ÇİFTCİNİN HALİ

25.12.2008
2,632
299
Konya

arkadaşlar oncelıkle hepinize selam olsun
forma uzun suredır katılıyorum katılım genelde kıs aylarında daha fazla meslek icabı tabıkı
şimdi formda traktor markalrı için ayrı ayrı bolumler oluşdurulmuş durumda guzel
ama bolgelere gore uretılen urunler ıcın bıtkı bolumlerı yok mesela pancar aycıcek pamuk vs
ayrı bolumler acılmalı kanımca bıtkısel uretım paylaşımları bu yonde olmalıkı herkez bılmedıgını buralardan takıp edebılsın
bakınız bır taktor cekısme vıdeosu ne kadar hıt alıyor ıyıdır ama uretım amaclı paylasımlarada yer vermelıyız bence

Ynt: ÇİFTCİNİN HALİ

manas link=topic=34456.msg294175#msg294175 date=1283722073' Alıntı:
arkadaşlar oncelıkle hepinize selam olsun
forma uzun suredır katılıyorum katılım genelde kıs aylarında daha fazla meslek icabı tabıkı
şimdi formda traktor markalrı için ayrı ayrı bolumler oluşdurulmuş durumda guzel
ama bolgelere gore uretılen urunler ıcın bıtkı bolumlerı yok mesela pancar aycıcek pamuk vs
ayrı bolumler acılmalı kanımca bıtkısel uretım paylaşımları bu yonde olmalıkı herkez bılmedıgını buralardan takıp edebılsın
bakınız bır taktor cekısme vıdeosu ne kadar hıt alıyor ıyıdır ama uretım amaclı paylasımlarada yer vermelıyız bence
traktörün biri gider biri gelir üründe fanatik çifci olcan canım türkiyem bunu anlamıyor hala kahve agzı muhabbeti var hepimizde

dolcevita link=topic=34456.msg294199#msg294199 date=1283725516' Alıntı:
traktörün biri gider biri gelir üründe fanatik çifci olcan canım türkiyem bunu anlamıyor hala kahve agzı muhabbeti var hepimizde
Aynen katılıyorum Seyit..
Konuyu başlatan arkadaşa da teşekkürler, çok yerinde bir konu..:)

Bu tip düşüncemiz her zaman var, biz zaten sürekli bunu vurgulamaya çalışıyoruz burada. Traktör için birbirinizi kırmayın, kavga etmeyin diye ama buraya giren herkesin asıl derdi traktör ve makinalar. Bu şekilde önerisi olan baya kişi oldu daha önceleri ama çok uzun sürmüyor, çünkü gerçekten bu tip şeylere ilgi olmuyor. Bende bu tür düşüncülere ilgisi olsun istiyorum herkesin, amaç birbirimizi yardımımız olsun, desteğimiz olsun ama pek yanaşan kimse görmedim. Eğer bu konuda hatrı sayılır bir ilgi olursa biz site olarak elimizden geleni yaparız.

Mesela; buğday, arpa gibi ürünler için bir bölüm.. Yem bitkileri yetiştiriciliği (yonca, slajlık mısır, fiğ, korunga vb.)
ürünler için bir bölüm.. Meyva yetiştiricileri için ayrı bölüm..Çeltik için ayrı bölüm..v.b. çoğaltabiliriz.. Ve bunun bir faydasıda herhangi bir traktör konusu içinde bazı arkadaşların yapmış olduğu; işte şu ilaç şu ot için, şu ilaç şu hastalık için gibi konuları aramak zorunda kalmayız..Bu işlerden hakkaten profesyonelce para kazanan arkadaşlardan da bölüm başkanları seçebiliriz..

Bende katılıyorum arkadaşlara Nail abininde dediği gibi genel başlıklar olabilir
-yem bitkileri(yonca,mısır,fiğ,korunga.vs.)
-tahıl bitkileri(buğday,yulaf,arpa,çavdar.vs.)
-kök bitkileri(pancar,turp,havuç)
-yağlık bitki türleri(ayçiçeği,kanola,soya,mısır)
-meyvecilik
-sebzecilik

hacimmet link=topic=34456.msg294397#msg294397 date=1283808965' Alıntı:
Bende katılıyorum arkadaşlara Nail abininde dediği gibi genel başlıklar olabilir
-yem bitkileri(yonca,mısır,fiğ,korunga.vs.)
-tahıl bitkileri(buğday,yulaf,arpa,çavdar.vs.)
-kök bitkileri(pancar,turp,havuç)
-yağlık bitki türleri(ayçiçeği,kanola,soya,mısır)
-meyvecilik
-sebzecilik
uygun gıbı trakklup olması saece traktor uzerıne olması anlamına gelmemelı uretım teknıklerı yontemlerı tohum ceşitlerı
aynı tarım alet makınaları gıbı paylaşım olsa