06.09.10 ayçicek saplarını yatırıyorum.

Ynt: 06.09.10 ayçicek saplarını yatırıyorum.

AKGÜN43 link=topic=34462.msg294252#msg294252 date=1283761913' Alıntı:
+ rep firari:)))) çamda ne firari:DDDDDDDDDDDD
eyvallah.
çam 6 mtre :D ilkden motor batmasın die 240 ı götürdüm tarlada çekemedi :D götürdüm geri mecbur nh yi soktuk pisliğin içine.bide devriyaj pimi çıkmış altta az daha gidiodk setten aşaya :D allahtan nh nin vitesleri devriyaja basmadan geçiyor.hemen boşa aldım vitesi allttan soktum bitane çivi gördük işimizi.
çam ile ayçiceklerini kurusun diye yatırıyoruz.bayramın 3. günü inşlh tırmıklıycam.

paylaşım için teşekkürler böyle zahmetli olmurmu direk diskaro veya rotovatör vur işini halledersin ben rotovatör vuruyorum video sunu sizlerle paylaşırım

sizin oranın çekirdeklerini kesmeyi yapamıyolar bizim burda yatırmaya gerek kalmıyo çünkü kafaları kesen işçiler saplarını yerden 15-20 cm den kesiyolar o yüzden pek sorun kalmıyo birazdan tarlaya devam edcem gitdiğimde video çeker bu konu içinde paylaşırım

yorumlar ve repler için saolun arkadaşlar.

bizim burda bu takdik kullanılır sizin dediğiniz ekipmanlar bizim köye girmedi daha.pek zahmeti yok zaten bu işin yatırıyoruz daha kurudukdan 1 sefer tırmık çekiyoruz ter temiz oluyor tarla.tırmıklarkende resimleri paylaşıcaz allahın izniyle.

Güzel paylaşım fotolar fırından yeni çıktı taze taze :D ;D bu işde benim tercihim goble yada diskaro olurdu herkesin ayrı bir taktiği var.Paylaşım için tşk.

yorumlar ve öneriler için tşkrler.sadece bu iş için o alete o kadar para vermek lüzumsuz bence.saten bu işler motoru ve cebi yormaya işler.bir günde 150 dönüm yeri yarım depo mozot vardı motorda anca sarıya dayandı.bi yarım depoda tırmıkta harcarız sorun deil.sizin dediniz aletler ne kadar fiyatı bilgim yok ama kaç senede kendini amorte edicekki?

Yahu Hayri gider sıfır motoru çekersin altına alet almaya gelince dededen kalma yöntemi uygularsın:D Git bi goble al alt tarafı 4-5 milyar. yada ciguli al oda 1-2 milyar bi şey sana komaz:D

doganbey1 link=topic=34462.msg294319#msg294319 date=1283787889' Alıntı:
Yahu Hayri gider sıfır motoru çekersin altına alet almaya gelince dededen kalma yöntemi uygularsın:D Git bi goble al alt tarafı 4-5 milyar. yada ciguli al oda 1-2 milyar bi şey sana komaz:D
busene koyar be hacı :D artık seneye ;)

8 varil mozot borcu birikmiş eğilmeze :D 250 çuval gübre borcu var. fiat puntonun borcu var.240 aldık bide 18 bine o var.bide hondanın soktuk dibimize. :D çık işin içinden çıkabilirsen.

bence hiç ugraşma git inekleri sal oraya kaybolur sapmap bişey kalmaz yada dursun sonuçta tarlada kalacak bişey vur 5li patlatmayı gitsin işine gübre olur gübre :))
tşkler..

nh link=topic=34462.msg294326#msg294326 date=1283793159' Alıntı:
bence hiç ugraşma git inekleri sal oraya kaybolur sapmap bişey kalmaz yada dursun sonuçta tarlada kalacak bişey vur 5li patlatmayı gitsin işine gübre olur gübre :))
tşkler..
buğday ekicez yerlerine keşke senin dedin kadar kolay olsa.gübreden çok pislik oluyr tarlada :D bn şimdi tırmıklayıp 7li patlamayı çekerim daha sonrada minzerle ekerim olur biter.