Tosun Slaj Makinası..MS 90 S Ağır Bakımda..:)

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; bu makinalar İl Özel İdaresince slaj yapımını yaygınlaştırmak için 1998 yılında alınmıştı ve Tarım İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüklerine dağıtılmıştı.
Günlük 20 tl gibi bir rakama vatandaşa kiraya veriliyordu ki, bizde kiralamıştık 2 sene..Ne yazıktır ki; bilinçsiz ve düz fikirli:( hemşerilerimiz 3 senede bu makinaların hurdaya çıkmasına sebep oldular.. Tarım il Müdürlüğü; bu makinalara bakım yapacak yeterli bilgisi ve kabiliyeti olan personeli bulunmadığı için hurdaya çıkarmıştı. Bende bunları Özel İdare Asfalt Şantiyesinde gördüm ve Valiliğe bir dilekçe ile başvurup hibe olarak istedim.
Bir yıl kadar.:) sonra aradılar ve bize verebileceklerini söylediler.. Köy Hizmetlerinden yetkili bir mühendis arkadaş geldi ve bize hiç seçme şansı tanımadan sıradan; slaj makinası, İrtem marka balta ayaklı Mibzer, 1 adet Oruç marka ilaçlama makinası ve bir adette kuyruk milinden hareket alan yem kırma makinasını verdi. Tüm ısrarlarımıza rağmen daha düzgün makinalar vardı, onları vermedi. Ne yazıkki bunları duyan bir çok muhtar arkadaş bu makinaları aldılar ve hiç çalıştırmayı bile denemeden hurdaya sattılar.
İşte resimlerini gördüğünüz bu makinada onlardan birisi ve tam 1 haftadır çalışacak hale getirmeye çalışıyorum. 2. resimdeki torna edilmiş malzeme ve dağılmış 1 adet bilyanın bana masrafı 150 Tl oldu.. İnşallah çalışacak; bu gün kuru mısır saplarını elle attım ve ilk defa bacasından kıyılmış mısır parçalarının çıktığını gördüm.:D

http://www.ressim.net/l/upload/c408a81e.jpg[/img][/URL]

İbretlik seyirler..:(

Ynt: Tosun Slaj Makinası..MS 90 S Ağır Bakımda..:)

[size=12pt]kolay gelsin NAİL bende de var tosun.. şanzımanlı mak ğöre iyi ama fimakstan biraz zayıf kalıyor. emeğinin karşılığını alman dileyiyle alk-*s [/size]

emeğine sağlık nail abim çok uğraşmışsın abi işini görmesi dileğiyle ekici işini hallettin mi abi :S
her kullanan az bi bakım yapsaydı bu makina bu duruma düşmezdi zaten
paylaşım için teşekkürler

atila link=topic=34499.msg294534#msg294534 date=1283881798' Alıntı:
Nail Bey,
Sizin idealizminize hayran kalmamak elde değil.
Tanrı kolaylık versin.
Saygılarımla
Atila Atalay
Atilla Bey..İdealler uğruna ömrümüzün 3/2 si gitti gibi.:)
Yinede;olmaz, burda yetişmez ve kesinlikle yapamazsın..v.b. söylemlere inat uğraşmaya devam.. Kötü örnek mi oluyorum acaba .? diye arada vicdan muhasebeside yapıyorum
ranger link=topic=34499.msg294575#msg294575 date=1283890018' Alıntı:
Nail abi işin zor gibi , mısırda büyümüştür slajı ne zaman yapacaksın.Paylaşıma tşk.
Emre; kısmetse bayram sonu slajı yapıcaz.. Mısır hiç yoktan iyi.:) Bu sene hatırladık tekrardan; mısır tarımını.:)
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar..

Resimler için teşekkürler Nail abi...Eskiyle uğraşmak zor ama üstesinden gelirsin :) Sana ve İdeallerine Allah kolaylık versin....

hadi makinan hayırlı olsun nail abi emeğinin karşılığını alırsın inş.
bu arada benim mısırların silaj zamanı yaklaşıyo yardım edivecenmi nail abi :D :D

emeklerine sağlık nail abi buna azmin zaferi diye biliriz güle güle kullanırsın işallah işini görmesi dileğiyle

sunumun için ayrıca teşekkürler

delibalta link=topic=34499.msg295880#msg295880 date=1284665176' Alıntı:
Ağam çok iyi çalışmışsın..o çekiye treyler bile bağlanır ;)

he ağam ayrıca bu kadar emek verdin bu makinaya eskişehire gelirken iveco ya at getir burada ona bi kumlama yapalım.üzerinede güzel bi boya süper olur valla...;)

nail eline sağlık maşallah bir şey kaçmıyor elinden makinayı çalıştırmışssın bizim köyede silaj makinası, irtem marka mibzer geldi köyün önünde kaç senedir yatıyordu ilgilenen olmadı ama sen maşallah çalıştırmıssın silaj çoksa gelelim