-Tigemde Şofür olamak isteyen varsa ikamet adresini ŞANLIURFA sınırları içerisinde göstermek zorundadır.Şofürleri genelde Urfalı ve urfa ilçelerinde ikamet edenlerden oluşuyor.
6-Tigemde bulunan traktörler eski fordlar,valtra(ithal),new holland(ithal),case(ithal) ve son olarakta fendt vario 936 TMS
7-En çok kullanan traktörler ise ford oldu.
8-Alınan valtralar ve new hollandlar randuman vermedi yeni alınan fendtlerden ise çok memnun kaldılar. Caselerde iyi çıktı.
9-Burda ki son söylentilere göre tigemin bütün traktörleri ilerde fendt olacakmış hem yakıt hem iş bakımından üstün özellikli traktörler.
10-Şunuda belirtmek isterim fendt traktörlerin sürücüleri Tigemde en az 20 yıl şofürlük yapan deneyimli insanlardır.

Umarım azda olsa size biraz yardımcı olmuşum bu konu hakkında saygılarımla...

ceylanpınar çiftliğinde valtra 85 ve 101 kullanıyorum fend 936 ve new holland t7040 ları görmeniz lazım :)
özellikle istediğiniz fotolar varsa sizin için çekebilirim...