tümosan 95 ve yeni aldıgımız tunç-el marka ciguli ile kıyıma hazır

Ynt: tümosan 95 ve yeni aldıgımız tunç-el marka ciguli ile kıyıma hazır

Paylaşım için teşekkürler...Eline emeğine sağlık...Tampon çok pratik olmuş..çiviyi çıkar al götür işin bitince :) +rep cigulinde hayırlı olsun...

nforcer link=topic=34439.msg294052#msg294052 date=1283698694' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler...Eline emeğine sağlık...Tampon çok pratik olmuş..çiviyi çıkar al götür işin bitince :) +rep cigulinde hayırlı olsun...
yorum ve rep için teşekkürederim saol aga
motorcu link=topic=34439.msg294068#msg294068 date=1283702373' Alıntı:
tampon pratik olmuş cigulide hayırlı olsun :)kaç bıçaklı??
yorum için teşekkürederim kardeş kaç bıçaklı oldugunu saymadım daha ilk defa benim elime geçti daha tampona gelince evet tek elimle çıkartıp taka biliyorum

cuguliniz hayırlı olsun sefa abi iyi günlerde kullanın tamponda 10 numara olmuş paratik tak çıkar ayçiçeği saplarını kıymak için aldınız galiba tampon sapların motora batmasınıda önler çok batıyo oraya buraya cuguli 9 bıçaklı sanırsam

paylaşım için teşekkürler

Güzel paylaşım. Yeni cigulinizde hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Tamponda güzel olmuş. Ben her sene tahtayla yapıyorum. Uğraşması zor oluyor. Böyle pratik bişi yapmak lazım...:D Bu arada yalnız ciguliyide yeni motora takmışın. Kaportası çizilcek keşke eski motora taksaydın...

enter link=topic=34439.msg294083#msg294083 date=1283704330' Alıntı:
cuguliniz hayırlı olsun sefa abi iyi günlerde kullanın tamponda 10 numara olmuş paratik tak çıkar ayçiçeği saplarını kıymak için aldınız galiba tampon sapların motora batmasınıda önler çok batıyo oraya buraya cuguli 9 bıçaklı sanırsam

paylaşım için teşekkürler
yorum için saol kardeş eet ayçiçek saplarını kıymaya aldık eger biçilenin tersine gidersen bir mızrak gibi saplanıyor motorun gövdesine altna vede çizilmedik yer bırakmıyor tamponda bi nebze bunları önlüyor
alipasalierkan link=topic=34439.msg294086#msg294086 date=1283704811' Alıntı:
Güzel paylaşım. Yeni cigulinizde hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Tamponda güzel olmuş. Ben her sene tahtayla yapıyorum. Uğraşması zor oluyor. Böyle pratik bişi yapmak lazım...:D Bu arada yalnız ciguliyide yeni motora takmışın. Kaportası çizilcek keşke eski motora taksaydın...
teşekkürederim yorum için saol daa iyisi çift sıralısı sizlerin olur :D eet benimde hoşuma gitti tampon fikir benimdi uygulama ise bizim alt mahaledeki kaynakçının kaynak işleri ona ayit boyama ise kendime ciguliyi yeni motora neden taktım yeni motor ful artı ful klima teyp fln :D pedere kalsa fendt 106s ye tak diyor :D ona taksam bu seferde benim çizilmedik yerim kalmaz

Hayırlı olsun, güle güle kullanırsınız İnşallah.
Tampon fikri çok güzel, kalıcı olanları şahsen sevmiyorum, özellikle Trakya lı arkadaşların bir çoğunda var, ' Altı kaval, üstü şeşane ' gibi duruyor.. Özellikle yeni kasa traktörlerde.:)

nailyetek link=topic=34439.msg294102#msg294102 date=1283706887' Alıntı:
Tampon fikri çok güzel, kalıcı olanları şahsen sevmiyorum, özellikle Trakya lı arkadaşların bir çoğunda var, ' Altı kaval, üstü şeşane ' gibi duruyor.. Özellikle yeni kasa traktörlerde.:)
Bu laflar bize demek:D ne gzel abi aslında çok güzel tampon yapanlar var. Şahsen öyle yeni motorum olacak en babasından yaptırırım. Bence en güzeli

tokmakcı link=topic=34439.msg294097#msg294097 date=1283706109' Alıntı:
paylaşım için tşkler...
yeni cigulide hayırlı olsun
teşekkürederim saol
nailyetek link=topic=34439.msg294102#msg294102 date=1283706887' Alıntı:
teekkürederim abi saol evet abi hoşuma gitti benimde sürekli kaldıgı zaman belli bi zamandan sonra sıkılıyorsun ama bu şekilde daha iyi hemde pratik tek elimle söküp taka biliyorum
baglan33 link=topic=34439.msg294106#msg294106 date=1283707888' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullan
teşekkürederim saol
ulas link=topic=34439.msg294228#msg294228 date=1283734353' Alıntı:
ciguliyi kaça aldınız acaba?
çorlu fuarında 2500 dediler almadık fuardan sadece telefon numarasını aldık geldik geri fuardan 1 hafta sonra aradık dedik nekadar gene aynı fiyatı verdiler bizde dedik kamyondan indir paranı al vede iki adet istiyoruz deyince direk 1800 bıraktılar
doganbey1 link=topic=34439.msg294229#msg294229 date=1283735116' Alıntı:
Bu laflar bize demek:D ne gzel abi aslında çok güzel tampon yapanlar var. Şahsen öyle yeni motorum olacak en babasından yaptırırım. Bence en güzeli
:D dedigim gibi beli bi zamandan sonra sıkılıyosun ama bu şekilde istedigin zaman tak istedigin zaman çıkart

Hayırlısı olsun Sefa.... ama sen yinede seneye fend 106 ya tak ciguliyi yaaa..kıyma yeni motora..ne kadarda kollasan bazen yinede sap diklemesine geliyo...zaten büyük ihtimalle başına gelmiştir. ayrıca tamponu aşağıya doğru ters takarsan sapları daha iyi yatırır. ıh-*-s

mustafagursacli link=topic=34439.msg321598#msg321598 date=1294405993' Alıntı:
bu cuguki aleti ne işe yarıyor

Ayçiçeği saplarını bıçakları ve ağırlığı ile kısa kısa kesmeye yarar. daha önce tırmıkla toplar yakardık ama şimdi ciguli ile kıyıyoruz. saplar aynı zamanda gübre görevi görüyor. :)

Elinde ciguli videosu olan paylaşırsa sevinirim...
Bartu ve Doğan arkadaşlarda video vardır sanırım...