Ceylanpınar TİGEM Valtralar..

Arkadaslar geçen sene biçer sezonu kapanınca dayım ceylanpınarda asker onun yanına gittik o bizi gezdirdi herkes elini kolunu sallaya sallaya giremiyor askerler,personeller falan girebilir sadece cok güzel ucu bucagı gözükmeyen arazileri büyük büyük siloları war cok güzel :D bunlarda tarla süreceklermis bakımdalardı oglen yemek paydosunda yanlarına ugradık biraz sohbet ettik cok memnunlarmıs traktorlerden gercekten cok güzel devletin bogle cıftlkleri olması cok güzel fazla soze gerek yok...

İyi seyirler..

valtra.png

Ceylanpınar Tarım İşletme Genel Müdürlüğü Sulama Aracı Kara Ford :D :D
ceytim.png

Bazı ekipmanlar:
ekpman.png

Valtra Arkadan:
valtraarka.png

Valtra Önden:
valtran.png

Ynt: Ceylanpınar TİGEM Valtralar..

Güzel paylaşım. Ceylanpınar TİGEM gerçekten gezilmesi gereken bir yer. Ülkemizde böyle çiftliklerin olması çok güzel. Tabi çoğunu özelleştirdiler. Ama Ceylanpınar gibi büyük bir çiftlik olunca özelleştiremiyorlar. İnşallah Ceylanpınar ' ıda özelleştirmezler ve ülkemize faydalı olmaya devam eder. Valtra ' lar da arkadaki ekipmanlar ile gerçekten güzel birer ekip olmuşlar. Aslında şimdi Ceylanpınar ' a gidip fotoğraf ve vidyo çekmek lâzım. Şimdi 10 tane 8 tekerli Fendt 936 Vario çiftliğe teslim edildi. Daha önceden de yanlış hatırlamıyorsam. 10 tane CaseIH Magnum 310 ve New Holland T 7040 ' ta filoya katılmıştı. Bunlarla beraber büyük ünlü marka pulluklar ve kültüvatörlerde eklendi. Şimdi ülkemize yakışır bir çiftlik oldu diyebiliriz...;)

nforcer link=topic=34390.msg293793#msg293793 date=1283593965' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler...Valtraların arkasındaki ekipman ne çözemedim :D

Arkalarındaki ekipmanlara Fransız Dip patlatan deniliyor. Özdöken üretiyor.

alipasalierkan link=topic=34390.msg293818#msg293818 date=1283605390' Alıntı:
Güzel paylaşım. Ceylanpınar TİGEM gerçekten gezilmesi gereken bir yer. Ülkemizde böyle çiftliklerin olması çok güzel. Tabi çoğunu özelleştirdiler. Ama Ceylanpınar gibi büyük bir çiftlik olunca özelleştiremiyorlar. İnşallah Ceylanpınar ' ıda özelleştirmezler ve ülkemize faydalı olmaya devam eder. Valtra ' lar da arkadaki ekipmanlar ile gerçekten güzel birer ekip olmuşlar. Aslında şimdi Ceylanpınar ' a gidip fotoğraf ve vidyo çekmek lâzım. Şimdi 10 tane 8 tekerli Fendt 936 Vario çiftliğe teslim edildi. Daha önceden de yanlış hatırlamıyorsam. 10 tane CaseIH Magnum 310 ve New Holland T 7040 ' ta filoya katılmıştı. Bunlarla beraber büyük ünlü marka pulluklar ve kültüvatörlerde eklendi. Şimdi ülkemize yakışır bir çiftlik oldu diyebiliriz...;)

Arkalarındaki ekipmanlara Fransız Dip patlatan deniliyor. Özdöken üretiyor.

abi new hollandları gördüm harika ama fendtleri gormedim belki yeni gelmş olabilir süper bi çiftlik gercekten harika

emreakkas007 link=topic=34390.msg293826#msg293826 date=1283608793' Alıntı:
abi new hollandları gördüm harika ama fendtleri gormedim belki yeni gelmş olabilir süper bi çiftlik gercekten harika

http://img251.imageshack.us/img251/5620/img0002rs.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/3299/img0040wbx.jpg
http://img825.imageshack.us/img825/158/img0044ss.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/6199/img0088t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0002rs.jpg

img0088t.jpg

img0040wbx.jpg

img0044ss.jpg

Uploaded with ImageShack.us

önder çifçi link=topic=34390.msg293880#msg293880 date=1283633046' Alıntı:
Fotğraflar için teşekkürler Ferruh Ustam. 1998 yılında Gap projesi 6. kısım inşaatında 8 ay kadar taşocağı işlettim. Fakat Tigem Ceypınar çiftliğini ziyaret etme fırsatım olmadı. Ş.Urfa'nın ne kadar sıcak olduğunu iyi bilirim. Kullandığımız Loder Furukawa 355 in durduğu yerde şanzuman harareti ve Hid. Tankı harareti yükseliyordu. Fendt ler bölge için doğru seçim olmuş.. Umarım kullanacak kişiler yeterli bilgi ve tecrübeye sahiptirler. Devletimize hayırlı olsun.
Bu arada paylaşımlarınızın devamını merakla bekliyoruz..:)

bu ısletmelerden turkıye de bırkac tane daha olsun ısterım dıger tıgem ler bıraz kucuk kalıyorlar ... traktorlerın arkasına neden donerlı pulluk almıyorlar kı artık donersız pulluk mu kaldı ... fendt lerın arkasınada ofset dısk alacaklardı ıhale nasıl olduu bılen var mı ??